PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873394}
4,7 2 880
ocen
4,7 10 1 2880
A miało być tak pięknie
powrót do forum filmu A miało być tak pięknie

dubbing

ocenił(a) film na 3

Dubbing w takim filmie obniza ocene o dwa oczka.Zmierzamy w kierunku , w którym nikt nie umie czytać napisów i nie zna głosu Meryl Streep i innych Wielkich Aktorów...Ci co mieli zarobić zarobili,ale za co?

ocenił(a) film na 5
ymak

Dokładnie. Po co w ogóle dubbing w takim filmie? W animacji dla dzieciaków jeszcze rozumiem ale tu?

ocenił(a) film na 6
ymak

Ale kto broni oglądać z napisami?

ymak

Wystarczyło włączyć napisy ;)

ymak

Ocena 3 przy oglądaniu z dubbingiem, czy bez? Zaniżanie oceny tylko dlatego, że film ma dubbing do wyboru - mega słabe

ymak

Opcja zmiany na napisy jest Ci obca kinomanie?

ocenił(a) film na 5
ymak

Zmierzamy do czasów w których polski widz ma tak samo jak niemiecki, francuski czy hiszpański możliwość usłyszenia filmu z aktorami mówiącymi w jego języku. Dla koneserów zawsze jest wersja z napisami. Na pewno lepszy dubbing niż przepity lektor - kiedy w Polsce znikną lektorzy to będzie dowód ze jesteśmy krajem rozwiniętym a nie jakaś postkomuna

ocenił(a) film na 3
Mehoweck

Dubbing lepszy niż lektor? Co to za herezje? Te piszczące wykastrowane głosy w poważnych filmach? Ubawiłeś mnie

ocenił(a) film na 5
dzenero

Nie ma nic lepszego niż przepity 40letni mężczyzna wypowiadający kwestie małej dziewczynki. Poza tym język polski ma mnóstwo form żeńskich - męski głos mówiący poszłam zrobiłam brzmi okropnie. No chyba ze idziemy w gender

ocenił(a) film na 3
Mehoweck

W lektorze właśnie chodzi o to, żeby skupić się na filmie, a nie na głosie - dlatego nie każdy może być lektorem. Dubbing to może się nadawać ale do bajek, bo na tej scenie mają piszczące głosy i takich wybierają. O gender nie rozmawiam, bo to patologia.

ocenił(a) film na 5
dzenero

W lektorze chodzi o to ze kiedy Polska była postkomunistycznym biedakrajem (wychodzi w sumie ze dalej jest) filmy kradziono i sprzedawano na VHSach sprzedawanych na stadionie. Cenzura nie pozwalała większości filmom wejść na oficjalny rynek - kina czy telewizji gdzie i tak był tylko jeden program. Telewizory miały wtedy mniej cali a kradziony VHS przegrywamy 1000 razy miał koszmarna jakość obrazu. W takich warunkach nie dało się dać napisów. A ze to chalupnicza kopia dwóch szwagrów to tym bardziej nie dało się dać dubbingu. Wiec został Lektor który czytał tekst. I tak zostało bo Polacy to ciemny naród i ma mentalność chłopa pańszczyźnianego i lubią jak się ich traktuje jak bydło. Dubbing jest drogi i wymaga dobrych aktorów, wiec skoro ten Polak katolik w żonobijce tak się przyzwyczaił do lektora to szkoda rzucać perły przed wieprze i lektor zadomowił się na dobre. Netflix dużo zmienia bo naiwnie traktuje Polskę jako normalny kraj europejski, wrzuca sporo nowości, kręci lokalne produkcje, stad tez zdarza się dubbing w jego produkcjach, ale mysle ze to się skończy. Już zaczęli się dostosowywać do polskiego rynku wrzucając Smoleńsk, Zenka i Ranczo..

dzenero

Od kiedy mężczyźni mają puszczące głosy?

dzenero

Niestety, Netflix zaczyna się psuć pod tym względem, i odchodzi od dubbingu, a taki HBO Max to już w ogóle, swoje filmy (czyli te od Warner Bros), które w kinie miały dubbing, nam udostępnia z lektorem, co jest porażką.

ocenił(a) film na 3
Tymoteusz_Baczynski

Piszczące, a nie puszczące - no i to nie są mężczyźni tylko wykastrowane resortowe dzieci. Dubbing to dno i każdy szanujący kinoman nie pozwoli sobie wcisnąć tego gówna w złotym papierku. Dlatego jak nie ma lektora, to lepiej obejrzeć z napisami.
W bajkach to jeszcze można zrozumieć, dubbing zabija poważne filmy .

dzenero

Przecież najgorsze, co można włączyć w filmie to lektor - zagłuszający całą ścieżkę dźwiękową gość. Nie wiem też, w jakich bajkach ty widziałeś dubbing, bo bajka to taki gatunek literacki, ją się czyta. Puszczące - korekta. Normalne jest to, że albo oglądasz po angielsku (z napisami) albo po polsku (dubbing), i nikt poważny mi nie powie, że woli, jak mu jakiś gościu zagłusza cały film. A w dubbingu aktorzy są dobierani najczęściej przez osoby, które znają oryginalnego aktora, np. w Marvelu. Więc głosy są podobne.

ocenił(a) film na 3
Tymoteusz_Baczynski

Ja animacje potocznie nazywam bajkami - nie lubię słowa animacja, ale to takie moje osobiste. Nie musisz tłumaczyć.
Tak jak pisałem - dubbing jest kiepski, piszczące głosy zabierają powagę filmu. Ty mówisz, że lektor zagłusza film, natomiast w dubbingu praktycznie nie słychać ponad połowy tekstu z racji tych śmiesznych głosików, złej dykcji i upchanych żenujących niepotrzebnych żartów.
Wiadomo, że jak jest film i lektor zagłusza, to odpalam z napisami. Często jest też lektor do wyboru.
Widać, że próbujesz promować dubbing na siłę, ale Ci to nie wypali - ja dość długo oglądam filmy i się na niego nie godzę. MOŻE jak go kiedyś naprawią, to wtedy dam szansę. Przy obecnym niskim standardzie jaki reprezentuje, to nie ma szans. Pamiętaj, że ludzie wychowani w erze lektora, jak już wspomniałeś, będą oglądać z lektorem z sentymentu, a na dubbing zawsze będą pluć, bo niestety jest niskich lotów.
Jak widzę film z dubbingiem, to od razu odpalam go z napisami!

Tymoteusz_Baczynski

bredzisz hbo max wszystko puszcza z dubbingiem np Fantastyczne zwierzęta 3, Pogromcy duchów 4, Venom 2 itd

ymak

Nawet nie wiedziałam że jest dubbing. Oglądaj z napisami

ocenił(a) film na 3
eji

A ja oglądałem z dubbingiem, bo nie wiedziałem ,że jest z napisami. Moja wina...

ymak

filmik słabizna ale ten dubbing to dramat

ocenił(a) film na 3
ymak

do wszystkich posiadaczy netflixa, którego ja osobiście nie posiadam.
są jeszcze tacy miłośnicy filmów, którzy oglądają co im wpadnie w ręce i nie mogą sobie przełączyć na wersję z napisami , czy z dubbingiem.ja do nich należę, jak pewnie wielu innych piszących na filmwebie, ale żeby na to wpaść, trzeba widzieć trochę dalej, niż czubek własnego nosa, drodzy posiadacze kabówek i satelit...

ocenił(a) film na 5
ymak

Ogladalam film z niemieckim dubbingiem bo polski byl strasznie irytujacy. Polecam wyprobowac inne wersje jezykowe ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones