PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3747}
5,8 845
ocen
5,8 10 1 845
Alabama
powrót do forum filmu Alabama

A ja polecam

ocenił(a) film na 8

...
Treść nie skupia się na samym uzależnieniu, ale drodze do niego. Może dziś to nic oryginalnego, ale pamiętajmy, że do lat 80-tych, w Polsce, narkotyki były tematem tabu.
Przyzwoita gra aktorska. Jak zawsze rewelacyjna Maria Probosz. Sprawnie poprowadzona fabuła. Ponadto kawałek dobrego socrealizmu minionej epoki. Ogólna subiektywna ocena: dobry + .

de_Franco

Jestem podobnego zdania,film więcej niż dobry-na mnie zrobił wrażenie.Z racji wykonywanego zawodu widziałem go ponad 20 razy i mi się nie znudził.

kasjan45

Co za zawód? Rekonstruktor cyfrowy? ;)

zbawiony

Albo nocny stróż. Nudzi się w chui na robocie i wszystko ogląda po kilka razy xD

de_Franco

I ja też polecam. Kawałek historii PRLu, bardzo dobra oprawa muzyczna, niezła gra aktorska, dobrze zarysowane postacie i piękna Maria Probosz, która w tym filmie ma rolę z prawdziwego zdarzenia. Potem jej potencjał zostanie zmarnowany a ona sama zredukowana do roli maskotki występującej w epizodach. Bardzo smutny film będący niejako przepowiednią jej dalszych losów w życiu prywatnym. Za każdym razem kiedy mignie mi gdzieś jakiś kadr z tego filmu, zdjęcie czy usłyszę fragment muzyczny (a to były wielkie hity Urszuli i Lipko z tamtym lat) myślę o tej zjawiskowej kobiecie i odczuwam wielki żal, że tak to się wszystko skończyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones