PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258808}

Amerykańscy chłopcy

American Soldiers
5,8 2 190
ocen
5,8 10 1 2190
Amerykańscy chłopcy
powrót do forum filmu Amerykańscy chłopcy

Jejku! Czy wujek Dżordż nie mogł zrbić lepszego filmu propagandowego? hmmmmm....... zastanówmy się przez chwilę, chyba nie mógł:) Ten filmik przypomina mi faszystowska produkcję pt. "Mit Hilter im Polen (Z Hitlrerem w Polsce)".W kazdym razie są lepsze filmy o tematyce wojennej:)

ocenił(a) film na 5
xrey

Taaa... zdecydowanie najsilniejszym, propagandowym akcentem było pokazanie więzienia CIA. Gluck wunsch!

Nordland_2

Racja ta scena to mnie rozjebała totalnie... :)

ocenił(a) film na 1
Nordland_2

Phi, taki tam leciutki brudek narysowany żeby nie było za słodko i żeby tacy jak ja nie mieli argumenty na "nie". ;)
BTW - czyżbym coś przeoczył i USA rozliczyły się przed ONZ z tych więzień które istnieją, łamiąc otwarcie Kartę Praw Człowieka?
Głównym motywem nie jest to, lecz los biednych chlopaków na pierwszej lini, si?

Tylko: w USA NIE MA POBORU!!!! Nikt tam nie jest z przymusu!
Z tego co wiem to "biedni' Amerykańscy chłopcy faktycznie są biedni. Z biedy zaciągają sie do Armi na kontrakt, bo po kontrakcie Armia moze zafundować np studia albo dać zawód, dla tych co na studia za tępi.

Chłopaki liczą na to, że akurat nie będzie zadnego konfliktu i będą sob ie spokojnie czyścić kible w koszarach.
Tylko jest ale MAŁE ALE, bo ich rząd ostatnio nie próżnuje i sie wpieprza z instalowaniem demokracji wszędzie tam gdzie jest jakis gruby dil do zrobienia.
Dla tych "biednych"palantów oznacza to jedno - w czasie kontraktu Armia może ich wysłać w jakieś piekiełko gdzie:
A. Będą zabijać niewinnych ludzi bo albo ktoś tak każe, albo po prostu się będą bali o swoje dupsko i bedą prażyć do wszystkiego co się rusza.
B. Wylecą na jakiejś minie pułapce.

Nagle okazuje się że na miejscu nie ma kibli do szorowania tylko trzeba strzelać. I nie zawsze się ma przewagę 10 do 1.
Nagle pryszczaty tępy szczyl jedzie tam i nagle staje się herosem, bo miejscowi chcą go wypieprzyć ze swojej ojczyzny? FU#ck that. No nie kupuje tych bredni. Można znaleźć lepsze zajęcie niż zabijanie. Nawet w USA.

Jak mnie to irytuje w tych durnych filmach!! To nie jest czarno-białe sytuacja w konflikcie Polska-Zakon Krzyżacki ;) Nie żal mi tych palantów bo oni robią to tylko dla kasy. Tylko nikt tego nie mówi. Jak ktoś jest nomen-omen najemnikiem, to niech się liczy z tym że może dostać czapę i niech nie biadoli o honorze sztandarze i ojczyźnie bo się żygać chce.
Period.

ocenił(a) film na 3
xrey

Co byś nie powiedział, to propaganda działa i przynosi zamierzone efekty.

Masz tu przykład z naszego, polskiego podwórka. Jak Donald Tusk w 2022r. fotografował się na tle stacji Orlenu i gadał, jak to przez rządy PiSu paliwo jest po 7 zł/litr. Tusk zgarną oklaski!

Przeciętny Polak już zapomniał, jak to 10 lat wcześniej, za rządów Tuska, paliwo tez było po 7 zł/litr, a nie było wtedy pandemii ani wojny z ruskimi. Rynek był bardziej stabilny. Ale Polacy zarabiali wtedy dwa razy mniej czyli za Tuska paliwo kosztowało de facto ok. 15 zł/litr.

Tak właśnie działa propaganda. Tusk, który ponakładał VAT na co się dało i zabrał ludziom pieniądze z OFE, a jego kumpel Belka wprowadził podatek (i to niemały) od oszczędności (patrz: podatek Belki).

A głupi Polacy cieszą się z powrotu Tuska, Belki i Buzka do polityki. Tak działa propaganda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones