PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476282}

50 ocalonych

Fifty Dead Men Walking
7,0 3 343
oceny
7,0 10 1 3343
50 ocalonych
powrót do forum filmu 50 ocalonych

Naprawde dobry film osadzony w realiach tamtych lat. Bliski mi, bo spedzilem w Belfascie troche czasu i czulem ten klimat. Troche kontrowersyjny film bo w tytule jest 50 ocalalych brytyjczykow, ale nie podano ilu zginelo przez Martina Irlandczykow. Z filmu wynika ze conajmniej 3. Wiec tytul powinien brzemiec forty seven walking dead, jesli rachunek ma byc wyrownany. Trudno ocenic jego postepowanie, ja uwazam ze dzialal niemoralnie, byl po prostu zdrajca i juz. Film troche wybiela brytyjczykow, skupia sie jedynie na republikanach i MI5 i ofiarach IRA czyli lojalistach i zolnierzach, co blednie tworzy obraz filmu. Dobrze, ze te czasy sa juz za nami.

ocenił(a) film na 3
dabram17

Przez to zaniżyłem mu ocenę, nie lubię takiej demagogii i ukazania dwóch stron konfliktu tylko w czaro-białych barwach ... do tego gloryfikowanie zdrady w wykonaniu drobnego cinkciarza ... przesłanie całego filmu wręcz żenujące ... jak ktoś lubi dylematy i problemy zdrajców niech już sobie lepiej poczyta o Mickiewiczowskim Konradzie Wallenrod :o)

Każda epoka przynosi te same problemy, mamy wspaniałych bohaterów i wielkich zdrajców , tak więc "te czasy" wcale nie są za nami ...

ocenił(a) film na 8
dabram17

Mam jednak odczucie, że dopóki nie odzyskają całkowitej niepodległości to nie wiadomo co jeszcze przed nami. Nie darzyłem bohatera filmu sympatią, no bo jak można sympatią darzyć zdrajcę. Nie zagłębiałem się również w prawdy historyczne, po prostu obejrzałem bardzo dobrze zrealizowany dramat sensacyjny - 8/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones