PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34291}
6,9 1 098
ocen
6,9 10 1 1098
6,0 3
oceny krytyków
ABC miłości
powrót do forum filmu ABC miłości

A raczej wojna. W skutek tej drugiej, większej, zaginęło trochę materiału, co ma dwie konsekwencje: film jest krótki. Drugą jest to, że ma dziury i jest niedorzeczny. W jednej scenie facet wchodzi do sklepu, sekundę później sklep wygląda jak po burdzie.

A jednak fajnie było wrócić do tego specyficznego światka, tych ludzi w prochowcach, sklepików z charakterem do których wchodziło się i mówiło „Dzień dobry” do ludzi, nie ściany. Te wystawy, ulice... Dobre były.

Od czasu do czasu trafi się jakiś humorystyczny dialog, bohaterowie to typowe (idiotyczne) postaci lat 30: facet ledwo zamienia dwa zdania z kobietą, już się z nią chce żenić itd.

5/10. Bo krótkie. ;-)


- Dla mnie ideałem aktora jest... taki Dymsza....
- Dymsza? Owszem, niezły. Ale... Wolę siebie.

ocenił(a) film na 4
_Garret_Reza_

Film jest za krótki, ale myślę że nawet gdyby nie był wybrakowany, to i tak brakowało by mi fabuły. Może wtedy wszystko było takie proste, że teraz ciężko mi to pojąć.
Dziwny pomysł z tym dialogiem o idealnym aktorze. Ale na pewno oryginalny, bo wychodzi z tego, że Dymsza chwali samego siebie.

qqryqu

No jest wybrakowany, ale myślę, że wyszło to trochę na plus. Z recenzji ówczesnej prasy wynika, że wątek Wincentego w teatrze (W filmie Wincenty zastąpił "chorego" Krupkowskiego i wystąpił w rewii, co skończyło się katastrofą) był bezsensowny, bo znikła na długi czas Helenka i już nie było tak poetycko... A tak ta wada została wyeliminowana.
A poza tym, ten film jest świetny!! Bardzo dobrze wyszedł tu Dymsza! Nie był pewnym siebie kawalarzem, ale był bardziej romantyczny i skromniejszy. Puk i Basia- świetni! Maria Bogda wyszła naprawdę super! Była taka radosna, wesoła...
Mnie się film bardzo, ale to bardzo podobał już dawno nie widziałem takiej komedii, która po prostu mnie rozweseliła. Nie ryczałem tu ze śmiechu, ale całokształt wyszedł naprawdę świetnie

_Garret_Reza_

Został zrekonstruowany, trwa teraz niemal 100 minut.

_Garret_Reza_

Jest cała długa scena bijatyki, więc wiadomo już czemu sklep był zniszczony.

ocenił(a) film na 5
krysiron

Świat jest teraz piękniejszy :)

_Garret_Reza_

Ale film nadal na 5/10 :D

ocenił(a) film na 5
krysiron

Ponieważ pamiętam o nim tylko tyle, że 1) go oglądałem, 2) w Iluzjonie, wtedy Bibliotece Narodowej 3) i był krótki.

:)

_Garret_Reza_

No to jest szansa zmienić zdanie ;) W linku wersja po rekonstrukcji :)

https://www.youtube.com/watch?v=7buTQoVAWnk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones