PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794796}

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
5,4 25 666
ocen
5,4 10 1 25666
4,7 12
ocen krytyków
303. Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię

Właśnie wróciłam z filmu. Nie jestem znawcą kina, ale lubię historię. Z zapartym tchem kiedyś czytałam książkę Arkadego. Fil oceniam na 4 (dawna skala). Dobrze, że w końcu opowiada się o Dywizjonie. Było i śmiesznie i wzruszająco i smutno. Po filmie czuję dumę i smutek. Najlepiej zobaczyć i samemu ocenić. Dobrze, że w filmie są również sceny z Polski, moim zdaniem to jest równie ważne jak pokazanie działania Dywizjonu. Jest też trochę autentycznych zdjęć z kamer zamontowanych na samolotach..... Dobra muzyka, na pewno warto zobaczyć.

ostrowska_dorota

"Po filmie czuję dumę i smutek".
Gorąco polecam Pani w takim razie dwie książki: 1. Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski: zapomniani bohaterowie II wojny światowej (Lynne Olson, Stanley Cloud), 2. Wyspa ostatniej nadziei (Lynne Olson).

san123f

Dziękuję, poszukam tych książek.

ocenił(a) film na 8
ostrowska_dorota

Ja na odwrót niż Pani, tzn. nie uważam się za znawcę historii, ale kino lubię, i tak samo uważam, że warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
ostrowska_dorota

Tak,warto. Są w tym filmie emocje,uczucia,ludzkie historie (poza tymi polityczno-wojennymi),dramatyzm walk powietrznych. To wszystko pozwala przybliżyć jeden z ważniejszych wątków drugiej wojny światowej,w której Polacy brali znaczący udział.

ostrowska_dorota

Zgadzam się. Mi się film podobał, fajnie ukazane postacie, cała historia zwięźle i wciągająco. Napewno ten film jest zrobiony tak, że może zainteresować kogoś kto nie jest w temacie historią dywizjonu a lotnicy zostali pokazani z należnym im bohaterstwem. Fajnie też że zwrócili uwagę na to jak potraktowano ich po wojnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones