1 godz. 35 min.
4,2 4 818
ocen
4,2 10 4818
3 127
chce zobaczyć
2,8 10
ocen krytyków
{"rate":2.8,"count":10}
{"type":"film","id":752855,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Artemis+Fowl-2020-752855/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Artemis Fowl
 • saturin ocenił(a) ten film na: 2

  Film Artemis Fowl to kolejny przykład tego, jak ktoś uznał, że spójny materiał fabularny z książek, cenionych wysoko wśród młodzieży jak i dorosłych, to najwidoczniej tak słaby materiał na scenariusz do filmu, więc lepiej będzie zrobić "coś innego", z niespójną fabułą spłyconą do granic możliwości, niekonsekwentnymi postaciami, które zostają tu nam po prostu przedstawione, ale bez budowania postaci - gdy nagle okazują się zupełnie inni niż zostali przedstawieni jeszcze chwilę wcześniej w tym samym filmie. Nie mówiąc już o zrównaniu "magii wróżek" do "zaawansowanej technologii". I w ten sposób, po raz kolejny, fani dostali całkowicie beznadziejny film, a osoby które nigdy nie czytały przygód Artemisa - nigdy ich nie przeczytają (przy czym mówię tu o raczej starszych odbiorcach), bo nic w tym filmie do tego nie zachęca.

  Ogólnie czekałem na ten film, bo książka jest jedną z moich ulubionych, ale w pierwszych minutach okazuje się, że zamiast ekranizacji/adaptacji jest to taka fabularna papka. I mimo tego, miałem nadzieję, że może będzie to chociaż dobry film. Niestety - również tutaj jest bardzo, bardzo słabo. W opisie tytułu na HBO jest napisana kategoria wiekowa 12+, to wydaje mi się, że ten film mógłby być fajny jedynie dla dzieci młodszych dzieci. Te starsze mogłyby zauważać już kiczowatość tej produkcji.

 • zoriana ocenił(a) ten film na: 1

  saturin Podpisuję się pod tym całą sobą. Każda sekunda filmu bolała, za bardzo cenię książki.

 • Miki_00556 ocenił(a) ten film na: 3

  saturin Książki nie czytałem, ale film był bardzo przeciętny. Na podstwaie przeczytania Hobbita i obejrzenia filmu, faktem jest że adaptacja filmowa może znacznie się różnić, a jeżeli ten film tworzy Disney, to najczęściej będzie to totalny kicz.