PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1458}

2001: Odyseja kosmiczna

2001: A Space Odyssey
7,7 139 720
ocen
7,7 10 1 139720
8,8 47
ocen krytyków
2001: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2001: Odyseja kosmiczna

Jak bym miał oceniać efekty specjalne jak na rok 1968 to bym dał 10/10. Jako film - dwie godziny ujęć kosmosu do muzyki klasycznej - nieporozumienie.

ocenił(a) film na 10
Sekoju

Chwała BOGU!!!.. że nie było w tym filmie ani sekundy ...dyskopolooo!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
Sekoju

co ty tam typku brzęczysz ?

ocenił(a) film na 3
Shogg

Zasadną krytykę, najwyraźniej coś ponad twoje możliwości analizy tekstu czytanego skoro słyszysz tylko brzęczenie w głowie

Sekoju

Wyjaśnione elegancko

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grzegorz_cholewa

Uuu jeszcze do tego ego na wysokim poziomie i wyzywanie kogoś bo ma inne zdania klasa. Dziękuję za opinię krytyku filmowy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Sekoju

Ponieważ jest artystyczny poetycki, doskonały technicznie i skłania widzów do generowania w głowie różnorodnych interpretacji. Bardzo brakuje obecnie podobnych filmów, które łączyłyby doskonałość oprawy graficznej z odważną, nietuzinkową formą.

phoebe_Freja

Ja się wynudziłem i nie skłania mnie do interpretacji. Jedyna moja interpretacja była na koniec nudów taka, że ten pokazany na koniec człowiek w/na Jowiszu, czy też będący Jowiszem, to bóg. Zresztą w rzymskich wierzeniach Jowisz to najważniejszy bóg i stąd nazwa. Chyba nie jest to zaskakująca interpretacja. Sam się narzuca. Boska sprawczość. Małpki wynalazły broń, potem ewoluowały i wynalazły m.in. statki kosmiczne. Czarne ekrany dla spóźnialskich widzów w kinie i dla a spragnionych toalety jestem w stanie zrozumieć, ale wtórne sceny przelatującego statku albo bardzo się zestarzały, albo już wtedy nudziły. Choć właśnie wyobrażam sobie, że jako coś nowego ludzie chcieli chłonąć te ujęcia. Poza muzyką, która nie została napisana do tego filmu, a która na pewno poprawiła mu ocenę wśród melomanów, nie było w tym filmie dla mnie nic ciekawego ani atrakcyjnego wizualnie. Moja ocena wrażeń z tego filmu to 2, bo 1 zachowuję dla filmów szkodliwych lub estetycznie odpychających. Przez pryzmat nowatorskiego charakteru i jakiejś artystycznej wizji, daję 4, bo jeśli ma się czym w jego trakcie zająć, to ujdzie jako tło. Nawiasem mówiąc przez te małpy na początku kiedyś z niego zrezygnowałem i teraz byłem już na nie przygotowany.

MarcoK

Nie skłania bo nigdy o tych rzeczach nie myślałeś poważnie. Do tego film utrudnia bo nie mówi bezpośrednio co ma na myśli. Ale dzięki temu nie ma w nim ni krztyny banału. Ogólnie inflantylny post inflantylnego chłopaczka.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
Sekoju

idiota.

narysujmicos

Jełop chowany na mainstramie.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

proszę rozwiń bo w sumie ciekawe

narysujmicos

A co pisać? Filmowe masówki to chleb powszedni przeciętnego zjadacza chleba a tu bęc - zderzenie z czymś co przerasta nieskomplikowane umysły tłuszczy.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

A w domu wszyscy zdrowi?

narysujmicos

A ja pisałem nie do ciebie tylko do tego idioty Sekoja.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Ja wiem o tym, ale tak pytam z ogólnej troski

narysujmicos

Jest git. Kupiłem sobie właśnie 2010 wydane przez Rebis. Mogę teraz porównać z drugim filmem. Jedynkę oczywiście mam i czekam na Spotkanie z Ramą i 2061.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Polecam w sumie całą kwadrylogię książkową Clarke'a. Nie sięgałem jeszcze po jego inne powieści, ale Ramę kiedyś chcę przeczytać

narysujmicos

Rama będzie też wydana przez Rebis. Za parę miesięcy.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

O, to cudownie, na pewno kupię!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones