Film

2005 1 godz. 30 min.
6,9 7 503
oceny
6,9 10 7503
2 918
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
{"id":"140245","linkUrl":"/film/Anthony+Zimmer-2005-140245","alt":"Anthony Zimmer","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/02/45/140245/7534155.2.jpg"}
Spokojny tłumacz François poznaje piękną Chiarę. Z powodu tej znajomości zostaje wzięty za nieuchwytnego przestępcę - Anthony'ego Zimmera.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Anthony Zimmer jest geniuszem międzynarodowej przestępczości finansowej poszukiwanym przez policję całego świata. Nikt nie wie jednak jak wygląda. Akerman, jeden z policjantów depczących Zimmerowi po piętach, ma jednak pewną przewagę - wie, że przestępca zrobi wszystko, żeby skontaktować się z Chiarą. Zimmer przyrzekł Chiarze, że będąAnthony Zimmer jest geniuszem międzynarodowej przestępczości finansowej poszukiwanym przez policję całego świata. Nikt nie wie jednak jak wygląda. Akerman, jeden z policjantów depczących Zimmerowi po piętach, ma jednak pewną przewagę - wie, że przestępca zrobi wszystko, żeby skontaktować się z Chiarą. Zimmer przyrzekł Chiarze, że będą razem, ale postawił warunek - musi ona zmylić pościg. Plan jest prosty - wybierze przypadkowego mężczyznę, uwiedzie go i zwróci na niego uwagę ścigających. Los pada na François, przeciętnego, szarego człowieka, który ulegnie fascynacji piękną kobietą, a jego życie wkrótce zamieni się w koszmar. Okazuje się jednak, że wszyscy są tylko pionkami w grze...

dystrybucja
studio
Alter Films / Canal+ (udział) / Fidélité Productions / Więcej...
data produkcji
2005
tytuł oryg.
Anthony Zimmer
inne tytuły
Podczas sceny w TGV poduszki z logiem TGV, znajdujące się za głowami bohaterów, pojawiają się i znikają między ujęciami.
Zdjęcia do filmu realizowano w Nicei, Cannes (m.in. w hotelu Carlton), na dworcu Gare de Lyon w Paryżu, w pociągu TGV relacji Paryż-Nicea (Francja) i na Ibizie (Hiszpania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dla niej warto !!

  harley56

  film niezły, ma klimat. ale dla mnie gwiazdą jest tu Sophie Marceau - zjawiskowa ;))

 • dobra wersja francuska

  karola3_filmweb ocenił(a) film na 8

  świetny film,to jeden z moich ulubionych..żal było końca...Bardzo dobra gra aktorów,ciekawy,zagadko wy i wciągający,z takich produkcji można brać przykład..:)

 • Daniel Olbrychski

  doyna

  To jeden z nielicznych polskich aktorów, który jest rozpoznawany poza granicami naszego kraju i zagrał w wielu obcojęzycznych filmach. Jest również idealnym przykładem na to, że aktor nie musi być przystojny, musi być po prostu znakomitym aktorem, bo niestety Daniel Olbrychski, delikatnie mówiąc, nigdy ... więcej

 • Niezwykle erotyczne

  allix111

  sceny w pociągu, zwłaszcza oglądane po raz kolejny po obejrzeniu całego filmu, ech ...

  2
  • Rewelacja!

   2222 ocenił(a) film na 8

   Film dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Fabuła, scenografia, kostiumy, zdjęcia- wszystko pierwsza klasa. Rozrywka wizualna i intelektualna. Amerykanie nie mają tej finezji.