film

Agata

Agatha
1979
1h 45m
6,3 884
oceny
6,3 10 1 884
6,0 3
oceny krytyków
Agata Christie znika na jedenaście dni. Szuka jej amerykański dziennikarz. Zobacz pełny opis
Agata zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

W roku 1926 Agatha Christie znika na 11 dni. Na jej poszukiwania wyrusza amerykański detektyw i dziennikarz.. Zguba odnajduje się w słynnym kurorcie, gdzie czeka kolejna zagadka kryminalna.

na podstawie
Kathleen Tynan (materiały do scenariusza, historia)
studio
First Artists / Sweetwall / Warner Bros.
tytuł oryg.
Agatha
inne tytuły
David Puttnam miał wziąć udział w produkcji. Zrezygnował, gdy znaczna część scenariusza uległa zmianie z powodu Dustina Hoffmana. Puttnam obiecał, że już nigdy nie będzie pracować wspólnie z Hoffmanem.
Julie Christie miała zostać obsadzona w roli Evelyn Crawley, lecz z powodu kontuzji odniesionej podczas jazdy na wrotkach musiała się wycofać.

Film realizowano w Harrogate, Yorku, Bath, Oakley Green, Burnham Beeches, Londynie i hrabstwie North Yorkshire (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jestem pod wrażeniem.

ocenił(a) film na 10

Bardzo udany film. Piekne zdjęcia i muzyka. Doskonałe występy, szczególnie Vanessy Redgrave i Timothy Daltona, w roli niewiernego męża. Ponadto śiwtene, bardzo brytyjskie dialogi, np. "A co by pan zrobił, gdyby panu zaginęła żona?" - po chwili namysłu - "Ale ja nie mam żony.". Prawda, że piękne.

Film jest świetnie zrealizowany. Duże wrażenie robią przepiękne zdjęcia i hipnotyczna atmosfera. Fabuła jest dobrze opowiedziana i nieźle trzyma w napięciu. Dustin Hoffman stworzył rewelacyjną kreację amerykańskiego dziennikarza który poddaje się urokowi Agaty. Ale jakby na przekór samemu filmowi najsłabszym jego...

na ten film dzielnie, bo jak wiadomo w naszej tv interesujące i wartościowe filmy puszcza się tak żeby nikt nie widział.Film warty tego czekania!!!!!

Film w Polsce na kasetach wideo wydała firma ITI Home Video.

nawet nie na pierwszą stronę obsady...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones