PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828446}
6,1 2 493
oceny
6,1 10 1 2493
Aniara
powrót do forum filmu Aniara

Gwiazdozbiór Lutni

ocenił(a) film na 7

Wega to najjaśniejsza gwiazda z gwiazdozbioru Lutni. Wega tworzy wraz z gwiazdami Deneb i Altair tak zwany trójkąt letni. Światło wyemitowane przez Wegę dociera do nas po 25 latach.
Więc teraz pytanie skoro statek dryfował 5,9 mln lat, aby dotrzeć do Lutni, to z jaką prędkości skoro to tylko 25 lat świetlnych od ziem i czy ktoś jeszcze na nim żył? Bo w scenie końcowej mijają planetę podobną do ziemi, więc byłby to optymistyczny scenariusz dla następnych pokoleń na tym statku. W każdym razie film dobry pomimo sceny orgii 7/10

ocenił(a) film na 9
Rusin_CK

Nie można dotrzeć do Lutni, bo gwiazdozbiory nie są obiektami, tylko obrazami nieba widzianego z Ziemi. Tworzące je gwiazdy znajdują się w różnej odległości od nas. Wega faktycznie jest oddalona od Słońca o 25 lat świetlnych. Inne gwiazdy Lutni, z tych najjaśniejszych, widocznych gołym okiem - o 620 i 690 lat świetlnych.
A 25 lat świetlnych, to dla nas nie jest tylko ;) "Tylko" jest dla światła. Dla nas to ≈ 9,5 biliona km razy 25.
Dla porównania: wystrzelony w 1977r. Voyager 1 dopiero za 300 lat dotrze do Obłoku Oorta, a opuści go za 30.000 lat. Z perspektywy Wegi on jest jeszcze na naszym słonecznym "podwórku"...

ocenił(a) film na 5
ira_fish_1

I właśnie dlatego kosmos jest niesamowity, uwielbiam astronomię. Film trochę mnie przynudzał. Jakby nie mogę znaleźć sensu tego filmu. Wiem niejedna osoba powie, że chodzi o to, że nigdy nie wrócą do domu, że są zagubieni w kosmosie i jak sobie z tym wszystkim psychika ludzka radzi. Ale z drugiej strony, kto normalny ładuje wielki statek z ludźmi, bez zapasowych zbiorników paliwa w innym końcu statku. Taki trochę na siłę wymuszony temat. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale mam mieszane uczucia co do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones