PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=908}

Anioł zagłady

El ángel exterminador
7,6 7 416
ocen
7,6 10 1 7416
7,8 13
ocen krytyków
Anioł zagłady
powrót do forum filmu Anioł zagłady

Dla mnie głównym tematem filmu jest, że użyję języka za którym nie za bardzo przepadam "grzech zaniechania". Film pokazuje co dzieje się z człowiekiem który nie robi tego co czuje, że powinien robić - życie jego staje się goryczą, rozpaczą, dręczą go koszmary. Im dłużej zwleka z podjęciem działania, tym stan frustracji i beznadziejności się pogłębia.

ocenił(a) film na 10
lukaszet

nie zgadzam sie, film mówi o tym co się dzieje w psychice człowieka który robi co czuje wbrew temu co powinien według zasad wypracowanych przez kulturę,konflikt między tym co się chce a tym co się powinno rodzi barierę niemal fizyczna ,o tym jest ten film
zauważ ile wycisnęli z sytuacji którą zwykle potraktowali by powierzchownie,i czy tak naprawdę nie chce się doznać ludzi,poznać ich,obcować dogłębnie, ,mi się wydaje ze to jest te pragnienie które się w sobie ciągle gasi,które rodzi tego typu zaniechanie, właśnie dlatego padło na burżuazje bo ta sfera jest najwięcej uwikłana w konwenanse,następnie na mszę,bo również jej przebieg jest związany formą

ocenił(a) film na 10
Muhomorniczy

mówiąc tego typu zaniechanie mam na myśli zaniechanie na rzecz tłamszonych pragnień, a nie przeciwko im

ocenił(a) film na 9
Muhomorniczy

Strasznie niechlujna ta wypowiedź.
Proszę napisz to porządnie to podyskutujemy.

ocenił(a) film na 10
lukaszet

Zgadzam się. Dla mnie to również jest najważniejszym przesłaniem filmu. A cała ta gadka o burżuazji/arystokracji, Kościele... Owszem, racja, przestrzegają takich i owakich konwenansów. Ale dla mnie ostatnia scena tylko potwierdza, że nawet Najświętsza Panienka z Lourdes nie pomoże, jeśli ludzie sami nie zechcą działać.

użytkownik usunięty
lukaszet

Dla mnie ten film to dziwactwo.Jakieś snoby spędzają noc w salonie snoba,który zaprosił ich na kolację.Zamiast wyjść drzwiami tkwią tam jak jacyś tępi idioci następne kilka dni.Wreszcie jedna snobka wpada na pomysł żeby odtworzyć sytuację od początku,gdy zauważa że siedzą tak samo jak na początku kolacji i jak powtarzają to,gdy jedna babka powiedziała że jest zmęczona i chce iść do domu to w końcu łaskawie wychodzą jak normalni ludzie w pełni władz umysłowych i jeszcze to już kompletnie jak dla mnie udziwnione zakończenie z jakimiś baranami,księżmi,dzwonami,strzelaniem do ludzi.Niby co miał ten cały cyrk symbolizować.Rozumiem że można było pokazać ułomność natury ludzkiej i że nawet ludzie o takich manierach w pewnych ekstremalnych sytuacjach mogą je stracić,ale czemu nie zrobić po prostu tak że im się zaklinowały drzwi czy coś,no bo oczywiście musieli to udziwnić że już umierają z głodu,pragnienia(rozwalają rurę z wodą),prawie się wzajemnie zagryzają zamiast wyjść.Nie rozumiem na czym polega wielkość tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones