PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9}
7,4 253 967
ocen
7,4 10 1 253967
5,7 30
ocen krytyków
Armageddon
powrót do forum filmu Armageddon

1 z 1000-cy

ocenił(a) film na 5

Jeden z gorszych filmow jakie widziałem. Do końca nie wiadomo czy reżyser i scenarzysta postawili na humor (jak sie wydaje na początku filmu) czy na wbicie widza w siedzenie emocjami (dalszy ciąg filmu). Dla mnie film jest kiepski a jedyne co go broni to jeszcze w miarę efekty specjalne. Film niczym nie zachwyca ale dla amatorow s-f (ja takim nie jestem) może być niezły. Typowy sredniak.

ocenił(a) film na 7
banan

amatorzy s-f
Dla amatorów s-f tkich jak ja to też średniak. Za dużo tam niedoróbek. Jak się pakuje pieniądze w efekty i wychodzi w kosmos to powinno się trochę zapłacić konsultantom. Parę niedoróbek:
1. Ludzie musieli lecieć na asteroidę bo nie dało się jej zdalnie wysadzić - powód brak łączności radiowej - tymczasem córka szefa wyprawy tuż przed wybuchem ma obraz (nawet nie dźwięk) i to jak żyleta...
2. Lecąc na asteroidę przedzierają się przez ciągnące się za nią kamienie - tak, że jeden z promów ulega zniszczeniu. Przy ucieczce z asteroidy jest czyściutkia przestrzeń
3. Czy ktoś widział promy kosmiczne poruszające się w przestrzeni (próżni) jak samoloty? Takich manewrów pomiędzy kamieniami zazdościłby niejeden pilot F-16. To jest co prawda standard filmów s-f, ale tam przynajmniej są wyimaginowane "statki kosmiczne" a nie prawdziwe promy.
4. Dlaczego koniecznie trzeba było wiercić 200 stóp (albo metrów - nie pamietam) a nie np. 170, kiedy czas się kończył ?

Film to fajna zabawa, ale nie jest to film z górnej półki...

ocenił(a) film na 5
crosser

Pewnie się narażę dużej grupie osób, ale mnie się też średnio spodobał... Amerykańska bajeczka, jak to ich człowiek ratuje ludzkość... a reszta taka sobie. Między 4-5 niestety... Postawię 5/10

andpol

ale tak szczerze.. widzisz inny naród który nas ratuje przed taką zagładą?

ocenił(a) film na 7
h4r

Żydów. Już tyle razy nas ocalili

ocenił(a) film na 7
h4r

Otóż to. Zawsze przy okazji tego typu filmów pojawia się zarzut "USA ratuje świat." Bo niby kto miałby to zrobić? Bułgarzy? Filipińczycy? Boliwijczycy?

ocenił(a) film na 8
varmi82

żeby nikogo nie wyróżniać i nikomu sie nie narażać to najlepiej byłoby, żeby zrobił to Alf z Melmac. Bo ojciec ziemianin, w dodatku amerykański, nie powinien poświęcać się dla swojego dziecka i świata - to dopiero archaiczna i niemodna bajeczka!

ocenił(a) film na 8
andpol

A król lew Cię nie wzrusza? Bo to tylko bajka? Czy to ważne, że to bajka i kto ratuje świat? :-)

crosser

[1. Ludzie musieli lecieć na asteroidę bo nie dało się jej zdalnie wysadzić - powód brak łączności radiowej - tymczasem córka szefa wyprawy tuż przed wybuchem ma obraz (nawet nie dźwięk) i to jak żyleta...]

Do tego krytyczny element misji - głowica - nie jest zdublowana :D

[2. Lecąc na asteroidę przedzierają się przez ciągnące się za nią kamienie - tak, że jeden z promów ulega zniszczeniu. Przy ucieczce z asteroidy jest czyściutkia przestrzeń]

Jeden z moich znajomych stwierdził, że musieli tak zrobić, bo te promy funkcjonują tylko w ekscytujących scenariuszach - dlatego startowali razem na grubość lakieru i zamiast wyprzedzić asteroidę i powolutku wylądować od czystej strony, lecieli prosto w zabójcze pole szczątków ;)

[3. Czy ktoś widział promy kosmiczne poruszające się w przestrzeni (próżni) jak samoloty? Takich manewrów pomiędzy kamieniami zazdościłby niejeden pilot F-16. To jest co prawda standard filmów s-f, ale tam przynajmniej są wyimaginowane "statki kosmiczne" a nie prawdziwe promy.]

To nie były prawdziwe promy ;)

A jak podobało ci się dokowanie do stacji PO jej rozkręceniu, co maksymalnie utrudnia manewr? :D

[4. Dlaczego koniecznie trzeba było wiercić 200 stóp (albo metrów - nie pamietam) a nie np. 170, kiedy czas się kończył ?]

Tu akurat znalazłem smaczek: przez cały film wojsko jest prezentowane jak banda tępych trepów, z którymi musi walczyć NASA i zwykli robotnicy. Nawet mi się to podobało i jak na film Baya, było zaskakująco głębokie :P

ocenił(a) film na 5
banan

Niestety. znowu Amerykanie ratują świat, a do tego ta patetyczna końcówka.... też tego "nie kupuję"

ocenił(a) film na 7
Otto_F

Ja tez nie

ocenił(a) film na 7
banan

Dokładnie. Trafny wpis

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones