PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1286}

Amadeusz

Amadeus
8,1 123 374
oceny
8,1 10 1 123374
8,7 42
oceny krytyków
Amadeusz
powrót do forum filmu Amadeusz

nie jest tak źle i tak dobrze że w ogóle u nas wyszło

użytkownik usunięty
timeron7

No zaledwie bo porównując do Obywatela Kane to nie tak źle.

ocenił(a) film na 8

Tak? A obczaj to: Fritz Lang, Metropolis - "premiera: 4 kwietnia 2008 (Polska) 10 stycznia 1927 (Świat)" :D

timeron7

Czy to na pewno nie jest żadna pomyłka? Słowo daję, że pierwszy raz oglądałem ten film w telewizji i to chyba w naszej rodzimej, publicznej kilka lat temu (pięć, sześć?).

użytkownik usunięty
Cameron_2

Jak poszukać w Google to znalazłem jedynie informacje, że dopiero niedawno w Polsce miała miejsce premiera teatralna SZTUKI Shaffera na podstawie której oparty jest film. Pomysł na to że film ma premierę w Polsce dopiero w 2010 to IMHO jakaś bzdura, już z 10 lat temu miałem kasetę video z oficjalnym polskim wydaniem Amadeusza....

timeron7

Jak wy się czepiacie. Przypominam, że jeszcze 26 lat temu Polska była pod żelazną kurtyną.

Mavelius

Chyba za^^
Ale nie bd się czepiać, bo to nie porta o charakterze historycznym, a filmowym :)
Pewnie, że leciał już wielokrotnie w telewizji, ale chodzi o premierę kinową, a ta najwyraźniej była w listopadzie zeszłego roku. Coś mi się przypomina nawet, że widziałam plakaty w kinie w moim miasteczku...

ocenił(a) film na 10
timeron7

no film na bank leci w Polsce już dawno,bo jeszcze będąc w podstawówce ogldąałam go miliony razy na audycjach muzycznych :D

ocenił(a) film na 9
timeron7

Chodzi o oficjalną premierę kinową.

ocenił(a) film na 10
timeron7

Ech, film jest w Polsce już dawno, tylko teraz jest z dodatkowymi scenami których wcześniej nie było i dlatego mówią że to premiera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones