PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641464}

A na morzu spokój

La Mer à l'aube
5,4 626
ocen
5,4 10 1 626
A na morzu spokój
powrót do forum filmu A na morzu spokój

Wkurza mnie,

ocenił(a) film na 3

gdy w opisach filmów wojennych pisze się już tylko o hitlerowcach i nazistach. Dlaczego boimy
się dziś powiedzieć, że to NIEMCY okupowali Polskę, Francję i inne kraje, że to NIEMCY
wszczynali wojny napastnicze, i że to NIEMCY wyzyskiwali i eksterminowali inne narody.
Poprawność polityczna nie jest dla mnie żadnych argumentem.

Mietowa_Herbatka

Popieram !

Mietowa_Herbatka

Może dlatego, że to nie wszyscy Niemcy byli. Za to wszyscy hitlerowcy i naziści. Tak jest precyzyjniej i wg. mnie nie chodzi o poprawność tylko o szacunek wobec tych, którzy potrafili się sprzeciwić temu szaleństwu.

Atlantyda

Zgadza się. To nie byli tylko Niemcy. Wtedy pisze się np. rząd Vichy, czy też kolaboranci z innych krajów. A dla poprawności politycznej, ci kolaboranci nie byli często nazistami, jedynie chciwość lub ludzki-zwierzęcy instynkt skłaniał ich do przyjęcia folkslisty i wstąpienia na drogę zdrady wobec własnych rodaków.

Atlantyda

Nie zgadza się, i nie chodzi w tym przypadku o polityczną poprawność, a politykę historyczną Niemiec. Niemcy od lat rugują z opisów IIWŚ swoją narodowość, i robią to skutecznie, tak skutecznie że pojawiają się tacy naiwniacy jak Ty, w dobrej wierze ich popierający. I tak od jakiegoś czasu mamy w kontekście IIWŚ wymieniane wszystkie, oprócz jednego - akurat najbardziej winnego - narody w niej biorące udział. Jak widzę, są ludzie którzy traktują to jako oczywiste i własciwe, szkoda tylko że za to wszędzie są "polskie obozy koncentracyjne" tu jakoś nikt nie zagłębia się w niuanse: chciwość, ludzie a nie narodowość, choć akurat nie było ani jednego polskiego obozu, były za to niemieckie, oczywiście oficjalnie są to (jeśli już nie polskie) to nazistowskie obozy.

użytkownik usunięty
Mietowa_Herbatka

jeszcze nie jest tak zle. wiecej poprawnosci politycznej izamiast nazisci beda mowic "osoby o skranych pogladach politycznych" albo "oglupieni przez propagande, mimowolni zwolennicy rezymiu hitelrowskiego". juz powoli unika sie mowienia o obozach. poprawnosc politycna tworzy nowomowe.

Nie, nie do końca często jednak w określeniu obozów pojawia się narodowość... tyle że polska, są "polskie obozy"

soplic68

A Wikipedia pod terminem"poprawność polityczna" bredzi coś o tolerancji i szacunku (oczywiście cała Wikipedia pisana jest w poprawności i szacunku dla obecnej władzy i ich powiązań politycznych) tylko że jak to się ma do tego co robią obecnie Niemcy i Żydzi? Czy gwałcona przez bandę murzynów kobieta ma powiedzieć "szanowni panowie czarnoskórzy, przepraszam że wam przeszkadzam w tak miłym dla was momencie, proszę was uprzejmie o zaprzestanie bo czuję się bardzo niezręcznie zwracając wam uwagę na fakt nie wyrażenia przeze mnie zgody na wasze niedelikatne zachowanie". Jak będziemy (czyt.-nasi wybrani) sobie dawali wchodzić na głowę "polskimi obozami", nazistami, AK-owcami antysemitami i pedałami (już nawet do Baczyńskiego się uczepiono), jak będziemy wysłuchiwać, oglądać i wspólnie się umartwiać losem zakłopotanych podbojem Europy żołnierzy Wermachtu, pozwalali w imię tej poprawności na przerwanie prac wykopaliskowych w najistotniejszym momencie (Jedwabne), a z drugiej strony znowu w imię "poprawności" bredzić coś o "znamionach ludobójstwa" zamiast wprost o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców (nie mieli wtedy państwa ale mieli rządi armię - coś na kształt naszego Londynu i AK), produkować filmy gdzie nasi dotychczas pomnikowi bohaterowie szczają na polskie plakaty, rozpoznają po węchu Żydów, rozstrzeliwują sami siebie, krzyżują na drzwiach stodoły (katolicy SIC!), nie rozróżniają już terrorystów od PARTYZANTÓW (świetny propagandowy chwyt i poprawność polityczna) na bliskim wschodzie i jadą w "w imię demokracji" za dolary na cudze "misje" uważając się za godnych pochwały. Mamy całą rzeszę pismaków i redaktorków wmawiających nam że wszystko jest ok.,że to takie prawdziwe pokazać że nasi chlali zamiast walczyć, dezerterowali i zdradzali bo to takie szczere, odkrywcze i prawdziwe, mamy "historyków", którzy na usługach "poprawności.." tworzą nową historię, nowe podręczniki i to wykładają na uczelniach, ....ach, nie chce mi się dalej pisać.

adso41

..to niedługo rozdrapią nam Polskę za pozwoleństwem młodego pokolenia, które na to pozwoli w imię "poprawności" bo przecież wszyscy jesteśmy jednym narodem, wszyscy jesteśmy europejczykami, a to że nasi dziadkowie i babcie cierpieli, przelewali krew, ginęli za Polskę to już nic nie będzie znaczyło bo to pedały i antysemici byli, bo już nie ma i nie było Polskich bohaterów, wszystkich opluto i znieważono, pokazujmy dalej te gnioty bo to takie prawdziwe ukazać że nie tylko bohaterów mieliśmy ale i płaczliwych tchórzy i zdrajców podczas gdy Rosjanie, Niemcy czy Amerykanie kręcą masowo filmy wybielające i gloryfikujące własne bohaterstwo, patriotyzm i to zawsze kosztem pokazywania nas w złym kontekście czy wręcz jawnie nas szkalując, tam młody człowiek jest dumny że jest Niemcem, Rosjaninem itd..Bijmy się w pierś dalej, nowe zabory nas z pewnością nie ominą.

adso41

Podoba mi się co napisałeś :) Polacy to dziwny naród :(

ocenił(a) film na 4
adso41

Następny gimbonacjonalista nie mający pojęcia o amerykańskim lub niemieckim kinie wojennym.

Mietowa_Herbatka

Tak, tak - a te ogromne tłumy dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn, staruszek i starców z wyciągnięta ręką i drących radośnie mordę HEIL! ,(kobiety w ekstazie jak na koncertach The Beatles) to nie Niemcy, to naziści?. Takie banialuki nam się teraz wciska, a gdy jeszcze bomby im na łeb nie leciały tylko oni innych bombardowali to poparcie ekspansji Hitlera było w narodzie niemal całkowite. Niedługo okaże się że nIEMCY wszyscy byli wtedy w ruchu oporu, he he he.

adso41

A czy u nas w latach powojennych wszyscy byli komunistami dlatego że chodzili na pochody 1-majowe, dlatego że klaskali (publicznie)
na przemówieniach 1-szych sekretarzy PZPR na wszystkich szczeblach...

pawel59

Sam chodziłem na pochód bo oficjalnie był nieobowiązkowy tylko że jak nie poszedłeś to była pała z zachowania i patrzyli na ciebie jak na zbója. Raz też byłem z nudów -dobrowolnie tylko co to za porównanie? Czy ja strzelałem do ludzi lub bombardowałem szpitale, żłobki,przedszkola, ładowałem ludzi do wagonów jadących tylko w jedną stronę i czy u mnie zapierdalali w polu przymusowo parobki na siłę wyrwani rodzinom z podbitych krajów?. Ten wermacht napadający na nas w 39 to naziści?, bombardujący cywili piloci (poza chyba jedynym Goeringiem, ale on akurat nie latał osobiście na Polskę) to naziści? Sam ci odpowiem - w całej tej nawale na nas było może z 6-7% nazistów ,oczywiście oni też, te ok.7% to chyba do k-nędzy Niemcy, a nie jacyś murzyni czy Nazi - swoją drogą jest czy też było takie państwo Nazi?

adso41

Jeśli chodzisz na pochód, wiec itp. to deklarujesz nie tylko swoje zaciekawienie/zainteresowanie (bardziej skomplikowana sprawa jest z np. lekarzami i dziennikarzami oczywiście), ale także poparcie. Pamiętać należy, że milczenie jest zgodą=przyzwoleniem! Włączenie się do manifestacji czy pielgrzymki jest jednocześnie deklaracją własnych poglądów i trzeba brać pod uwagę własną odpowiedzialność, podobnie jak podpisanie listy zgłoszenia kandydata na posła, to forma rekomendacji dla działań i wygłaszanych opinii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones