PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1458}

2001: Odyseja kosmiczna

2001: A Space Odyssey
7,7 139 720
ocen
7,7 10 1 139720
8,8 47
ocen krytyków
2001: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2001: Odyseja kosmiczna

Ojezu no

ocenił(a) film na 10

Jak tak czytam wpisy na tym filmwebie to dziwnie mi się robi.
Powiem tak: uwielbiam ten film, kocham go całym sercem. Jest to jednak bardzo specyficzny
obraz, do którego wcale nie potrzeba "dojrzeć" bardziej, niż do niektórych filmów, jak to
niektórzy miłośnicy filmu mówią. Kubrick zrobił ten film, bo widział w kosmosie magię: idealne
kształty planet, synchronizację układu słonecznego, pustka, wielkie nieznane. Wszystko to jest
pokazane do przesady przy muzyce klasycznej. OK, ja to kocham, bo uwielbiam muzykę
klasyczną i takie podejście do kosmosu. Ale jednocześnie widzę, że przecież nie każdemu
musi się to podobać. Nie dla każdego Strauss robił muzykę na tyle genialną, żeby przez 8
minut oglądać, jak prom kosmiczny ląduje na stacji. Wiele osób ten film wprowadzi w stan
totalnego znużenia, i doskonale to rozumiem, jeszcze innych bardziej w stan melancholii i
zainteresowania, wręcz hipnozy, jak mnie. Nie rozumiem w takim razie wszechobecnej
"nagonki" na fanów filmu jak i na tych, którzy go nie lubią. To jest film, który bardzo dzieli ludzi,
ale sprawa jest bardzo prosta: jeżeli film Cię nuży, to nie znajdziesz w nim wiele dla siebie, a
jeśli uwielbiasz muzykę powolną i lubisz się rozpływać w takiej "kosmicznej" atmosferze do
przesady - seans dla Ciebie. Do tego filmu nie potrzeba "dojrzeć" - sam mam 14 lat, a to chyba
niezbyt dojrzały wiek. Trzeba go po prostu lubić i przyjąć argumenty strony przeciwnej. Nikogo
tu nie chcę oskarżyć, ale to jest po prostu bez sensu, gdyż nic z tego nie wyniknie.
Pozdrawiam.

Uknek

Ja uwiuelbiam kosmos, ale wolałbym oglądać lądowanie promu przy muzyce Pink Floyd

użytkownik usunięty
Uknek

Też mnie drażnią "znafcy", którzy zaśmiecają forum tego, jak i innych arcydzieł, ale ewentualnie możemy się pocieszyć faktem, że to Filmweb - strona na której aż się roi od trolli i hejterów. A co do filmu to wręcz arcydzieło! Mój numer 2! (zaraz po "Ojcu chrzestnym")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones