Co dalej z Conjuring??

Najnowsza Annabelle jest pretekstem do zaprezentowania całej gamy artefaktów z domu Warren-ów. Myśle ze twórcy chcą się zorientować w jakim kierunku ma podążyć uniwersum Conjuring. Po słabej The Nun i przeciętnej LaLlorronie uniwersum potrzebuje czegoś mocnego. Co do samego filmu. Zaczyna się przeciętnie, fabuła trochę naciągana. Na szczęście działa jako straszak. Kilka naprawdę mocnych scen. Tylko niech porzuca pomysł na umieszczanie Wilkołaków bo wyglada to mizernie. 7/10

5
 • Szczerze, niech zaczną z powrotem robić filmy w oparciu na prawdziwych wydarzeniach za pośrednictwem historii o śledztwach Warrenów niż wymyślają takie bzdety za przeproszeniem. Obie części obecności były sztos (oczywiście dodali to i owo od siebie dla większej grozy) ale sama podstawa była jednak oparta na faktach z czego nawet w 2 części pokazali parę prawdziwych zdjęć ze śledztwa np. jak Janet była w powietrzu z tymi przykurczonymi nogami, a nawet prawdziwy przebieg rozmowy Ed'a Warrena z Will'em Wilkinsem kiedy Janet musiała nabrać wody w usta (tę prawdziwą rozmowę puścili bodajże podczas literek końcowych). Niech kręcą coś takiego.

  • Zdecydowanie tak. Temat Anabelle jest już wyeksplatowany, a Zakonnica nie spełniła oczekiwań. Oby chociaż 3 część Conjuring trzymała poziom poprzedników.

  • Z tymi prawdziwymi wydarzeniami i faktami bym uważała, bo zgodność zazwyczaj kończy się na tym, że taki dom naprawdę istniał, a sama rodzina coś tam mruczała, że widzieli duchy. Obecność I i II były dobrymi horrorami, ale powszechnie wiadomo, że horrory z prawdziwymi wydarzeniami mają niewiele wspólnego, ale film fajnie wygląda, gdy na końcu doda się "historia oparta na prawdziwych wydarzeniach". Obecność jest ostro podkoloryzowana i przez to wyszedł im świetny horror, ale wiadomo, że zgodność z rzeczywistością mieści się w proporcjach 1:10. Sami Warrenowie są parą oszustów i najlepiej świadczy o tym fakt, że ich największa sprawa, czyli Amityville okazała się oszustwem.

   • Zgadzam się co do stwierdzenia że historie oparte na faktach są często koloryzowane,ale mam pytanko odnośnie wyżej wspomnianej pary demonologòw.Skąd informacje,że byli oszustami???Gdzie można na temat poczytać ??? bo do tej pory spotykałam się z innymi faktami i opiniami!Pozdrawiam

    • Może zacznijmy od tego, że Edward był samozwańczym demonologiem, a Lorraine samozwańczym medium. Wiem, że ludzie wierzą w różne rzeczy, ale czasami trzeba spojrzeć na pewne rzeczy trzeźwym okiem i zdać sobie sprawę, że Warrenowie byli po prostu oszustami. Nie twierdzę, że nie pomagali ludziom, ale pomagali w ten sposób co samozwańcze tarocistki i wróżki w naszych czasach. Walczyli z duchami i demonami, których nie było, bo istnieć nie mogły. Jak już wyżej napisałam, sprawa Amityville była jedną wielką mistyfikacją, co przyznał sam Williama Weber, adwokat Ronalda DeFeo. Zarzut oszustwa padł także wywiadzie z Connecticut Post. Cała reszta ich działalności, która miała związek z opętaniami i nawiedzaniami nie może pochwalić się żadnymi zdjęciami czy nagraniami, które udowadniałyby cokolwiek. Warrenowie nigdy nic nie udowodnili, potrafili za to pięknie opowiadać i przekonywać do siebie ludzi. A jeśli podzielili się jakimiś zdjęciami, nie było na nich nic konkretnego. Dalej, wraz z rozwojem technologii ucichły wszelkie doniesienia o opętaniach, nawiedzonych domach, objawieniach, nawet UFO nie jest już tak popularne, jak kiedyś a stało się to z jednej prostej przyczyny - nikt nie jest w stanie zarejestrować takich przypadków, ponieważ nie ma czego zarejestrować :)

     https://en.wikipedia.org/wiki/Ed_and_Lorraine_Warren
     https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_DeFeo_Jr.
     https://www.cracked.com/article_21450_5-successful-people-wh...
     https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/historia-domu-z-amityv...

 • Conjuring 3 i tak pewnie będzie wyraźnie słabszy od 1 i 2 skoro James Wan zrezygnował z reżyserowania filmu.

  Filmy tego uniwersum, które kręcili inni były słabe/przeciętne.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię