PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245121}
6,4 19
ocen
6,4 10 1 19

Anda muchacho, spara
powrót do forum filmu Anda muchacho, spara!

Fabuła przypomina w niektórych momentach "Za garść dolarów", a styl reżyserowania to wzorowanie się na Leone, trzeba przyznać że bardzo umiejętne. Historia przedstawiona w tym westernie jest nader interesująca, chwilami nawet trzyma w napięciu. Przyczynia się do tego powolne odkrywanie sensu całej opowieści, którą można zrozumieć dopiero w finale. A sam finał, choć podobny do starcia z "Za garść dolarów", to nakręcony został stylowo. Na specjalne wyróżnienie zasługuje muzyka - rewelacyjna. Fabio Testi w roli głównej jest dobry, ale uwagę przykuwa Eduardo Fajardo. Moim zdaniem to jeden z lepszych spaghetti złoczyńców. Humoru tutaj się raczej nie uświadczy, ale jest niepowtarzalny klimat, odpowiednia dawka przemocy, a także nagość z umiarem eksponowana. Film wydaje się być dokładnie przemyślany, a większość włoskich westernów była jednak robiona byle jak. Ponadto zrealizowany w latach 70, kiedy w tym gatunku zaczęły dominować głupie komedie. Oczywiście można zarzucić brak oryginalności i nawet fanom spaghetti może się nie spodobać. W moim odczuciu jest bardzo dobry, może dlatego, że spodziewałem się czegoś gorszego.

ocenił(a) film na 8
rzyczki

Ja sie spodziewalem makaroniarskiego geniuszu nie-Leone'owego. I nie zawiodlem sie az tak bardzo, film trafil do mojego top 10 najlepszych spaghetti nie-Leone. Ten film bez fantastycznej muzyki bylby duzo slabszy, ona rowniez dodaje dodatkowego klimatu pojedynkowi na koniec i czyni go duzo bardziej dramatycznym niz ten z A Fistful of Dollars (ogolnie film strukturalnie jest lepszy niz A Fistful of Dollars, chociaz film Leone jest lepszy jako film ogolnie). Co do komizmu to pojawila sie nutka czarnego humoru w momencie, gdy bandyci dopadli tego wiesniaka, ktory udawal martwego zeby przezyc napady rabunkowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones