PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1458}

2001: Odyseja kosmiczna

2001: A Space Odyssey
7,7 139 997
ocen
7,7 10 1 139997
8,8 49
ocen krytyków
2001: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2001: Odyseja kosmiczna

7/10 a efekty specjalne robią wrażenie nawet dzisiaj w natłoku gniotów. Aczkolwiek bez rewelacji.

Marik1234

A jak rozumiesz treść kolego?

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Rezyser zaadaptowal powiesc, nadajac jej odmienny obraz, oparty na wlasnych wizjach i przekonaniach ( co zreszta zwykl czesto praktykowac ). Niestety czyniac to, zaadresowal go do waskiego grona widzow, co poruszylo wielka fale krytyki, dotyczacej zgodnosci z oryginalem, jak i brak zrozumienia tematu. Jezeli odczytales wlasciwie przekaz FILMU (nie ksiazki), to powinienes wiedziec, ze wszelkie dyskusje na jego temat, sa bezcelowe. Dla widza oczekujacego rozrywki, zawsze bedzie to nuda...

ocenił(a) film na 10
Havard

Na potwierdzenie Twoich słów cytat Kubricka o realizacji Odysei:

Chciałem stworzyć wizualne doświadczenie, przekraczające racjonalne pojmowanie, docierające bezpośrednio do podświadomości, ze swą zawartością emocjonalną i filozoficzną. Zapragnąłem, by film ten stał się subiektywnym doświadczeniem, dotykającym najgłębszych pokładów świadomości, tak jak potrafi to czynić muzyka. Filozoficzne i alegoryczne znaczenie filmu, ma zależeć wyłącznie od jego odczytania przez indywidualnego widza."


ocenił(a) film na 10
Kamileki

"Dociera bezpośrednio do podświadomości" Dokładnie tak jest. W moim rankingu numer 1. Najdoskonalszy film w historii kinematografii.

użytkownik usunięty
Havard

Powieść powstała później.

ocenił(a) film na 10

Popatrz, a ja myślałem, że powieść i film były tworzone w tym samym czasie. Z tego co wiem to powieść została WYDANA później niż film, a przyczyną tego wszystkiego był oczywiście sam Kubrick. Częste zmiany i szukanie złotego środka przez reżysera doprowadziły Clarka niemal do załamania nerwowego i bankructwa, bo powieść mogła być wydana wcześniej. Sam film był inspirowany opowiadaniem "The Sentinel". Ale na pewno jestem w błędzie.

Marik1234

Coś w sobie ma.

koles80

Coś, to inny film był

ocenił(a) film na 10
Marik1234

Aczkolwiek najwybitniejszy film w historii.

ocenił(a) film na 8
Marik1234

Zapraszam do zagłosowania w rankingu najlepszych efektów specjalnych w historii kina http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones