PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1286}

Amadeusz

Amadeus
8,1 123 218
ocen
8,1 10 1 123218
8,6 40
ocen krytyków
Amadeusz
powrót do forum filmu Amadeusz

Prawie bez wad.

ocenił(a) film na 9

Nie wiem jak w sztuce na której oparty jest film i jak bardzo wiernie jest jej oddany ale według mnie w filmie zabrakło nieco erotyki głównie jeśli chodzi o piękną żonę Mozarta ,ale jeśli chodzi o całość film jest zagrany świetnie aczkolwiek ma kilka słabszych momentów

Tsubasa_147

Chciałbym wiedzieć jakie są to słabsze momenty, nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości

ocenił(a) film na 9
kubencjusz118

Nie rozumie np wątku z zaproszenie przez Salierego żony Mozarta i kazanie sie jej rozebrania po czym ją wyprasza nie rozumie czemu miał służyć ten wątek

ocenił(a) film na 9
Tsubasa_147

Chyba nie do końca tak było. Salieri zaprosił żonę Mozarta żeby mu się odwdzięczyła za przejrzenie prac męża ale nic nie wspomniał o rozbieraniu. To ona była pewna że chodzi właśnie o "to" i Salieri się wkurzył i kazał ją wyprosić.
Jeśli mowa o słabszych momentach to jak dla mnie niektóre sceny z koncertów były za długie; ja wszystko doceniam, kostiumy, scenografię, muzykę, choreografię statystów, wiem że to miał być film muzyczny ale wolałem jednak tą warstwę czysto fabularną niż muzyczną. Albo np. w końcówce filmu jak Mozart i Salieri wspólnie piszą requiem, dla mnie też ta scena była zbyt długa, mogła zostać wspomniana tylko marginalnie a film by na tym nie stracił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones