PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}
plakat filmu Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 364 563
oceny
7,1 10 1 364563
32 407
chce zobaczyć
5,3 21
ocen krytyków
Alicja w Krainie Czarów

Alicja (Mia WasikowskaMia Wasikowska), podążając za Białym Królikiem, wpada do jego nory. Okazuje się, że istnieje tam fantastyczny świat, gdzie gąsienice palą fajki, kwiaty śpiewają, a mieszkańcy obchodzą  nie-urodziny. Niestety rządy sprawuje tam okrutna Królowa Kier (Helena Bonham-Carter). Alicja musi zmierzyć się z magicznymi postaciami, odnaleźć drogę do domu i uchronić głowę przed niesprawiedliwym wyrokiem Królowej.

opis użytkownika

Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja ma już 19 lat i powraca do tej niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych.

Tim Burton ("Edward Nożycoręki", "Batman") podjął się zaczarowania świata doskonale znanego z dwóch książek Lewisa Carrolla - "Alicja w Krainie Czarów" oraz "Alicja po drugiej stronie lustra". Scenariusz do tej fantastycznej produkcji stworzyła Linda Woolverton, która stoi za sukcesem "Króla lwa". W tytułowej roli wystąpi młoda australijska aktorka polskiego pochodzenia - Mia Wasikowska, natomiast w postać Zwariowanego Kapelusznika wcieli się Johnny Depp.

opis dystrybutora kina

Dawno, dawno temu mała Alicja wpadła do nory Białego Królika i znalazła się w fantastycznym, podziemnym świecie, zamieszkanym przez dziwne stwory i zwariowane postacie. Teraz, tuż przed swoimi zaręczynami, 19-letnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do magicznej krainy, gdzie ponownie spotyka Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp), Czerwoną Królową (Helena Bonham Carter), Białą Królową (Anne Hathaway), Waleta Kier (Crispin Glover), Niebieską Gąsienicę i wielu innych bohaterów, z którymi po raz kolejny przeżyje niezwykłe przygody.

platforma vod

Zajrzyj w głąb króliczej nory i wraz z Alicją przeżyj fantastyczną, pełną magii przygodę. Walt Disney Pictures i Tim Burton przedstawiają „Alicję w Krainie Czarów” – pomysłową wariację na temat jednej z najbardziej uwielbianych opowieści wszech czasów.

Dziewiętnastoletnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do dziwacznego świata, który po raz pierwszy odwiedziła jako dziecko, i wyrusza w podróż, by odkryć swe prawdziwe przeznaczenie. Na jej drodze staną m.in. Szalony Kapelusznik (Johnny Depp), Biała Królowa (Anne Hathaway), Czerwona Królowa (Helena Bonham Carter) i Biały Królik (Michael Sheen). Przyłącz się do Alicji i podejmij wędrówkę przez Krainę Czarów, miejsce bardziej niesamowite, niż mógłbyś sobie wyobrazić. Spotkaj ukochanych bohaterów z dzieciństwa, którzy w filmie Burtona zmienili się w postacie bardziej zdumiewające i barwne, niż kiedykolwiek wcześniej.

Alicja w Krainie Czarów” to wyjątkowe doświadczenie kinematograficzne i cudowna uczta dla oczu, uszu oraz serca, która zauroczy widzów w każdym wieku!

opis dystrybutora dvd

Alicję poznajemy jako dziewiętnastolatkę, która lada chwila zaręczy się z synem arystokraty. W czasie uroczystości trafia do niezwykłej krainy, która nie jest jej zupełnie obca. Kiedy Alicja była małą dziewczynką, przypadkiem wpadła do nory Białego Królika, dzięki czemu przeniosła się do magicznego świata, zamieszkanego przez dziwne, fantazyjne postaci. W dniu zaręczyn znowu spotyka Szalonego Kapelusznika, Białą Królową, Waleta Kier i wiele innych zaczarowanych istot. Po raz kolejny przeżywa niesamowite przygody i trud zadań, które musi wykonać by ocalić bajkowy świat, któremu zagraża Czerwona Królowa.

platforma vod