PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562632}
4,1 75 373
oceny
4,1 10 1 75373
2,2 12
ocen krytyków
1920 Bitwa Warszawska
powrót do forum filmu 1920 Bitwa Warszawska

Dobrze, że poruszono ten temat, szkoda, że nie wyszło jak powinno

Cartoon_James

Dodatkowo zamiast Urbańskiej inna aktorka. Tych dwoje "aktorów" tak mnie drażniło, że nie byłam w stanie przejść przez ten film.

ocenił(a) film na 2
evcikowa

Sama prawda, miałem tak samo

ocenił(a) film na 4
Cartoon_James

Ja odniosłem wrażenie, że postacie Oli i Jana były napisane jako osoby bardzo młode i naiwne, które w wyniku zdarzeń przedstawionych w filmie mają przejść szkołę życia, więc serio nie wiem co ktoś chciał osiągnąć wsadzając w te role aktorów dobrze po 30stce, bo efekt jest dość żenujący.

ocenił(a) film na 1
Cartoon_James

jak śmiesz , doceńcie to !!!!

Katarzyna_95_filmweb

Dziewczyno, przecież ten film to jakaś padaka.

ocenił(a) film na 2
banan684

Dokładnie

ocenił(a) film na 2
Katarzyna_95_filmweb

A czytałeś mój wpis? Pomysł doceniłem, obsadę nie

ocenił(a) film na 10
Katarzyna_95_filmweb

nie wiesz może gdzie obejrzeć ten film za darmo ??? od kilku dni szukam ...

Cartoon_James

No coś w tym jest... Szyc nadaje się tylko do grania zapijaczonych mord, a Urbańska? Ni to aktorka, ni piosenkarka, nawet tancerka dość przeciętna, choć na standardy Teatru Buffo może być.

ocenił(a) film na 2
Morska_Bryza

Niestety prawda!

ocenił(a) film na 4
Morska_Bryza

Urbańska jeszcze jako tako dopasowana do roli, bo jej postać to właśnie taka ni to aktorka, ni to tancerka, ale Szyc pasuje do ról osiedlowych cwaniaczków/drobnych kryminalistów, a tu miał grać inteligenta-poetę.
Już nie mówiąc o tym, że oboje byli co najmniej z 10 lat za starzy.

Dioryt

W tamtych czasach było coś takiego jak aktorka kabaretowa (wiadomo, że kabaret nie znaczył nieco co innego niz dziś), więc tu akurat wszystko się zgadza, ale cała reszta...

Morska_Bryza

*znaczył

ocenił(a) film na 10
Cartoon_James

nie wiesz może gdzie obejrzeć ten film za darmo ??? od kilku dni szukam ...

Cartoon_James

Podejrzewam, że to właśnie głównie przez nieudane role Szyca i Urbańskiej końcowy odbiór filmu jest "blady". Z drugiej strony pamiętajcie Waćpanowie, że nie jest aż tak tragicznie!

ocenił(a) film na 2
ghost_cinema

Prawda

ocenił(a) film na 4
ghost_cinema

No i jeszcze najgorszy Piłsudski jak do tej pory.

Cartoon_James

Szyc jeszcze ujdzie, najgorsza ta Natasza..

ocenił(a) film na 2
emmeline37

W ogóle ten wątek "romansu" to masakra i gra Nataszy... rzeczywiście, nie sposób się z Tobą nie zgodzić

Cartoon_James

Nie mam nic do Szyca, ani go lubie, Anie nie lubię. Jest ok. Ale na głównego bohatera tutaj nie pasuje. O wiele lepiej sprawdziłby sie w roli, ktora dostał Jerzy Bończak. Nie pasuje do niego rola amanta, ale takiego śliskiego gościa lub podstępnego sarmaty luby idealny.

ocenił(a) film na 3
ignis_2

Podpisuję się pod Twoim wpisem. Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 3
minoshers

Być może o zaangażowaniu Szyca zadecydował fakt, że za charakteryzację do tego... czegoś odpowiadała Liliana Gałązka, prywatnie - matka chrzestna aktora. Na pewno dzięki temu, jako 9-latek, dostał epizodyczną rólkę w "Kingsajzie", jako krasnal w kantynie, w której Olo próbuje dostać muchę na dziko.
https://nowiny24.pl/borys-szyc-bylem-krasnalem-u-machulskiego/ar/6167819

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones