PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1458}

2001: Odyseja kosmiczna

2001: A Space Odyssey
7,7 139 758
ocen
7,7 10 1 139758
8,8 47
ocen krytyków
2001: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2001: Odyseja kosmiczna

Rok 2014 i dana mi była możliwość zobaczenia tego arcydzieła w kinie. Widziałem ten film wiele razy, ale nigdy nie pomyślałbym, że będę miał możliwość zobaczyć Odyseję w kinie. Stało się. To takie moje spełnione kinowe marzenie bo kino to miejsce, w którym chcę oglądać najlepsze filmy. Marzę jeszcze zobaczyć w kinie Taxi Driver.

użytkownik usunięty
orkosky

Też ten film widziałem w kinie (to było w marcu 2014 z okazji 90 rocznicy wytwórni WB) i przyznam, że takie perły się jeszcze lepiej ogląda jak na zwykłym ekranie TV. "Taxi Driver" to też w sumie dobry materiał na seans kinowy, trzeba tylko czekać na właściwą okazję ;-) . Ponadto z chęcią bym kiedyś też zobaczył na takim ogromnym ekranie np. "Głowę do wycierania" Lyncha, albo też "Brazil" Gilliama.

ocenił(a) film na 10
orkosky

Niedawno udalo mi sie obejrzec w kinie odrestaurowana urodzinowa wersje Apocalypse Now oraz Blade Runnera - siedzialam na sali i mialam wrazenie, ze po raz pierwszy w zyciu jestem w kinie - wspaniale, niezapomniane seanse. Czekam na dzien, az uda mi sie dorwac seans Odysei.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones