Sophie Marceau 

Sophie Danièle Sylvie Maupu

8,1
6 145 ocen gry aktorskiej
Sophie Marceau
Sophie Marceau urodziła się 17 listopada 1966 roku na przedmieściach Paryża w Gentilly. Jej prawdziwe nazwisko to Sophie Maupu. Pochodziła z ubogiej rodziny. Ojciec Sophie był kierowcą ciężarówki. Rodzice prowadzili także mały sklepik.

Zadebiutowała w wieku 13 lat w filmie "Prywatka" Claude'a Pinoteau. Właśnie wtedy przybrała nazwisko Marceau. Dzięki temu filmowi, który odniósł sukces, Sophie stała się znaną aktorką. Za rolę w "Prywatce 2" otrzymała Cezara dla najlepiej zapowiadającej się aktorki. Po zagraniu w dwóch kolejnych filmach zerwała kontrakt z wytwórnią Gaumont i rozpoczęła współpracę z Andrzejem Żuławskim. Ich pierwszy wspólny film to "Narwana miłość". Sophie zagrała w wielu innych filmach Żuławskiego, m.in. "Moje noce są piękniejsze niż wasze dni", "Błękitna nuta". Znana jest również z filmów "Fanfan", "Szuani!", "Córka d'Artagnana", "Wesołych świąt", "Fort Saganne".

W 1995 roku Sophie zagrała w filmie "Braveheart - Waleczne serce", debiucie reżyserskim Mela Gibsona. Rola ta przyniosła jej sławę już nie tylko we Francji, ale na całym świecie. Dwa lata później, obok Seana Beana, wcieliła się w tytułową bohaterkę adaptacji "Anny Kareniny" wyreżyserowanej przez Bernarda Rose'a. W 1999 roku zagrała Elektrę King w 20. filmie z serii o Jamesie Bondzie "Świat to za mało", za co została nominowana do nagrody wypożyczalni kaset video Blockbuster. Jej wielką pasją jest również teatr. Zadebiutowała na jego deskach w wieku 24 lat. Za rolę Eurydyki dostała francuską nagrodę Moliere dla Największego Teatralnego Odkrycia.

W 1995 roku debiutowała jako reżyserka i scenarzystka krótkometrażowym filmem o miłości "Świt na opak", który został zaprezentowany na festiwalu w Cannes. Marceau jest także autorką książek: "Kłamczucha" i "Chmur i Chmurek". Aktywnie działa w organizacjach na rzecz dzieci (Arc-en-Ciel) oraz zwierząt.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 listopada 1966

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 172 cm

Cezar
Zdobyła Cezar,
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1981 roku nagrała z Françoisem Valérym piosenkę pt. "Dream in Blue", która osiągnęła status złotej płyty.
Była brana pod uwagę do roli Sophie Neveu w filmie "Kod da Vinci". Ostatecznie postać zagrała Audrey Tautou.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1980 r. - kasety VHS firmy Maxell;
- 1986 r. - mydło Lux;
- 1989 r. - kosmetyki firmy Art De Peau;
- 1991 r. - kosmetyki Socié Ginza;
- 1996 r. - perfumy "Champs Elysées" firmy Guerlain;
- 2001 r. - serek topiony Galbani Certosa;
- 2005 r. - kosmetyki Socié World;
- 2010 r. - kosmetyki Dior;
- 2013 r. - samochody Citroen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niebanalna uroda, sama kobiecość

jakich mało na tym świecie, bo ładnych to jest sporo ale takich naturalnych z klasa niewiele. Dla niej to można rzeki zawracać i góry przestawiać, ideał kobiety jednym słowem

Ona ma prawie 50 lat, a w najnowszym "Pożądaniu" sexappealu mogła by jej pozazdrościć niejedna 20-to latka...

Przecudowna

użytkownik usunięty

Marceu jest niesamowicie zjawiskowa, piękna kobieta, z klasą. Żadna tam wydmuszka typu Johanson czy Portman, to są gówniary pozbawione sex appealu. Włoszki i Francuski to najpiękniejsze kobiety na świecie, Sophie Marceau to przykład francuskiego ideału, a Violante Placido to przykład stricte gorącej Włoszki. Nie można...

więcej

Schrupałbym ją :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones