PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809769}
6,1 5 617
ocen
6,1 10 1 5617
6,7 18
ocen krytyków
Assassination Nation
powrót do forum filmu Assassination Nation

10/10

ocenił(a) film na 10

Assassination Nation to film stylowy. Zgrabnie operuje formą, naprzemiennością planów, czasem (a może często?) wygląda nawet jak teledysk. Fabuła jest tutaj z jednej strony mniej znacząca, ale jednocześnie pozostaje bardzo aktualna. Uwspółcześnione polowanie na czarownice w dobie internetu, gdzie prywatność sięga swego kresu. To film będący dobrym przedstawicielem roku 2018 i naszej obecnej codzienności. To ostra, samoświadoma satyra, która nie stroni od przemocy. Porównania do "Spring Breakers" są dość trafione, ale tamten tytuł będzie w porównaniu raczej łatwiejszy do strawienia. Assassination bywa naprawdę przerażające i odrzucające, jednak nigdy nie można odwrócić od niego wzroku. Odessa Young daje tutaj prawdziwy popis, a Hari Nef jako Bex trudno nie polubić.
Film zdecydowanie nie dla każdego, łatwo trafi do kategorii "love or hate", czy "future cult classic". Tak czy siak, zdecydowanie wbija się w mój ukochany specyficzny rodzaj kina.

ocenił(a) film na 3
Kierokat

Jak dla mnie to mega rozczarowanie. Tak jak uwielbiam Spring Breakers, tak bardzo zawiodłem się na Assassination. O ile ten pierwszy jest hipnotyzującą wycieczką podlaną alkoholem, o tyle ten drugi to pokaz slajdów u babci w niedzielę popijany herbatką.
To jest aż niepojęte jak bardzo nie zależało mi na postaciach w tym filmie, a nawet im źle życzyłem. Tam mieliśmy pozerów którzy muszą dokonać wyboru - wrócić do realu jak Selena, czy dalej udawać jak gangsta Franco. Tutaj mamy te hasztagowe wydmuszki.
Dla porównania w takim Happy Death Day na początku miałem ochotę własnoręcznie zamordować bohaterkę by na końcu wprost ja uwielbiać. Tutaj bez emocji

Reżyser chwyta się różnych gatunków- gore/slashera, dramatu, filmu społecznego (niezłe celne komentarze pewnych zjawisk) ale niestety w żadnym z nich nie jest wybitny.
Film ma słabe tempo i przynudza

Do tego te elementy polityczne (feministki, nacjonaliści, lgbt) blehhh
I zakończenie gdzie cztery wiedźmy z kamiennymi twarzami twardzielek robią rozpierdziel - mega słabe i tanie to było

Totalnie kretyńska była scena gdzie matka Lilly bierze ją za kudły i wywala z domu - totalnie irracjonalne zachowanie w filmie który chce komentować na poważnie zachowanie społeczeństwa!!!

Podsumowując: wg mnie brakło jaj, komcepcji i stylu

ocenił(a) film na 2
dezertx

Mnie tam wstawki LBGTQA to spokojnie mogli zrobić coś bardziej wciągającego; n.p. uczennice przeniesione z jakiegoś dużego miasta. A tak jak jest to równie dobrze mogły by być one przybyszkami z innych planet.

Mnie to najbardziej rozśmieszył wątek lewicowych postaci posiadających broń palną w domu i potrafiących jej używać.

Jedyne rzecz, z którą się nie zgadzam w Twojej ocenie, to "brak stylu". Moim zdaniem film jest przestylizowany, zupełnie do utraty jakiegoś sensu, nawet w fantastycznym świecie równoległym.

Ja całość oceniam jeden punkt niżej niż Ty, bo przeskalowałem przez doświadczenie i dostępność funduszy w produkcji. Nie można słabości tego filmu zwalić na brak forsy lub talentów ekipy.

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

To jest faktycznie, nie wiem na ile celowa, na ile przypadkowa, ale zabawna sytuacja, że lewactwo sięga po broń, gdy dochodzi co do czego.

ocenił(a) film na 6
Kierokat

jeśli podobała się forma to polecam serial reżysera, czyli "Euforię". Taka bardziej ulepszona wersja filmu.

ocenił(a) film na 7
xavi1991

Racja, technikalia w "Euphorii" wchodzą na jeszcze wyższy poziom niż w "Assassination Nation". Levinson ma swój styl i mnie on bardzo odpowiada.

ocenił(a) film na 10
Kierokat

narazie ogladam ten film i skomentuje to tak "normalny facet szanujący sie nigdy nie zrobi kobiece minettke , tylko brudasy i alkoholicy to robią"

ocenił(a) film na 7
Kierokat

Taaaa, tylko szkoda, że niby film jest o polowaniu na czarownice w internecie, o hipokryzji i o tym jak łatwo innych osądzamy, a szybko zmienia się w lewacką laurkę, gdzie znów biali mężczyźni ciemiężą kobiety, a penis jest dobry tylko wtedy, gdy się udaje, że się go nie ma.

No i oczywiście, gdy myślisz, że film wyluzował i pławi się w zbiorowej socjopatii, to znów wjeżdżają kolejne morały i zbawianie świata. Albo się robi odjazd z masowymi strzelaninami na ulicy, albo jednak pozostaje się w sferze realizmu, gdzie nawet w małych miastach jest więcej niż jeden radiowóz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones