Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland

2010 1 godz. 48 min.
7,1 359 305
ocen
7,1 10 359305
32 192
chce zobaczyć
5,3 14
ocen krytyków
{"rate":5.28571,"count":14}
{"type":"film","id":465818,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Alice+in+Wonderland-2010-465818/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów
 • 7thStargazer ocenił(a) ten film na: 3

  Po bardzo dobrej ekranizacji, jaką był film "Charlie i Fabryka Czekolady", z wytęsknieniem czekałam na nieco psychodeliczną, mroczną "Alicję w Krainie Czarów". I... zawiodłam się. Bardzo. Czy tylko ja mam wrażenie, że Burton w tym filmie poszedł na łatwiznę, skupiając się na miłej dla oka oprawie wizualnej, a zapominając zupełnie o głębi i przesłaniu powieści, na której się wzorował? Jedyną wprowadzoną przez Burtona innowacją był wygląd postaci i dodanie Alicji kilku lat, ale to nie miało absolutnie żadnego znaczenia fabularnego (poza tym, że główna bohaterka była tak irytująca, że człowiek miał ochotę zabić ją naleśnikiem). Jak dla mnie słabo. Bardzo słabo.

  Widziałam ten film dwa razy i z pewnością nie będę już do niego wracać.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 3

  7thStargazer Podobno Burton dostał wolną furtkę od Disneya na zrealizowanie Frankenweeniego w zamian za zrobienie dla wytwórni tej wydmuszki. Widać, że zrobił Alicję na odwal, bo po prostu liczył na zrobienie swojego autorskiego projektu.

 • 7thStargazer ocenił(a) ten film na: 3

  I wszystko jasne. Dzięki za info :).

 • 7thStargazer całkowicie zgadzam się z Twoim poglądem.
  Gdzie ta psychodela, to uderzanie w sam środek umysłu, ten mrok Alicji w Krainie Czarów?

 • mattbuyek ocenił(a) ten film na: 5

  7thStargazer Całkowicie zgadzam się z przedmówcami, co więcej uważam go za NAJgorszy film Tima, spośród kilkunastu obejrzanych. Niesamowicie się zawiodłem.

 • Tom_Cat ocenił(a) ten film na: 6

  7thStargazer Nie sposób się nie zgodzić. Tim Burton (jak dla mnie oczywiście) ma na swoim koncie różne jakościowo filmy, ale nawet te "słabsze" mają w sobie "coś" co czyni je wartymi obejrzenia. Przykładem jest Dark Shadows, które mówiąc szczerze, bardziej przypadło mi do gustu niż Alicja.

  Najgorszy film Burtona zrecenzowałbym w ten sposób: "Trochę zbyt infantylny dla dorosłych, trochę zbyt drastyczny i brutalny dla kilkuletnich dzieci".

 • 7thStargazer Jeśli chodzi o tytułową bohaterkę, to też mi się nie spodobała, i wolę Alicję animowaną z filmu z 1951.

  Co do wspomnianego "Charliego i fabryki czekolady", to lepszy jest "Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971. Lepszy pod każdym względem z wyjątkiem oprawy wizualnej. Tak jak uwielbiam Burtona, a także Deppa, tak akurat w "Charliem i fabryce czekolady" nie spodobała mi się ani rola Deppa (i ta jego charakteryzacja - wygląda jak kobieta lub transwestyta), ani ogólna konwencja i sposób opowiadania historii. A Charlie był zupełnie odrealniony, zrobiono z niego małego Chrystusa niemającego w osobowości nic z dziecka.

 • chromczan_fw ocenił(a) ten film na: 5

  7thStargazer Prawda to...
  "Charlie and the Chocolate Factory" to naprawdę genialny film i gdy zasiadłam do "Alicji..." spodziewałam się czegoś równie dobrego.
  Jak bardzo się zawiodłam! ...

 • chemas ocenił(a) ten film na: 6

  7thStargazer Po prostu zrypany scenariusz

 • 7thStargazer Spodziewałam się czegoś innego. Rzeczywiście Burton był tutaj w niewielki stopniu. Nie zachwycił mnie, klimta bajkowy aż za bardzo.
  http://pudelka-zapalek.blogspot.com/2015/06/alicja-w-krainie...

 • burt1985 ocenił(a) ten film na: 10

  7thStargazer chyba cie Bog opuscil

 • 7thStargazer film jest słaby i zarabia ponad 1mld dolarsow amerycanskich ???? co za kur...czasy ....

 • katedra ocenił(a) ten film na: 7

  7thStargazer Akurat oryginalna opowieść to również wizyta w galerii surrealizmu. Na próżno szukać tam fabuły i ciągu przyczynowo-skutkowego, więc nie rozumiem skąd te gromy na Burtona

 • Nekromanta21456 ocenił(a) ten film na: 9

  7thStargazer Akurat moim zdaniem Alicja przebija Charliego.

 • Sewer007 ocenił(a) ten film na: 6

  7thStargazer Słabiutki i naiwny film. "Akurat oryginalna opowieść to również wizyta w galerii surrealizmu" to ty chyba surrealizmu nie widzialaś, jak uważasz że ten film jest surrealistyczny. Banalna nadmuchana opowieść z Alicją która ma osobowość gąbki do mycia naczyń. Postacie na plus - kapelusznik i szalony królik, kot. Postacie na minus : inne. Ale ogólnie nie oglądało się tego źle.