Gilles Lellouche 

8,3
3 848 ocen gry aktorskiej
Gilles Lellouche
Gilles Lellouche urodził się 5 lipca 1970 roku w Caen, we Francji. Jego bratem jest francuski dramaturg i aktor Philippe Lellouche.

Jest absolwentem Cours Florent, niezależnej paryskiej szkoły aktorskiej. Karierę filmową rozpoczął od reżyserowania filmów krótkometrażowych oraz teledysków. Jako aktor zadebiutował w 1996 r. w filmie "Les Soeurs Hamlet" grając kelnera. W 2003 r. pojawił się w "Miłości na żądanie" Yanna Samuella. Zagrał wtedy u boku Marion Cotillard oraz swojego przyszłego przyjaciela Guillaume'a Caneta. Dwa lata później za rolę w filmie "Miłość buja w obłokach" otrzymał pierwszą nominację do Cezara, najbardziej prestiżowej nagrody we Francji. W 2006 r. wystąpił w "Nie mów nikomu" gdzie grał u boku samego François Cluzeta i André Dussollier. W 2007 r. pojawił się w takich filmach jak: "Moje życie to nie komedia romantyczna", "Siedemnasty stopień" czy "Uśmiech Melodie". Rok później zagrał Franky'ego w "Niebie nad Paryżem". W 2010 r. za rolę w "Niewinnych kłamstewkach" otrzymał kolejną nominację do nagrody Cezar. W 2012 r. pojawił się w komedii pt. "Niewierni" oraz dramacie "Thérèse Desqueyroux", gdzie grał u boku Audrey Tautou.

W 2002 r. związał się z francuską aktorką Mélanie Doutey. 5 września 2009 r. para doczekała się córki Avy.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lipca 1972

miejsce urodzenia: Savigny-sur-Orge, Francja

wzrost: 180 cm

Ukończył Cours Florent w Paryżu (Francja).
Jego starszym bratem jest Philippe Lellouche.
Ma córkę Avę (ur. 05.09.2009) ze związku z Mélanie Doutey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

w Niewinnych kłamstewkach zagrał świetnie

w " nie mów nikomu", warto zobaczyć

Momentami wygląda jak jego sobowtór (oczywiście z przełomu lat 80 i 90 kiedy to DeNiro był w jego wieku), już samo zdjęcie wstawione jako główne, przypomina Roberta.

Dobry aktor i jak się okazuje dobry reżyser.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones