film

Animatrix

The Animatrix
2003
1h 42m
7,5 26 434
oceny
7,5 10 1 26434
7,0 9
ocen krytyków
Dziewięć animowanych epizodów, których akcja rozgrywa się w świecie "Matrixa". Zobacz pełny opis
Animatrix zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Annie
Film zdobył nagrodę Annie
Sprawdź wszystkie nagrody
Animatrix
Zwiastun nr 3
nr 3 2009-11-16T11:28:50 https://fwcdn.pl/webv/26/08/12608/550977_1.12608.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/274/34774/the_animatrix___trailer.vp9.480p.webm

Dziewięć animowanych epizodów umiejscowionych w świecie "Matrixa", stworzonych przez siedmiu światowej sławy grafików animacyjnych. Film z kategorii anime wykreowany wspólnym wysiłkiem Sióstr Wachowskich i Silver Pictures.

dystrybucja
Warner Home Video
studio
Warner Bros. (przedstawia) / CoMix Wave / DNA Productions / więcej
tytuł oryg.
The Animatrix
inne tytuły
Muzykę do wszystkich dziewięciu odcinków serii wybrał popularny twórca i DJ, Jason Bentley, który zaprosił do współpracy uznanych artystów z nurtu muzyki elektronicznej, takich jak Juno Reactor, Death in Vegas, Meat Beat Manifesto i wielu innych. Od strony technicznej nad całością czuwał Don Davis, odpowiedzialny za oprawę muzyczną wszystkich filmów z trylogii "Matrix".
"Matrix" okazał się gigantycznym wydarzeniem; rozgrzał do czerwoności zarówno nastoletnich fanów science fiction, jak i posiwiałych mędrców, poszukujących głębokich filozoficznych odwołań. Okazało się, że poza obowiązkowym rozszerzeniem do trylogii, wtedy jeszcze bracia, a dziś rodzeństwo, Andy i Lana Wachowscy mieli dodatkowy pomysł na... więcej
Powstały w 1999 roku "Matrix" Andy'ego i Lany Wachowskich był sensacyjnym wydarzeniem w kinie rozrywkowym. Naładowana symbolami i rewolucyjnymi efektami specjalnymi opowieść z gatunku science fiction miała ogromny wpływ nie tylko na kinematografię, ale i popkulturę. Ruszyła machina, mająca przynieść milionowe zyski, a to za sprawą sprzedaży gier, muzyki czy odzieży. Powstały też dwie kontynuacje słynnego "Matrixa" oraz produkcja, będąca serią dziewięciu krótkometrażowych filmów animowanych, wzorujących się na dziele Wachowskich, pod tytułem "Animatrix". więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Animatrixa w całości nie obejrzałem, więc nie oceniam. Ale niedawno widziałem jeden z jego odcinków - The Second Renaissance - i o nim chcę parę rzeczy powiedzieć.

Odcinek ów zainteresował mnie z tego podstawowego względu, że pokazywał historię upadku ludzkości - a że tak jest, dowiedziałem się całkiem przypadkiem....

więcej

Jak dla mnie lepsze od trylogii. Szkoda, że nigdy nikt się nie pokusił o długometrażowy projekt. Świat Matrixa ma olbrzymi (niestety zmarnowany) potencjał.

Tylko po kiego grzyba w opisie widnieją siostry Wachowskie jak film jest z 2003 r. kiedy jeszcze figurowali jako bracia Wachowscy ? Winno być Laurence „Larry” Wachowski i Andrew Paul „Andy” Wachowski. Swoją drogą niezły cyrk .

Odpowiadajcie w punktach :)

1.w odcinkach 2 renesans wszystko jasne ale mam pytanko :) Jak ludzie zaciemnili te niebo? zrobili jakaś sztuczna chmurę.... czy ona nie powinna jakoś z czasem minąć? albo maszyny z technologia nie umiały się jej pozbyć?

2. Kid story - wszystko spoko ale skąd on znal w ogóle taka nazwę jak...

więcej

muzyka...

ocenił(a) film na 6

.... muzyka i jeszcze raz muzyka. Fanem animacji wielkim nie jestem aczkolwiek tylko z tego powodu nie będę oceniał nazbyt nisko. świeny klimat i kilka epizodów ciekawych , niestety część epizodów nie przypadła mi fabularnie do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones