PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474708}

Agora

Ágora
7,1 35 346
ocen
7,1 10 1 35346
6,8 6
ocen krytyków
Agora
powrót do forum filmu Agora

Religii przepełnionej nienawiścią, nietolerancją i bezbrzeżną chęcią powstrzymania postępu.

Nie pomyliło tylko wielcy rewolucjoniści, racjonaliści i inni tego pokroju na Islam nie powiedzą złego słowa bo się boją.
Krytykują więc religię która jest pokojowa, ot taka odwaga współczesnych Europejczyków.
Nie ma się co tym przejmować, ateizm szybko przeminie bo zastąpi go Islam w Europie zachodniej.
Zabawne że "najbardziej cywilizowani na świecie" wymrą samoistnie wskutek porzucenia własnej kultury.

Grajcz

Czego się niby boją? Po prostu problem Islamu nie dotyczy póki co bezpośrednio Polski, dlatego nie spodziewaj się oznak sprzeciwu przynajmniej na razie. Zgodzę się jednak, że fanatyzm muzułmanów jest niebezpieczny i prawdopodobnie jedynym lekarstwem na niego będzie arsenał jądrowy. By katolicy wyzdrowieli wystarczy odpowiednia edukacja i rozsądek w rozmowie z takimi osobami. Oni jeszcze mają szanse.

gejzermocy

Wyzdrowieć to muszą ludzie którzy chcą narzucać innym swoje poglądy, między innymi anty-teiści, nie tylko Islam czy inne religie ekspansyjne.
A Polski nie dotyczy nie tylko problem Islamu ale także problem przesadnej tolerancji i skrajnego hedonizmu obecnego w Europie zachodniej.
Całe szczęście że jesteśmy "zacofani" i nasz kraj długo nie stanie się burdelem pokroju Francji czy Anglii, jak dobrze pójdzie to unia europejska szybko upadnie i nauczymy się na cudzych błędach zamiast kopiować bezmyślny zachód.

Polska dziś jest rozdarta między "patriotów" a "postępowych" a ja uważam że nasz kraj kulturowo ma się świetnie, dziś każdy jest wolny, może żyć jak chce a jednocześnie nie tracimy tradycji i tożsamości w imię chorej tolerancji.
I oby pozostało tak jak najdłużej.

ocenił(a) film na 3
totmes_2

Gdybyś nie był debilem poznałbyś historię zanim zabierzesz głos po obejrzeniu jakiegoś gniotu. Gdybyś znał historię, zdziwiłbyś się bo tak na prawdę w 391 r to ŻYDZI dokonali powstania i zniszczenia miasta (nie biblioteki). Sprawdź to, nawet na wikipedii. I co, głupio ci?

ocenił(a) film na 6
totmes_2

a wg mnie ten film pokazuje dokładnie to co teraz muzułmanie robią

pavel13

Zgadza się, ale lewak ci tego nie powie.

totmes_2

tam działali w większości żydzi ale co tam

totmes_2

Oczywiście ,przecież chrześcijaństwo to sekta judaizmu a chrześcijanami przez pierwsze 200 lat byli sami żydzi.
Więc jak może nie być ciemnogrodu i nienawiści? Przecież te dzikusy do dzisiaj sterylizują w izraelu murzynki , jest segregacja rasowa w szkołach i komunikacji miejskiej.
Żydzi to barbarzyńcy ,nawet kobiety są tam traktowane jak obywatele drugiej kategorii i dyskryminowane. Np. mają wydzielone kilka miejsc na tyłach autobusów i mogą wsiadać tylko jeśli jest miejsce i tylko tylnymi drzwiami.

Ottiss14

Niestety, plugawe monoteizmy zdobyły władzę nad światem w wyniku działań rzymskich cesarzy, którzy zabronili wyznawania innych religii niż "jedyne słuszne". Dzisiaj niestety religie pogańskie wolno się odradzają, ale jakoś to idzie. Sam niby jestem agnostykiem, ale wspieram i bardzo sympatyzuje z polskim ruchem hellenistycznym ( http://portyk.pantheion.pl )

Iselor

Polski ruch hellenistyczny? Co to za potworek? Ja jestem "ateistą" Zen ,ale sympatyzuję z Rodzimowiercami.

Ottiss14

Olympeion to mały, niezarejestrowany związek wyznaniowy skupiający wyznawców bogów greckich ( http://olympeion.pl ). Jest to kilkadziesiąt osób, niestety nie jesteśmy tak zorganizowani jak w Grecji czy USA żeby jak polskie Asatru (wyznawcy bogów nordyckich) zarejestrować związek wyznaniowy i prowadzić np. wykłady.

Iselor

Nigdy nie rozumiałem ludzi którzy mając własną religię wyznają (w przypadku Europy) jej wersję z innych terenów? Czy Zeus ,albo Thor jest bardziej prawdziwy od Peruna? Dla Sławian raczej nie powinien. Nie ma ku temu logicznych podstaw.

totmes_2

prawda

ocenił(a) film na 8
totmes_2

Prawda jest jedna. To ludzie są podli a nie religia. To ludzie przeinaczają religię, zakłamują ją, nie rozumieją i wykorzystują do własnych partykularnych interesów. Jezus najwidoczniej przecenił możliwości większości ludzi. Nie sądził najwyraźniej, że większość jego "braci" będzie chciało w Jego imię zdobyć władzę, pozycje, pieniądze, królestwa i kontrole nad innymi. A teraz wszystkim obarczana jest religia. Prawda jest taka, że religie były, są i będą i nawet gdyby jakimś cudem wszystkie w jednej chwili zostały wymazane z naszej świadomości i z kart historii, ludzie nadal zabijaliby się w tej samej ilości, z tą samą częstotliwością. Powód, by usprawiedliwić własne żądze znajdzie się zawsze.

Twierdzenie, że religia jest kwestią wyimaginowanego przyjaciela to ignorancja. Bo na przykład Jezus wyimaginowany już nie był. Nie mówię, że był Bogiem, Synem Boga itd. Ale z całą pewnością istniał. Kroniki sanchedryńskie, rzymskie, biblia, całun turyński i w ogóle ruch religijny zwany chrześcijaństwem. Czegoś takiego nie da się wszczepić ludziom bez silnego impulsu w ciągu tak krótkiego czasu. Z socjologicznego punktu widzenia na przykład niemożliwym jest, aby do powszechnej świadomości, jako prawda trafiło kłamstwo w mniej niż dwa, trzy pokolenia. A w przypadku ukrzyżowania i zmartwychwstania potrzeba było nie dwóch-trzech pokoleń, a lat. Fenomen socjologiczny na skalę wszech czasów czy prawda? Naukowcy nie wierzą w fenomeny, założyli zatem, że to prawda.

P.S. Jeśli któryś będzie chciał mi odpisać. Niech tego nie robi. Nie napisałem tego posta by was czegoś uczyć, by dyskutować, wykłócać się na tematy religijne itp. Poznałem zdanie i wszelkie argumenty na temat religii od masy ateistów. Wszyscy powtarzają to samo i tak samo to argumentują, więc, na prawdę, oszczędźcie mi tego po ran enty.

totmes_2

Zważywszy, że film kompletnie rozbiega się z prawdą historyczną, z takich wypowiedzi, domorosłych ateistów-ignorantów, można się tylko śmiać.

użytkownik usunięty
totmes_2

Polecam zapoznać się z działalnością "Open Doors" czy "Głosem Prześladowanych Chrześcijan". Chrześcijanie stanowią najbardziej prześladowaną grupę religijną na świecie. Ciekawe czy zabijanie za wiarę a uznanie homoseksualizmu za grzech ze względów etycznych i religijnych są w jednakowy sposób postawą nietolerancyjną.
Polecam najpierw zapoznać się z danymi, potem stygmatyzować.

totmes_2

A o to i cała prawda:) Ale nie warto się wdawać z nimi w dyskusje - mają w końcu kilka tysięcy lat doświadczenia w narzucaniu innym swojego zdania...

aaron_

Drogi kolego, świat nie działa w próżni, zawsze jest jakaś dominująca religia czy jakakolwiek ideologia, która lubi się jak to mówisz narzucać. Obecnie mamy do czynienia właśnie z taką narzucającą się ideologią lewackiej poprawności idiotycznej, co wszystko co złe to lubi przypisywać chrześcijaństwu, a nie jest w stanie zająknąć się słówkiem na to co wyczyniają tacy fundamentaliści islamscy i nazwać tego po imieniu; najwyżej jak już co to ze religie ogólnie są do kitu. Ot, taka to odwaga wszelkiej maści postępaków, tylko czego jeden z drugim nie przeprowadzi się do któregoś z krajów muzułmańskich i tam spróbuje sobie bluźnić na proroka Mahometa a przy okazji dopiero sie dowiedzieć co to znaczy narzucanie religii.

denticulatus

No i po co się tak produkujesz? Na serio się łudzisz, że kogokolwiek to obchodzi co masz do powiedzenia? Nie bądź żałosny ;)

aaron_

To w takim razie po co zakładasz durne wątki, po to żeby obrażać na forum, hm? Swoją odzywką dowiodłeś, że tak właśnie jest.

ocenił(a) film na 7
totmes_2

Piszesz bzdury i na domiar tego bez żadnych argumentów.
Czy Kościół w 20 wieku blokował prawa kobiet? Nie.
Czy Kościół rozpętywał kampanie przeciwko postępom w nauce? Nie.
Czy Kościół namawiał do mordowania ludzi o innej wierze? Nie.
Co innego islam o czym możemy się przekonać w pięknej Francji, Szwecji a ostatnio w Belgii.
Jak masz jaja to idź do jakiegoś meczetu w Polsce i zacznij krytykować islam. Zobaczymy po ilu sekundach będziesz miał swojego uciętego fiuta w japie.
Jak na razie to widzę w około różnych "twardzieli" krytykujących chrześcijaństwo ale jakoś nie biorących na język islamu. Ciekawe dlaczego. Może ewentualne spotkanie z maczetą odbiera odwagę.

ocenił(a) film na 8
totmes_2

100 %, agora pokazuje prawie marsz 11 listopada i skretyniały tłum, niszczący i nie szanujący niczego

ocenił(a) film na 8
huzar186

Wiesz zawsze na potrzeby tłumu powstaje takie coś, natura nie znosi próżni i z niej biorą się różne ideologię. Dla mnie czy to marksizm czy inna religia jest praniem mózgu bo w każdej ideologii zakażą ci w nią wątpić.

Najgorszym rakiem jest islam bo tam już każe się mordować nawet nie nawracać jak w chrześcijaństwie. Tam z kobiet robi się niewolnice seksualne szczerze już wolałbym aby grupa chrześcijan zmusiła mnie do tego całego chrztu niż wpadła ekipa z maczetami i zamordowała mężczyzn i zabrała kobiety a taki jest ISIS.

ocenił(a) film na 8
totmes_2

Religia (czy też inne wyznanie) najpierw stworzona, by wytłumaczyć niepoznane, a potem podtrzymywana, by kontrolować ludzi i utrzymywać się przy władzy.

totmes_2

Ale propaganda, mówienie o dawnych bestialstwach religii, która obecnie jest nieszkodliwa, lepiej skupić się na religiach, które robią dzisiaj to co setki lat temu chrześcijanie!

użytkownik usunięty
totmes_2

Nie pie***l , Jezus powiedział "kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie" - ktoś kto dopuszcza się takich rzeczy jak ukazane w filmie x automatu przestaje być chrześcijaninem - tak samo jak ktoś niewinny po brodni przestaje być niewinny - nawet jeśli się nadal za takiego uważa - Tyle w tym temacie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones