PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690291}

Alicja po drugiej stronie lustra

Alice Through the Looking Glass
6,8 78 813
ocen
6,8 10 1 78813
2,8 5
ocen krytyków
Alicja po drugiej stronie lustra
powrót do forum filmu Alicja po drugiej stronie lustra

Szczerze mówiąc szłam niechętnie. Pomimo iż lubię tę opowieść, to pierwsza część była całkiem przeciętna. Tym razem szłam ze względu na bratanicę.. i jestem bardzo mile zaskoczona. Pomimo, iż jest to bajka to jako osoba dorosła miałam o czym myśleć podczas filmu i po seansie. Bardzo mądry przekaz! Polecam dla dużych i małych. :)

ocenił(a) film na 8
Marylyn

Zgadzam się ,druga część jest lepsza pod względem fabuły jak i gry aktorskiej :)

ocenił(a) film na 7
Marylyn

Mam podobne odczucia. Długo nie oglądałam drugiej części, bo pierwsza mnie trochę rozczarowała. Tymczasem dwójka przestaje stać w rozkroku między oryginałem a nową historią (oczywiście z nawiązaniami) i wychodzi jej to na dobre. Nie wiem, czemu tak się temu filmowi oberwało od krytyków. Tylko z zakończeniem mam pewien problem, ale nie będę pisać, żeby nie spojlerować.

ocenił(a) film na 7
Li_Lox

A mnie film poważnie zawiódł. Moi ulubieńcy odgrywają tutaj znikomą rolę, a prócz tego jeszcze Alicja, która w pierwszej części coś przynajmniej robiła, tutaj nie robi nic i nic zrobić w sumie nie może - poza jeszcze większym bałaganem, który już zapanował w Krainie Czarów. Ostatnio Alicja ją ratowała, tym razem o mało ją nie zniszczyła. Poza tym co to za bzdury, że przeszłości nie zmienisz? Do cholery! To jest Kraina Czarów! Tu wszystko jest możliwe! A co się podziało z "wiarą w siedem niemożliwych rzeczy" i wiarą w dokonywanie niemożliwego? No i ten głupi Czas - egoista, próżniak, cham, nie raczy powiedzieć Alicji tego, co jej potrzeba i pośrednio odpowiada za cały ten bałagan. Jednym słowem - zniszczyli piękny przekaz poprzedniego filmu i choć film nie jest zły, to jednak zdecydowanie gorszy od poprzednika.

ocenił(a) film na 7
kronikarz56

Cóż, kwestia gustu. Fakt też, że na pierwszą część szłam z wysokimi oczekiwaniami, a za drugą zabierałam się z niskimi, może stąd to pozytywne zaskoczenie ;) A to, że przeszłości nie da się zmienić, wydaje mi się akurat bardzo kanonicznym przekazem bajkowym (nie Alicji akurat, tylko baśni w ogóle, no ale właśnie dla mnie kluczem do bawienia się na tym filmie było pozbycie się oczekiwań co do wierności pierwowzorowi).

ocenił(a) film na 7
Li_Lox

Wiadomo, że w prawdziwym świecie przeszłości nie zmienisz, ale wydaje mi się, że Kraina Czarów nie podlega prawom świata normalnego. Prócz tego w pierwszej części mówią nam o tym, że jeśli się wierzy i jest się zdeterminowanym, można dokonać tego, co inni uważają za szaleństwo lub niemożliwe. A tu co? Okazuje się, że trzeba przestać walczyć o to, co inni uważają za szalone lub niemożliwe, bo to jest niemożliwe. Uważam to za zakłamanie i zaprzeczanie temu, co pokazali w pierwszej części. No i zakończenie - Alicja powinna zostać w Krainie Czarów, zabrać tam matkę i być z Kapelusznikiem, a nie takie coś!

ocenił(a) film na 7
kronikarz56

Z zakończeniem się zgodzę - nie wysilili się, polecieli kalką, miałam nadzieję, że wymyślą coś nowego. Już to przecież widzieliśmy (a poza tym scenarzyści chyba zapomnieli, że Alicja miała jeszcze siostrę ;) ).To dla mnie największy zarzut dla filmu.

ocenił(a) film na 7
Li_Lox

No właśnie, bo już pierwsza część kończy się tym, że Alicja wypłynęła w świat szukać przygód i własnego miejsca na ziemi. A tu znowu robi to samo. Nie wysilili się, naprawdę się nie wysilili. Ano właśnie, przecież Alicja miała starszą siostrę i jakoś nie umieli jej pokazać w drugiej części. Mamy więc rozumieć, że tylko Alicja zajmowała się matką? Siostra nie raczyła tego zrobić? I nie raczyła im pomóc w kłopotach finansowych? Kolejny zarzut wobec tego filmu.

ocenił(a) film na 4
kronikarz56

Czas jest po prostu rozpieszczony...wszystko mu wolne,uchodzi na sucho...Czasu nie zatrzymasz.A tu Alicja omal nie zatrzymała czasu,zniszczyła Krainę Czarów a to wszystko dla Kapelusznika (Kapelutka) w imię przyjażni :-) Zdziwił mnie jego wygląd jako dziecka - śliczny dzieciaczek - a potem klaun - czy ktoś wie dlaczego? :-D

ocenił(a) film na 7
Tamilina

W sumie to bardzo dobre określenie, że Czas jest rozpieszczony i uważa, że wszystko mu wolno. Osobiście to mi si3 właśnie nie podoba - najpierw Alicja ratuje Krainę Czarów, a potem o mało jej nie niszczy. A wszystko dlatego, że Czas jej nie chciał pomóc i nie raczył być z nią tak szczery, aby jej wszystko należycie wyjaśnić, a także tak głupi, że zakochał się w Czerwonej Królowej. A co do wyglądu Kapelusznika mam pewną teorię. Mianowicie taką, że jako dziecko Kapelusznik miał radość w sercu i nadzieję, że ojciec go zaakceptuje takim, jakim jest. Z wiekiem stawał się coraz bardziej zgorzkniały tracąc tę nadzieję i ukrywał smutek pod maską ironicznego śmiechu i głupich żartów. Taka moja teoria.

ocenił(a) film na 8
Marylyn

Przekaz jest, ale czy trafi do odbiorców? Jedno kłamstwo, zły uczynek, ma takie tragiczne konsekwencje. W bajce jak to w bajce kończy się z przytupem i dobrze. W życiu już nie. W życiu już nie...

użytkownik usunięty
typisb

Bajka?To nie jest bajka!

Okej bajka fantasy ;)

użytkownik usunięty
Marylyn

Za to mi pierwsza część się bardzo podobała, a druga już nie. Oczekiwałem czegoś lepszego, zawiodłem się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones