PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794796}

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
5,4 25 662
oceny
5,4 10 1 25662
4,7 12
ocen krytyków
303. Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię

Historia a film

ocenił(a) film na 4

Spotkałem się z opiniami, że film momentami dość mocno mija się z prawdziwą historią dywizjonu 303. Ciekaw jestem o które dokładnie wydarzenia czy sceny chodzi. Być może ktoś ma link do jakiegoś artykułu na ten temat lub sam jest w stanie wskazać te różnice ;)

mario_ka

Co jest warta "opinia" bez uzasadnienia? Takie typowe pustosłowie i krytykowanie dla zasady. Takich ocen nawet nie biorę pod uwagę, bo co to za problem napisać, co według nich się nie zgadza? Albo nie widzieli filmu, albo powtarzają za kimś, albo jedno i drugie. Dla mnie to zastanawiające, bo niby pojawiają się komentarze, że niby coś tam się rozmija z faktami, ale jak napiszesz do takiej osoby o konkrety to milczy. Dziwna sprawa.

mario_ka

Polecam tę książkę: http://www.sprawahonoru.com

ocenił(a) film na 7
mario_ka

Jedno już mogę napisać - podczas powrotu z misji Frantiszkowi zabrakło paliwa i wleciał z impetem prosto w klify Dover. W rzeczywistości rozbił się nad lotniskiem, wykonując beczkę na niskiej wysokości.

ocenił(a) film na 2
mario_ka

1. Josef Franisek najskuteczniejszy z 303 dołączył do polskiego lotnictwa już w kampanii wrześniowej. Jego awantura z Czechami którzy chcieli to włączyć do załogi bombowcow miał miejsce we Francji nie w Anglii i nie rozbił się o skały tylko spadł prawdopodobnie z przemęczenia.
2. Samotne wypady wymyślił Francisek za co dostawalo mu się od dowódców a nie Zumbach jak w filmie.
3.Podobno ataku na opadajacego na spadochronie Niemca miał się dopuścić Urbanowicz nie jakiś Gabriel A poza tym ten Niemiec okazał się Polakiem Krasnodębski chyba który o to Urbanowicza oskarżył.urbanowicz zaprzeczał temu.
4. Nie słyszałem żeby króla zestrzelono i żeby leżał popazony w szpitalu. Chodziło raczej o krasnodebskiego.
5.historię zamordowanych rodzin bohaterów też chyba zmyślono Nie wiem czy Urbanowicza Zone zabili i czy w ogóle miał Zone.
6. Hurricane raczej nie mógł dogonić me bf109 w locie poziomym A już scena z odcinaniem ogona smigłem lub wbijaniem skrzydła w kabinę to stek bzdur .
7. Raczej nie musiał opuszczać Anglii Zumbach w ciągu 3 dni.to takie małe przerysowanie na potrzeby idiotycznej sceny w Hotelu z blondyną

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones