PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601282}

Akademia wampirów

Vampire Academy
5,7 24 845
ocen
5,7 10 1 24845
Akademia wampirów
powrót do forum filmu Akademia wampirów

moim zdaniem to bedzie jedna wielka klapa. nie dopasowali wogóle bohaterów. w porownaniu z ksiazką, ci ktorzy sa wybrani do grania to kompletna klapa!
1. Dymitra powinien grac ktos wyższy!
2. Rose powinna grac jakas niska aktorka z atutami ( w ksiazce byla niską ale pociągającą dziewczyną ze wzgledu na kształty)
3. wiem kto gra Adriana i tu tez kompletna klapa bo ponoc wezmą tego, co grał Jareda w "Intruzie"
4. jedyne co w miarę trafili, to Lissa
5. Kirową powinna grac starsza aktorka tak samo jak i Sonię Karp

wyrazilam swoje zdanie. pojde na to do kina ze względu na to że szaleję za Akademią Wampirów no ale myślę że to długo nie pociągnie. dla mnie szykuje sie klapa

ocenił(a) film na 6
TheWampirka

nie wiadomo kto zagra Adriana, wybiorą kogoś przy okazji kręcenia 2 części

ocenił(a) film na 7
more_than_a_woman

ale jest gadanka by wybrac Maxa Ironsa na Adriana Ivashkova. Tymbardziej to mozliwe bo o ile dobrze przetlumaczylam to sie spotyka z tą co gra Rose.....

ocenił(a) film na 6
TheWampirka

gdzie Ty to wyczytałaś ?? z tą co gra Rose spotyka się Avan Jogia
a od gadanki do wyboru daleka droga ;))

ocenił(a) film na 7
more_than_a_woman

sie łazi po zagranicznych stronkach bo polskie są z tyłu za murzynami

ocenił(a) film na 6
TheWampirka

jakieś kłamliwe te stronki w takim razie ;)

more_than_a_woman

Nie sądzę żeby to była klapa, no ale wszystko się zobaczy. Jak na razie, to cała ekipa bardzo przykłada się do pracy, widać to już na samych zdjęciach z twittera i Adriana nie będzie raczej grał Max, nawet o tym nie słyszałam, a śledzę dokładnie każdą wzmiankę. Tak samo jak w tej części nie będzie jeszcze Eddiego, także niczego nie przesądzajmy, tylko czekajmy :)

ocenił(a) film na 3
Angel357

Ja jestem zadowolona z obsady. I chociaż moje wyobrażenie Dymitra dalece odbiega od jego filmowej wersji to jest całkiem ok. Przede wszystkim prawdziwy rosjanin - jak dla mnie to ogromny plus. Może Kirova powinna byc starsza , ale lubię Olge Kurylenko po jej roli w ''Hitman-ie'' wiec bez problemu przymknę na to oko. Co do Lissy - jest dobrze , może Lucy Fry ma niewielkie doświadczenie , ale wygląd pasuje , jak patrzę na jej zdjęcia to nawet mi trochę smoka przypomina ;) Clairie Foy świetna do roli Soni Karp. Zawsze bałam się tych jej wielkich niebieskich oczu przypominających niezapominajki w spirytusie , pasuje na osobę obłąkaną a do tego jest dobrą aktorką. No i na koniec zostawiłam sobie Zoey Deutch jako Rose. Wygląd super , mogłaby byc trochę bardziej krągła , w koncu tym się miała wyróżniać , ale nie można miec wszystkiego , takich detali nie mam zamiaru przeżywac. Jedyna rzecz która niemiłosiernie mnie w niej wkurza to jej cukierkowy głosik. Nie mogę jej ścierpiec już w wywiadach i nie wiem czy taka słodzizna nie zepsuje mocnego i buntowniczego charakteru niezależnej dampirzycy. Pożyjemy zobaczymy

ocenił(a) film na 6
Veiller

Zgadzam się z tobą w 100%. Ale te krągłości Zoey można dodać ;] Push-up i życie staje się piękniejsze xD

ocenił(a) film na 3
more_than_a_woman

A co do Adriana , gdyby wybrali Maxa Ironsa , to nie byłoby zle , ale dla idealnym Iwaszkowem byłby Hayden Christensen ;)

Veiller

zgadzam się, zawsze jest tak, że coś komuś nie pasuje, bo w sumie, to każdy wyobraził sobie bohaterów inaczej :) ja na początku też byłam zawiedziona, ale przekonałam się z czasem, teraz trzeba tylko czekać :)

Angel357

No właśnie, dlatego gdy się dowiedziałam o ekranizacji to nie wiedziałam czy się cieszyć czy płakać:/ Boję się, że go zepsują:/ a Hayden też byłby moim wymarzonym Adrianem :)

ocenił(a) film na 6
xhulix12

totalnie nie pojmuję typowania Haydena Christensena na Adriana ;)

more_than_a_woman

wiem, że jest za stary ale jakoś najbardziej przypadł mi do gustu :D miejmy nadzieje , że co do roli Adriana to nas nie zawiodą :D

ocenił(a) film na 6
xhulix12

ja w tej roli widzę tylko Douglasa Booth i już ;D ewentualnie Chace Crawford....

Veiller

Zgadzam się w typowaniu Haydena. :D

ocenił(a) film na 7
more_than_a_woman

przede wszystkim Adriana musi grać bardzo dobry aktor

TheWampirka

No nie przesadzajmy. Moim zdaniem wybór był trafny obsadzając obecnych aktorów do roli Dymitra i Rose. Przecież zawsze mogło być gorzej, prawda? Jedynie co mi nie pasuje, w odróżnieniu od Ciebie to aktorka grająca Lisę. Jak dla mnie dwa różne światy. Jedak nie powinniśmy oceniać przed wcześnie gdyż nie znamy możliwości tych aktorów i nie wiemy jak się wczują w swoje role :) Miejmy nadzieję, ze dadzą z siebie wszystko, co będzie widoczne na ekranach i film zrobi ogromną furrorę! Tego mu życzę, bo książka jest ewidentnie bezkonkurencyjna!

Izabelka13

Tak książki są bezkonkurencyjne:D Wkurzające jest to, jak porównują AW do Zmierzchu i od razu ślą niemiłe komentarze..(Ci którzy nie czytali ) ...:/

xhulix12

Potwierdzam! I przewiduję też, że kiedy film wejdzie do kin, a ludzie przeczytają tytuł ''Akademia Wampirów'' z góry będą się do niego zniechęcać, bo stwierdzą, że za dużo tych wampirów już jest... to przykre. Chociaż jak ja zaczynałam czytać tą książkę miałam takie same podejście, w życiu bym się nie spodziewała, że jakieś ''głupie wampiry'' mogą w takim stopniu zawładnąć moim sercem :D!

ocenił(a) film na 7
Izabelka13

ja tam i tak czekam na Adriana :D ale to niestety nie w 1. czesci :(

TheWampirka

Ja czekam na Abe :D!

ocenił(a) film na 6
Izabelka13

troszkę sobie poczekasz o ile nakręcą następne części ; p

ocenił(a) film na 7
more_than_a_woman

sadze ze nie braliby sie za ekranizacje tylko jednej czesci....
ja i tak mam swoje wyobrazenia jak kto wyglada wiec dlatego tak marudze....
czekam na Adriana i jego "little dhampir" :D

ocenił(a) film na 6
TheWampirka

pierwsza część musi zarobić tyle kasy i mieć taką oglądalność żeby kręcenie kolejnych się opłacało producentom itd proste ;))

more_than_a_woman

No to wiecie co robić dziewczyny! :D Zbierać kase i wykupywać wszystkie miejscówki w kinie! Najlepiej to od razu wydarzenie na fejsie zrobić! hahah :D

ocenił(a) film na 6
Izabelka13

aż taką fanką AW nie jestem ;P

ocenił(a) film na 3
Izabelka13

zgadzam się z tb w zupełności, najbardziej w sprawie Lissy powinna być bardziej delikatna jak dla mnie

ocenił(a) film na 2
TheWampirka

Nie zgodzę się. Na początku również nie za bardzo odpowiadała mi obsada, ale obejrzałam parę filmów z aktorami, śledzę na twiterze i mogę śmiało przyznać, że dobrze dobrano obsadę.
Rose, po "ringer" mogę powiedzieć, ze dziewczyna ma pazur, czy nie tak jak Rose?
Dimitri, fakt najwyższy nie jest, ale proszę cię, to Rosjanin! A to wieeelki plus, wyobraź sobie brak udawanego akcentu.
Fakt, Kirova powinna być starsza, ale da się to przeżyć.

Reżyser naprawdę przykłada się do ekranizacji, jest fanem książki i próbuje wszystko odtworzyć najwiarygodniej. Oddajmy pracę ludziom, którzy się an tym znają, a my czekajmy.

ocenił(a) film na 8
TheWampirka

ja na początku byłam załamana doborem obsady, poza głównymi bohaterami byłam załamana kogo wybrali do roli Christiana, według mnie najlepiej pasowałby Ian Somerhalder ale on jest za stary :/ Teraz się jakoś przwyczaiłam do tego, że Dymitra będzie grał Danila, ale Zoey... bez komentarza

ocenił(a) film na 6
MadziQ3692

a co jest nie tak z Zoey ??

ocenił(a) film na 8
more_than_a_woman

Nie chodzi że coś jest z nią nie tak, tylko trochę inaczej wyobrażałam sobie Rose.

ocenił(a) film na 6
MadziQ3692

tzn co jest nie tak z Zoey jako Rose ? ;)

ocenił(a) film na 8
more_than_a_woman

Wydaje się być za słodka jako Rose...

ocenił(a) film na 6
MadziQ3692

poczekajmy na film ; )

ocenił(a) film na 8
more_than_a_woman

Chyba nie mamy innego wyjścia :) Mam nadzieję, że przesadzam na razie z tą oceną i jako Rose będzie fajna

ocenił(a) film na 6
MadziQ3692

bądźmy dobrej myśli ;)

MadziQ3692

Jak dla mnie, Zoey bardzo pasuje do roli Rose, od razu mi się spodobała. Do Danili musiałam się przyzwyczaić bo trochę inaczej wyobrażałam sobie Dymitra. A już w ogóle najbardziej jestem ciekawa kto zagra Adriana w drugiej części, bo mam nadzieję, że będą kolejne ;)

ocenił(a) film na 6
soniuss3

jak im się pierwsza część zwróci z nawiązką to raczej nakręcą drugą, aktora który zagra Adriana też jestem ciekawa najbardziej ! ;)

more_than_a_woman

Mam wielką nadzieję, że się zwróci bo byłoby szkoda poprzestać na jednej części. Widzę, że Twoim faworytem także jest Douglas Booth ;)) Natomiast Chace Crawford jakoś nie bardzo mi pasuje ale założę się, że i tak wybiorą kogoś innego. Zazwyczaj tak jest, że faworyci fanów nie są wybierani, niestety...

ocenił(a) film na 6
soniuss3

niestety tak jest, fani kierują się własną sympatią i wyglądem a są gusta i guściki a ludzie od castingów mają wytyczne, warunki, umowy i zasady ;)

pamiętasz może ile miał lat książkowy Adrian ?

more_than_a_woman

Dokładnie. Tylko najgorzej jest jak się człowiek nastawi i nie widzi nikogo innego w danej roli, a później przychodzi rozczarowanie ;) Ale musimy zdać się na ludzi od castingów, wierząc że dokonają słusznego wyboru ;)

A wiesz, że nie pamiętam ? Ale poszukałam w necie i ponoć miał 21.

ocenił(a) film na 6
soniuss3

to Douglas jest idealny ; )) do tego Brytyjczyk ;D

more_than_a_woman

No oczywiście, że jest idealny ! ;D Oby ludzie odpowiedzialni za castingi byli tego samego zdania ;)

TheWampirka

wszystko jest kwestią gustu, mnie np. bardziej podoba się Chace Crawford jako Adrian niż Booth. Co do Daniły zgadzam się, że wybór może być nietrafiony ale to podobno dobry aktor a jak będzie wyglądał z długimi włosami to się sami przekonamy. Jak dla mnie nie ma nic gorszego jak fatalny dobrana obsada.

ocenił(a) film na 6
aga1122

a co powiecie na Sama Claflina jako Adrian ? ;> jeśli Blood Sisters odniesie sukces są duże szanse, że do roli Adriana zostanie zatrudniony dobry aktor ;) <trzymam_kciuki>

ocenił(a) film na 6
TheWampirka

Dymitra nie tyle, że wyższy, ale STARSZY.... Danila w porównaniu do filmowej Rose wygląda jak jej rówieśnik, ew. młodszy, a przecież Dimka był starszy od Rose :( Poza tym Dimka w książce był pociągający a ten aktor ani trochę.....

ubolewam, strasznie....

ocenił(a) film na 6
elusiive

kwestia gustu ;) nie jest źle..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones