PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835514}

Amonit

Ammonite
6,2 6 120
ocen
6,2 10 1 6120
5,3 9
ocen krytyków
Amonit
powrót do forum filmu Amonit

Bardzo nasuwa się podobieństwo, oby był tak samo cudowny.

ocenił(a) film na 5
matiorczyk

Oh yes, i tak jest zapowiadany

ocenił(a) film na 6
matiorczyk

Szczerze bardzo wątpie by oprócz zbliżonej historii choć troche przypominał poziomem francuski oryginał. Gdy amerykanie biorą się za remake europejskiego hitu w 99% wychodzi płytki gniot.
Porter stoi głównie symbolami i niedopowiedzeniami. Amerykanin chce tylko ciekawe patrzadło.
Osobiście kocham Winslet i Roran ale boje się że twórcy zniszczą te historię.

Solllaris

Ten film akurat robią Brytyjczycy. Zobaczymy co wyjdzie :)

Solllaris

Nie mają czego niszczyć, bo to nie remake Portretu, a oryginalny scenariusz na bazie prawdziwych postaci historycznych.

ocenił(a) film na 5
_Kuze

https://www.bbc.com/news/uk-england-dorset-54510746 W ramach formalności dodam, że związek między Anning a Murchison to fikcja filmowa.

użytkownik usunięty
matiorczyk

Zupełnie inna historia. Uważam, że Lee zrobił lepszy film o kobietach czujących do siebie pociąg seksualny niż Celine Sciamma. Niby grają na podobnych środkach wyrazu, ale "Amonit" przoduje w tym wszystkim. Czuć w nim m. in. wciąż istniejący problem niesprawiedliwości społecznej.

matiorczyk

Mialam duzy apetyt na ten film. Widzialam Portret kobiety w ogniu i oczekiwalam podobnego smaku. Niestety mam duzy zawod po seansie. jedyne co w filmie wyszlo to udzial wysmienitych Kate Winslet i Saoirse Ronan. Wiekszosc scen i dialogow byla siermieznie wcisnieta w obraz. Zabraklo mi kunsztu madrej, plynacej, niedopowiedzianej fabuly, w ktorej czujesz sie wygodnie i nie zerkasz co chwile na zegarek. Jestem ciekawa opini innych...w moim towarzystwie sa podzielone :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones