1 godz. 39 min.
7,3 27 078
ocen
7,3 10 27078
15 429
chce zobaczyć
{"rate":7.75,"count":4}
{"type":"film","id":475159,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Adam-2009-475159/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Adam
  • Bardzo mi się spodobał, bo jest tak naprawdę o każdym z nas. Aspereger jest dla mnie w tym filmie jedynie pretekstem, żeby poruszyć i wyeksponować ważne tematy, ważne dla każdego człowieka. Strata kogoś bliskiego i problem z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości bez tej osoby. Utrata pracy i próba znalezienia nowej. To jak się w kimś zakochujemy i nie wiemy co dalej z tym zrobić i robimy dziwne, niezręczne rzeczy. Jak jesteśmy zranieni, gdy ktoś komu bezgranicznie ufamy nas okłamie. Jak trudno wyrwać się z miejsca, w które wrośliśmy i przenieść się w inne i że trzeba to zrobić samodzielnie, żeby ruszyć naprzód. Że bywa tak, że różnimy się znacznie od ludzi wokół nas i trudno im nas zrozumieć. To bardzo mi bliskie tematy.

  • MademoiselleButterfly Dochodzi do tego pokonywanie swoich własnych barier, tych dużych i małych. I nienawiść do siebie, że je mamy i nie potrafimy ich przeskoczyć.

  • MademoiselleButterfly Dziękuję ci za te komentarze,oglądając film ograniczyłem się jedynie do osoby Adama oraz jego przypadłości,przeczytawszy twoje komentarze otworzyła mi się "furtka" w głowie sądziłem że problemy Adama mnie nie dotyczą jednak nic bardziej mylnego.