PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=908}

Anioł zagłady

El ángel exterminador
7,6 7 416
ocen
7,6 10 1 7416
7,8 13
ocen krytyków
Anioł zagłady
powrót do forum filmu Anioł zagłady

w końcowej scenie idące do kościoła za biciem dzwonów jak na zawołanie...super!

użytkownik usunięty
Sekaty

Wyjąłeś mi to z ust.

ocenił(a) film na 9
Sekaty

Masz ludzi wierzących za baranów? Zobaczymy po śmierci, kto tak naprawdę jest głupim baranem, a kto nie.

użytkownik usunięty
pacyfista4

Ty weź mi lepiej powiedz, jak można patrzeć, gdy nie będzie miało co przetworzyć informacji o promieniowaniu em.

ocenił(a) film na 8
pacyfista4

hahaha :D "zobaczymy po śmierci" - dobre :D

ocenił(a) film na 9
PatrykMJN

Teraz się śmiejesz, a po śmierci twoja dusza możesz skamleć jak pies. Ja nie straszę, ja ostrzegam. Co do życia po śmierci nie mam żadnych wątpliwości. Życzę jednak pójścia drogą dobra i osiągnięcia szczęścia wiecznego.

ocenił(a) film na 8
pacyfista4

Dobro przemawia przez Ciebie przez tą zawiść i życzenie złego? Co Twój bóg na to?

PatrykMJN

oczywiście że istnieje życie po śmierci, nie jesteśmy tylko ciałem

ocenił(a) film na 8
migawka

"Oczywiście" - pięknie uargumentowana wypowiedź. Majstersztyk!

ocenił(a) film na 8
PatrykMJN

Jakbyś nie zauważyła ja swoją wypowiedzią nie neguje teorii "życia po śmierci", rozśmieszyło mnie stwierdzenie "zobaczymy po śmierci", i inne idiotyczne groźby użytkownika pacyfista4.
Natomiast jeżeli mam dyskutować z ludźmi którzy wierzą w to, że po śmierci przemienią się w przeźroczystą postać samego siebie, to wyłączam się z tej dyskusji.

PatrykMJN

sam sobie sugerujesz odpowiedź i _jednocześnie_ ustawiasz się negatywnie do niej (tzn. zamykasz się na inną ewentualność). ja nie powiedziałem, że zamieniamy się w przezroczystą postać samego siebie. uważam, że człowiek nie jest samym ciałem, tzn. obok budowy cielesnej ma również ducha, czyli coś niematerialnego, coś czego nie możesz złapać swoje łapki, ani obejrzeć pod mikroskopem. obok świata materialnego (Ziemia, inne planety, Słońce, wszechświat) istniej drugi świat, niematerialny, który jest miejscem istnienia dusz i innych istoty niefizycznych. a na potwierdzenie istnienia tego świata jest mnóstwo różnych książek, opisów, relacji*.
*tak, tak wiem że one są dla Ciebie nienaukowe i niewłaściwe
(jestem facetem)

ocenił(a) film na 8
migawka

Więc jakbyś nie zauważył ja nie neguję "życia po śmierci" ...

PatrykMJN

no to z Twoich maili nie wynika

ocenił(a) film na 7
Sekaty

Ach zupełnie nie odczytałeś sensu tej metafory - baranki symbolizują tu niewinność, uciekają przed wojną, chronią się tam, gdzie nikt nieproszony wejść nie może - do przybytku wiary i Boga. Zjadane baranki we wcześniejszej scenie symbolizują upadek ludzkości, która w ekstremalnych warunkach się zbydla lub dochodzi do najwyższych możliwych form.

ocenił(a) film na 8
florianf

Wnioskując z całej twórczośći Bunuela Twoja interpretacja jest zabawna, wręcz przewrotna. Ale to chyba dobrze, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

ocenił(a) film na 7
winterlight

Twórca sam nie wie czemu pewne rzeczy robi. Na tym polega ta wielka archetypowa twórczość - czasem inni lepiej zauważają to co zrobił niż on sam. Twórca to tylko wehikuł, który przynosi treści wydobyte z głebi. Więc wydawać mu się może że robi A, tymczasem robi B, sam tego nie widząc. Twórca nie jest właścicielem i jedynym interpretatorem dzieła. A w niektórych przypadkach - tej wielkiej twórczości jest być może najbardziej bezradny wobec własnych utworów, sam ich nie rozumie. Ergo, ja lepiej rozumiem Bunuela niż on sam. he he

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones