PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3747}
5,8 846
ocen
5,8 10 1 846
Alabama
powrót do forum filmu Alabama

Moja alabama

ocenił(a) film na 4

Film ponizej przeciętności. Kolejne ostrzeżenie przed narkotykami. sporo muzyki Budki Suflera i Urszuli.

ocenił(a) film na 9
slavik

Dla mnie zajebisty film o miłości, dorastaniu, złożoności rzeczywistości, życiu, marzeniach, Polsce i niewypowiedzianych słowach. Jakie ostrzeżenie przed narkotykami?? Chyba cała twoja styczność z tym filmem to przeczytanie jego opisu na filmwebie

Sanos

Także zastanawiam się o jakie ostrzeżenie przed narkotykami chodziło? W filmie była pokazana droga jaką dziewczyna przeszła poprzez swoją naiwność, poprzez ślepe zakochanie. Co ciekawe, odnosi się wrażenie, że każdy bohater tego filmu jest postacią nieszczęśliwą, nieradzącą sobie w jakimś stopniu z życiem, każdego mogłoby być nam żal.

ocenił(a) film na 9
futureshorts

Ja czasami, czyli teraz, myslę sobie, że chyba każdy w jakimś stopniu, nie radzi sobie z życiem, tylko często dobrze się maskuje. Może to ten sam film

Sanos

Pewnie, że tak. Ludzie naprawdę często zakładają maski, by nie pokazywać tego co się dzieje w nich głębiej. Ten film też to pokazuje, lecz możemy nieszczęście każdego zobaczyć gołym okiem.

ocenił(a) film na 9
futureshorts

Ta zakładają jeszcze żeby nie było widać co szeptają, i żeby cynicznie osiągnąć coś czego tak naprawdę nie da się osiągnąć cynicznie,ale cynizm dawno stał się rzeczywistością, więc wyznacza standardy. Można nawet zaryzykować, że można osiągnąć szczęście odrzucając to co piękne. wierzchołek góry lodowej. można się zgubić. I upić i mijać spokojnie ludzi sportretowanych w tym filmie w realu. I nie mieć pojęcia, że to oni bo tak naprawdę są jacyś fikcyjni.

slavik

W tym filmie nie chodzi o żadne narkotyki. Film jest bardzo dobry, świetnie pokazuje wycinek życia studenckiego, układów wśród studentów. Na wyróżnienie zasługuje do tego gra młodych aktorów. Jakoś nie wydaje mi się, aby dziś Mroczkowie, Mucha, czy Cichopek potrafili stworzyć podobne filmowe kreacje. Tamci aktorzy grają realnie i potrafią pokazać uczucia - bardzo dobry film zapadający w pamięć.

mirek1975

No nie wiem , mnie akurat "gra młodych aktorów" nie zachwyciła, szczególnie Marii Probosz. A to jej rzucanie się w fotelu... Poza tym w tamtych czasach golizna przyciągała do kin, a ona się rozbierała nie tylko w tym filmie. Troche mi się to kłóciło że taka niewinna, naiwna w sumie dziewczyna, kierowana przez cynicznego chłopaka, a na plaży sceny ho ho, nie było widac żeby była zawstydzona a w końcu w każdej chwili ktoś na tę plażę mógł przyjść.

anku_fw

No nie wiem, ale mnie akurat gra Marii Probosz przypomina zachowanie typowej studentki(kobiety); z jednej strony taka ciche myszki z dobrych domów, a zdrugiej na imprezie po alkoholu to się ciurlają z kim popadnie i takie z nich grzeczne grzeczne dziewczynki. Wiem coś o tym, bo sam byłem na studiach, mieszkałem po akademikach i co nieco zobaczyłem. Takie to są te "niewinne" studentki.

mirek1975

Ojej, to straszne - studentki uprawiają seks....
A te studentki to tak same ze sobą uprawiają seks na imprezach czy z innymi studentami?
Ciekawi mnie dlaczego nie napiszesz o studentach bogoojczyznianego posta w tonie świetego oburzenia? Dla mezczyzn stosujesz inne normy moralne niz dla kobiet?
Ohydna hipokryzja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones