PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108854}
7,1 9 253
oceny
7,1 10 1 9253
7,0 3
oceny krytyków
Appleseed

Superprodukcja 3D, pierwsza część trylogii SF. Wyjątkowa i przełomowa produkcja pod względem animacji (bardzo realistycznej). Akcja rozgrywa się po trzeciej wojnie światowej, główna bohaterka o imieniu Deunan oraz jej scyborgizowany przyjaciel Briareos walczą o przetrwanie w supernowoczesnej metropolii Olimp i jednocześnie odkrywają szokującą prawdę o tajemniczym projekcie Appleseed.
Jest rok 2137. Trzecia wojna światowa przeobraziła naszą planetę w gigantyczne cmentarzysko. Tylko tyle pozostało po potężnych, tętniących niegdyś życiem wielkich i dostojnych metropoliach. Mimo, że pod gruzami leżą miliardy ofiar, ta wojna toczy się nadal - walka o przetrwanie trwa nieustannie. Między ruinami strzelistych drapaczy chmur przemykają się cudem ocalali ludzie, cyborgi, roboty i wszelkiego rodzaju maszyny wojenne. W tej mrocznej, apokaliptycznej scenerii, każdy miłośnik gier komputerowych spod znaku lufy i mecha, będzie się czuł jak u siebie w domu.

opis dystrybutora kina

Po zakończeniu trzeciej wojny światowej, podczas której walki toczyły się z wykorzystaniem broni nuklearnej, stworzono utopijną społeczność składającą się z garstki ocalałych ludzi. Wśród nich jest wojowniczka, która jednak zaczyna zauważać wady w nowym ustroju. Nasuwa się pytanie, jakie plany ma ta wspólnota wobec reszty gatunku ludzkiego?

Nasta
opis użytkownika

Deunan jest nastoletnią działaczką ruchu oporu w wyniszczonym III wojną światową mieście. Kiedy podczas akcji giną wszyscy jej towarzysze, z opresji ratuje ją tajemnicza jednostka ESWAT i zabiera do utopijnego miasta Olympus. Rządzi nim superkomputer Gaja wraz z Radą Starszych. W tym idealnym społeczeństwie koegzystują ze sobą ocalali po wojnie ludzie i generacja bioroidów, genetycznie ograniczonych, ale "doskonalszych" ludzi pozbawionych uczuć. Okazuje się jednak, że utopijność jest tylko pozorna. Ludzie obawiają się nowej rasy i chcą ją wyeliminować w obawie przed utratą swojej pozycji. Kiedy Rada Starszych postanawia przenieść bioroidy na wyższy poziom ewolucji za pomocą projektu "Appleseed", zaczynają się prawdziwe kłopoty...

BizzyP
opis użytkownika

Jest rok 2137, przez naszą planetę przetoczyła się III wojna światowa. Metropolie zamieniły się w gigantyczne cmentarzyska. Teraz na polach walk rządzą roboty, cyborgi i maszyny bojowe, a pozostali przy życiu ludzie kontynuują wyniszczającą walkę. Jednak w tym umierającym świecie istnieje miejsce, do którego wojna nie zdołała się wedrzeć. To supernowoczesna, sterowana przez inteligentny system komputerowy, metropolia Olimp - ostatnia ostoja cywilizacji. To tutaj ukryto tajemnicę projektu Appleseed, a kluczem do niej jest wyjątkowa dziewczyna o imieniu Deunan.

po_prostu_P_
opis użytkownika

Akcja Appleseed rozgrywa się po wydarzeniach III wojny światowej, w roku 2131. Ziemia wówczas była bardzo zniszczona, a z wielkich metropolii zostały tylko gruzy. Główna bohaterką jest Deunan Knute, jedna z najlepszych żołnierzy sił specjalnych podczas wojny. Po raz pierwszy spotykamy ją gdy wraz ze swoimi kompanami walczy z oddziałem robotów. Jednak całkiem niespodziewanie pojawia się dziwny odział, który zabiera Deunan do tajemniczego miejsca. Tym miejscem jest Olimp. Nowoczesna metropolia, która miała za cel dania ludziom spokoju i bezpieczeństwa. Funkcje zarządzania spełniał wysoko rozwinięty komputer GAJA wraz z grupą starców. Co okazało się nie są to wszystkie tajemnice tego miejsca... Deunan podczas pobytu w Olimpie spotyka dziewczynę o imieniu Hitomi, która wyjawniła jej prawdę o tym miejscu. Otóż, w tym mieście żyją dwie rasy, ludzka i bioroidy. Są to cyborgi stworzone z genów ludzkich, którzy z wyglądu przypominają człowieka. Jednak nie są we wszystkim podobni do nas. Nie czują uczuć miłości i nienawiści, jak i nie mogą się rozmnażać.
Deunan Knute z czasem okazała się osobą bardzo ważna, co spowodowało zagęszczenie się wokół niej sieci intryg.

rafalkml
opis użytkownika

Na ziemi trwają wyniszczające walki pomiędzy ludźmi, robotami i cyborgami. Deunan podczas jednego ze starć zostaje uratowana przez mieszkańców Olimpu, utopijnego miasta pokoju. Tam spotyka Briareosa, swego starego towarzysza broni, który utracił swe ciało podczas wojny i teraz jest cyborgiem. Olimp jest zamieszkany przez ludzi oraz przez Bioroidy, które są klonami współrządzącymi Olimpem. Twórcą zaś Olimpu jest Gaja, samo-rozwijający się system kontroli nad miastem, która czuwa nad koegzystencją ludzi i pozbawionych emocji Bioroidów, których większość nosi w sobie geny ojca Deunan. Olimp nie jest jednak taką pokojową utopią na jaką początkowo wygląda. Ktoś atakuje Centrum Opieki Nad Bioroidami i niszczy je. Teraz jedyną możliwością na utrzymanie Bioroidów przy życiu jest przywrócenie im ludzkich emocji i funkcji rozrodczych. Aby tego dokonać Deunan musi dotrzeć do zbioru danych Appleseed przed fanatycznymi przeciwnikami. Coraz trudniej jednak odróżnić prawdę od fałszu ...

Zarlacz
opis użytkownika

Akcja filmu toczy się, w 2131 r. po wojnie. Prawie cały świat legł w gruzach, a życie zamieniło się w koszmar. Mimo, że wojna się skończyła, wielu wojowników o tym nie wie. Jedynym spokojnym miejscem na ziemi jest Olimp, którego stolicą jest Utopia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zupełna odwrotność reszty świata. Miasta chronią żołnierze w robotycznych zbrojach i ogromne „wielonożne działa”. Połowę ludności stanowią bioroidy – ludzie stworzeni przez człowieka (klony, z specjalnie wyselekcjonowanymi genami). Są idealnymi ludźmi, nie mają emocji, więc nie nienawidzą i nie będą walczyć; minusem jest niemożność rozmnażania i potrzeba przedłużania życia. Jedną z bohaterek i zarazem biorodem jest Hitomi. Deutan (główna bohaterka) w przeszłości była dziewczyną Briareosa, ale on pewnego dnia poszedł na obchód i nie wrócił. Podczas walki stracił swoje ciało, które teraz zastępuje ciało mechaniczne.

helmen
opis użytkownika

Olimp - miasto-utopia, metropolia marzeń, miejsce gdzie gatunek ludzki miał nareszcie odnaleźć spokój i bezpieczną egzystencję. Tą oazą ludzkiego geniuszu zarządza bajecznie zaawansowany technologicznie komputer GAJA, nad którym pieczę sprawuje Wielka Rada, grupa dziwnych starców, którzy zdają się wiedzieć więcej niż skłonni są wyjawić. Nie mniej zagadkową personą jest również Atena, osoba stojąca na czele organizacji AEGIS i wykazująca równie zagadkowe, co niezdrowe zainteresowanie osobą Deunan. Z całą sprawą zdaje się mieć ścisły związek fakt, iż większość mieszkańców Olimpu stanowią bioroidy, genetycznie modyfikowani ludzie pozbawieni emocji i możliwości rozmnażania się. Czy Deunan zdoła na czas zorientować się, co te wszystkie elementy mają ze sobą wspólnego?

opis dystrybutora dvd

W zniszczonym przez III wojnę światową świecie istnieje jeszcze nadzieja na przetrwanie rasy ludzkiej. Nie znający nienawiści (ani seksu), rozsądni, opanowani i inteligentni zmodyfikowani genetycznie przedstawiciele nowej rasy ludzkiej rządzą przy pomocy sztucznej inteligencji państwem - miastem Olimpem i zamieszkującymi go przedstawicielami klasycznej odmiany homo sapiens. Niestety w pozornym raju pod płaszczykiem dobrobytu i spokoju, wciąż pokutują stare grzechy ludzkości: nienawiść do innych, strach przed zdominowaniem, chęć posłużenia się mordem jako skutecznym rozwiązaniem problemu.
Do takiego świata trafia prosto z pola bitwy dzielna wojowniczka. Odnajduje ona dawnego towarzysza broni i razem stawiają czoła spiskowi, widmie masowej eksterminacji i przeciwnikom prawa do klasycznego rozrodu dla przedstawicieli nowej rasy ludzkiej.

harkonen_mgla
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones