PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710938}
6,7 3 448
ocen
6,7 10 1 3448
Appleseed Alpha
powrót do forum filmu Appleseed Alpha

Ktoś może wie jak ten film odnosi się do poprzednich.

Akacja dzieje się chyba przed wydarzeniami z applessed/applessed ex-machina.

Woj8ech

dunen i brearios stanowią duet najemników w powojennym świecie świecie. niby część jest przed jedynką ale przecież dunen nie widziała breariosa jako cyborga więc trudno mi to sklecić. graficznie dużo się zmieniło w szczególności dunen. niestety film stracił też na tempie akcji

ocenił(a) film na 8
Dyscus

Pierwszy film (ten z 2004) różnił się w wielu aspektach w stosunku do oryginału (mangi).

Briareos był już cyborgiem, gdy razem z Deunan walczyli w zniszczonym mieście (ale nie pamiętam czy to był NY, chyba nie było podanej nazwy).

Akcja w Alpha rozgrywa się raczej przed wydarzeniami z OAVki z 1988 roku w której to Deunan i Briareos (walczący partyzancko w zniszczonym mieście) zostali zwerbowani przez HItomi do nowego oddziału policji (ESWAT) w Olimpusie.

olo1990pl

Według mojej opinii akcja toczy się długo po ostatniej części Appleseed.

ocenił(a) film na 8
lukasq_2

Oglądałem na razie pierwsze 10 min i jak sam tytuł mówi (Alpha - pierwsza litera alfabetu) to jest prequel. Bohaterowie wypowiadają się o Olimpusie jak o jakimś micie/plotce.

olo1990pl

Obejzyj do konca. Zobaczysz ze mowia o Olympie ktory kiedys istnial

ocenił(a) film na 8
lukasq_2

Obejrzałem do końca i mam rację.

UWAGA SPOILERY:

Briareos w czasie sceny tankowania ,nie wierzy do końca Olsonowi jakoby on i Iris są agentami Olimpusa.
Deunan rozmawiając z Iris przy ognisku upewnia się o istnieniu Olimpu. Wcześniej, tak jak pisałem była to dla nich jedynie plotka.
Na końcu bohaterowie mówią do Dwóch Rogów (Two Horns), że jadą odnaleźć Olimp (pokazując kartę pamięci Olsona).

Tak jak pisałem na początku. Przez to, że autorzy pierwszej kinówki przerobili "za późno" Briareosa na cyborga (Deunan w filme po raz pierwszy spotkała go w tej postaci w Olimpie), zamiast jak w I tomie mangi gdzie to Hitomi werbuje Deunan i Briareosa cyborga do Olimpu (przy okazji scena walki z czołgiem jest właśnie w tym momencie tylko zamiast obrony Iris w mandze bronią Hitomi).
I za wikią Appleseed: http://appleseed.wikia.com/wiki/Appleseed_Alpha

olo1990pl

Gówno masz a nie racje :D
Sorry, ale nie wiem jak ty to oglądałeś. I nie wiem po co wklejasz link na wiki skoro nic w nim nie ma.

Nie wiem także czy i jak dobrze znasz mangę, ale niestety racji na pewno nie masz.
Nie będę wykładał wszystkiego na ławę, ale wskazówką jest tutaj zajebisty napis "Poseidon" na czole Talosa. A teraz rusz głową i przypomnij sobie wszystkie filmy (zwłaszcza Ex Machina) i mangę jeśli będzie trzeba od nowa. Niech to będzie dla Ciebie motywacja, żeby obejrzeć jeszcze raz :)

A film bardzo dobry nawet jeśli odbiega nieco on mangi.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
87magnum

Poseidon to jest organizacja/państwo powstałe z Japonii po III WŚ.

SPOILERY
To, że ma na łbie napisane to oznacza jedynie, że był ich agentem i/lub to oni przerobili go na cyborga.
Co jednak dziwne Talos i Olson mieli być przecież współpracownikami (jak wyjaśniał Olson), a potem Talos miał go zdradzić nie chcąc niszcząc "superbroni" tylko użyć jej w służbie Poseidonu.

olo1990pl

Aaa no i przede wszystkim... Nie obejrzałeś ukrytej sceny po napisach kolego.

ocenił(a) film na 8
87magnum

Fakt. Specjalnie jeszcze raz ściągnąłem film by zobaczyć. Zazwyczaj mam nawyk przewijania do końca, nie wiem czemu tym razem tego nie zrobiłem.

Mówi ona jedynie o tym, że Hitomi chce ich jeszcze obserwować przed rekrutacją do Olympusa. Co nadal potwierdza moją teorię.

olo1990pl

Ja pierniczę sorry... Serio - Przepraszam. Nie wiem o czym ja myślałem. Wydawało mi się, że twierdzisz iż to NIE jest prequel.

Bije się w piersi i jestem skruszony. Miałeś oczywiście rację lukas się mylił, a ja nie wiem czemu pomyliłem was i odpowiedziałem na Twój komentarz >_<

Powinienem następnym razem komentować na trzeźwo czy coś...

Z tym Poseidonem właśnie chodziło mi o to, że nie mogły to być wydarzenia po "Ex machina" bo po dialogu przedstawicielki firmy z Ateną ja wnioskuję, że oni raczej nie produkowaliby już cyborgów ani części do nich. Tak więc definitywnie jest to Prequel.

Woj8ech

Alpha jest rebootem serii i zakłada, że historie z dwóch poprzednich filmów nie miały miejsca.

Woj8ech

Tak Appleseed Alpha w zamyśle twórców miał to być zarazem prequel jak i reboot w jednym. Nawiązywać do poprzednich części ale pokazać historię Deunan i Briareos od nowa. Szkoda bo mogli zrobić normalny prequel a później część trzecią.

ocenił(a) film na 7
Woj8ech

SCENA NA KONIEC FILMU PO NAPISACH!!! Jest tam przecież HITOMI. Ludzie oglądajcie do końca... Jak ktoś może pisać że akcja toczy się po wcześniejszych filmach...

TYGRYSEX_filmweb

I co z tego. To było tylko nawiązanie do poprzednich części.

patryks83

Na angielskiej wiki jest napisane ze to prequel filmu z 2004r. Dziękuje, dobranoc.

thomas_11

Pisać to sobie mogą, ale to restart serii.

ocenił(a) film na 7
patryks83

Dokładnie, prze obejrzeniem Alpa widziałem 2 pierwsze cześci gdzie Deunan poznała Briareosa jako cyborg na Olimpie, w tej czeście natomiast, chcą go odnaleźć, wiec nigdy tam nie byli, poza tym Briareos nigdy nie widział kogoś takiego jak
Olsona a przecież w exmachine był partnerem właśnie takiego "pół cyborga" (nie pamiętam imienia. )

Woj8ech

To jest reboot. Osobna historia w stosunku do pozostalych 2 animacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones