Ad Astra

2019 2 godz. 4 min.
6,1 44 780
ocen
6,1 10 44780
22 174
chce zobaczyć
6,4 20
ocen krytyków
{"rate":6.4,"count":20}
{"type":"film","id":792557,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ad+Astra-2019-792557/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ad Astra
 • mortbi ocenił(a) ten film na: 5

  Właśnie wróciłem z kina i mam nieodpartą chęć napisania paru słów o Ad Astra.
  Nie będę ani pierwszym ani ostatnim widzem który ma poczucie zmarnowanego czasu.
  Ten film nie ma ani emocji "Grawitacji", ani rozmachu "Interstellar", ani akcji "Marsjanina" ani klimatu "Obcego...", ani nawet filozoficznej głębi "Blade Runnera".
  W sumie to tylko zbitek paru patetycznych kadrów i paru patetycznych dźwięków (moim zdaniem raczej słabo przywołujących ducha "odysei kosmicznej ").
  Szedłem z nastawieniem że będzie to konkretne przeżycie. Bardzo lubię Brada Pitta, staram się nie opuszczać filmów z nurtu fantastyki, lubię oglądać kosmos w filmach i myślałem że film z metką "ambitny" pogłębi temat i będzie ucztą .
  Okazało się jednak że to zimny kotlet, który żujemy w poczuciu że nie damy rady doczekać końca. Niby restauracja ładna i modna, niby kucharze którzy znają się na rzeczy, niby ładny widok przez okno ale efekt końcowy to nie uczta a "uzupełnianie kalorii".
  Jedyny plus to pointa z seansu. Kosmos jest wielki i Ziemia wraz z ludzkością może być dogasającą iskrą w tej mroźnej pustce.

 • Alina23 ocenił(a) ten film na: 8

  mortbi Sorry, ale zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Ale oczywiście masz prawo tak napisać, bo tak właśnie czujesz. Mnie film poruszył.

 • mortbi ocenił(a) ten film na: 5

  Alina23 A możesz mi powiedzieć (a dokładniej napisać ;) ) co w tym filmie Cię poruszyło ?

 • mr_freeman ocenił(a) ten film na: 1

  mortbi Nikt rozsądny nie daje czemuś takiemu 8 gwiazdek. Najpewniej to opłacany troll więc raczej nie odpowie.

 • olbrzym45 ocenił(a) ten film na: 7

  mr_freeman prędzej ty jesteś trollem, ona tylko wyraziła swoje zdanie nikogo przy tym nie obrażając szanujmy się nawzajem w ocenie.Opłacany troll, proszę cię to tak dziecinnie brzmi....

 • mr_freeman ocenił(a) ten film na: 1

  olbrzym45 spoko. żyj w swoim wyimaginowanym świecie wolnym od speców od PRu i grubej kasy wyłożonej na promocję byle badziewia.

 • mr_freeman ocenił(a) ten film na: 1

  mr_freeman ja pierd.. nic juz sie nie da wyedytować. Oczywiście jest możliwe że widz dał sie złapać na ckliwą historię opakowaną w tandetny szajs którym jest sam scenariusz.

 • mortbi Chyba dokładnie opisałeś moje odczucia. Film obiecuje wiele - podróż "poza", podróż "w głąb" i podróż "wraz z". I wszystkie te wycieczki trochę rozczarowują.

 • mortbi Dzięki. Ujales dobrze, to co czułam. Nie dostrzegłam w tym ani głębi psychologicznej (choć wiem, że film do tego aspiruje) ani s-f

 • Slimak_6 ocenił(a) ten film na: 6

  mortbi Mi w ogóle nie podeszło to najbardziej widoczne przesłanie filmu, że nie warto się starać i poświęcać dla odkryć naukowych. Ono jest głęboko sprzeczne z naturą :) bo eksplorowanie i ekspansja cechuje chyba wszystkie gatunki, zamieszkujące Ziemię, a człowieka oczywiście także. Takich pionierów jak postać grana przez Tommy Lee Jonesa było już legion w historii ludzkości, ciągle będą następni, bo to zwyczajnie leży w naszej naturze.

  Pamiętam jak obserwowałem mrówki, z którymi dzieliłem jakąś polanę w lesie. Dreptały wytrwale w poszukiwaniu jedzenia, a gdy znalazły okruchy z naszego posiłku - to w parę chwil, w świetnie zorganizowany sposób, zaczęły przenosić je do mrowisk. Tak to właśnie działa: szukamy, poznajemy, adaptujemy, wykorzystujemy, idziemy dalej. Nauka jest piękna! :)

 • Slimak_6 Ma emocje , tylko podane nie z pełn ą paterą, trzeba tylko chcieć ich szukać..

 • mortbi No nic dodać, nic ująć, po prostu w samo sedno!

 • jupol1977 ocenił(a) ten film na: 1

  mortbi Punktacja jest od 1 -10 jeżeli ktoś śledzi kino SF i karierę B.P. to jak można dać więcej niż 4 gwiazdki za ten pseudo
  Psychologiczny osadzony w kosmosie gniot .nominowanie tego czegoś do Oskara i porównywanie do w/w arcydzieł kina to kpina z widza

 • krzysztofor ocenił(a) ten film na: 7

  jupol1977 kpiną jest ocenianie go na 1.

 • jupol1977 ocenił(a) ten film na: 1

  krzysztofor 1 to nieporozumienie i tak go oceniam ale jak dla ciebie to film dobry to gratulacje możesz go oglądać wiele razy powodzenia

 • PinkySuavo ocenił(a) ten film na: 5

  mortbi Imho grawitacja była o wiele nudniejsza. Z tego co pamiętam cały czas czekałem na cokolwiek, po czym nagle koniec filmu i było tylko takie "aha". Tutaj chociaż czasem jakiś dreszczyk emocji był.