PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334554}
5,7 2 425
ocen
5,7 10 1 2425
Aleja gówniarzy
powrót do forum filmu Aleja gówniarzy

Po pierwszych scenach byłem pełen entuzjazmu i nadziei. Niestety, film okazał się nieporozumieniem. Z wielu względów.
Fatalna, drewniano-plastikowa gra aktorska. Potworny montaż, zmieniające się niespodziewanie pory dnia. Brak logiki wyłazi niemal zza każdego rogu. Scenariusz nietrzymający się kupy- pomysłów było może na 5 scen, reszta strasznie na siłę.
Umęczyłem się, ale obejrzałem do końca. Bo jest o moim mieście. Któremu film miał zrobić reklamę. Niestety, antyfilm zrobił antyreklamę. Ale Łódź to wytrzyma.

powgun_2

Fakt, że reklamą Łodzi to tego nazwać nie można, "piękniejszej" strony miasta nie dało się przedstawić.. ;) Dla mnie film nie był tak tragiczny, jestem w stanie przymknąć oko na nieścisłości, bo dla mnie "Aleja" uchwyciła klimat Łodzi jak żaden inny obraz do tej pory. To, przynajmniej moim zdaniem, ogromny plus. Chociaż z drugiej strony faktem kolejnym jest to, że to kwestia bardzo subiektywna i coś, co dla mnie jest po prostu "łódzkie", dla kogoś innego będzie zwykłą nieudaną sceną - co tu, kurczę, obdrapana kamienica, graffiti, dziura na dziurze... A coraz bardziej doceniam ten film, oglądam, gdy łapie nostalgia za Łodzią... Co do przedstawionych sytuacji, "cech" naszego miasta - no cóż, to jest nic innego, jak tylko smutna prawda. Aleja pokazała to w sposób najbanalniejszy z możliwych (patrz: pierwsza scena filmu).

ocenił(a) film na 8
powgun_2

potworny montaż? niespodziewanie zmieniające się pory dnia? Niby gdzie?! Bo ja widziałam wstawki retrospekcyjne zagłębiające nas bardziej w historie bohaterów, które są bardzo fajnym chwytem artystycznym, a nie niespodziewanymi zmianami pór! -.-

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones