PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273454}
7,3 1 316
ocen
7,3 10 1 1316
7,3 3
oceny krytyków
13 Tzameti
powrót do forum filmu 13 Tzameti

słaby film

ocenił(a) film na 4

Kino francuskie zawsze bardzo lubiłem i nadal lubię. Ale "13" zdecydowanie nie polecam, chybaże ktoś lubi historyjki, w których przemoc polegająca na bezsensownym zabijaniu odgrywa główną rolę. Nawet czarno-biała taśma użyta w filmie nic nie poprawia, wręcz przeciwnie - na scenie (która pewnie miała trzyma w napięciu), gdzie strzelali sobie w głowy po prostu na minutę przysnąłem. Zero napięcia, nuda, i w ogóle słaby pomysł.
Mega przygnębiona rodzina, która nie ma co do gara włoży; synek, który zapieprza po dachach by zarobic jakiś grosz dla rodziny; jego brat harujący prawie cały dzień oraz silna potrzeba zarobienia i naiwnoś. Ten film strara się chyba ukazac problem, o którym każdy wie juz od dawna - ludzie dla pieniędzy są w stanie zrobi wiele.

użytkownik usunięty
tomashec_2

Myślę, że chyba nie do końca zrozumiałeś ten film. Owszem, powierzchownie fabuła przedstawia się tak, jak ją opisałeś, ale jeżeli przyjrzeć się bliżej, wydarzenia przedstawione w filmie są tak nieprawdopodobne, że pozostaje tylko ich symboliczne znaczenie. Czyli - jednostka postawiona wobec fatum, jakkolwiek napuszenie by to brzmiało. I że 13 to jednak "czarci tuzin". Widać tu wpływy wielkich klasyków literatury przekraczającej ramy realizmu. Polecam uważniejsze oględziny poparte lekturą Rosjan i Niemców :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones