Film

Atlantique

2019 1 godz. 44 min.
6,2 1 054
oceny społeczności
6,2 10 1 1054
2 024
chce zobaczyć
7,6 10
ocen krytyków
{"rate":7.6,"count":10}
Dakar. Robotnicy na budowie futurystucznej wieży domagają się kilkumiesięcznych, zaległych wypłat. Jeden z nich zakochany jest w Adzie, która obiecana została innemu mężczyźnie.

Współczesny Dakar, miasto społecznych kontrastów i pięknych obietnic bez pokrycia. Na placu budowy nowego luksusowego wieżowca dla zamożnych zdesperowani robotnicy wykłócają się o należną im zapłatę. Nie uzyskawszy żadnych konkretów, część z nich decyduje się na radykalne rozwiązanie - nocą wypływają łodzią do Hiszpanii, by szukać pracy wWspółczesny Dakar, miasto społecznych kontrastów i pięknych obietnic bez pokrycia. Na placu budowy nowego luksusowego wieżowca dla zamożnych zdesperowani robotnicy wykłócają się o należną im zapłatę. Nie uzyskawszy żadnych konkretów, część z nich decyduje się na radykalne rozwiązanie - nocą wypływają łodzią do Hiszpanii, by szukać pracy w Europie. Wśród nich jest Souleiman, który do tej pory chciał prowadzić spokojne, pozbawione większych niespodzianek życie u boku nastoletniej Ady. Chłopak nie mówi dziewczynie o ucieczce z Afryki, nie wiedząc jednocześnie, że jego ukochana została obiecana bogatemu biznesmenowi poszukującemu nowych trofeów do swej kolekcji. Oszukując się wzajemnie w tak kluczowych dla normalnego związku sprawach, kochankowie tym bardziej nie są w stanie uciec z pułapki służalczości wobec władczych ludzi z pieniędzmi, w którą wpadli. To nie jest jednak kolejny realistyczny dramat o uchodźcach oraz ogniskach zapalnych współczesnego świata. Pewnego dnia Souleiman powraca, ale zdaje się nie być sobą.

studio
Cinekap / Frakas Productions / Les Films du Bal
inne tytuły
Zdjęcia do filmu nakręcono w Dakarze (Senegal).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Domknięte koło miłości i sprawiedliwości

  Agatonik ocenił(a) film na

  Wspaniałe obrazy i tajemnicza historia - to film, który wymyka się łatwej kategoryzacji gatunkowej - trochę melodramat, trochę kryminał, trochę magia. Ale jest w nim też dużo problemów społecznych - bieda, która zmusza do opuszczenia domu i bliskich, kryzys uchodźczy, ... więcej

 • Film będzie można zobaczyć na Netflix od 29.11

  2
  • Zwiastun

   Falkor1

   https://www.youtube.com/watch? v=Cv3BWPfBwYc Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

   1
   • Lewacka agitka

    robin2003 ocenił(a) film na

    o afrykańskich "inżynierach", którym się dzieje niesprawiedliwość, w zwykłej afrykańskiej metropolii... wszystko to ilustrowane muzyką i okrzykami "Allach jest wielki"...

    • Słaby !

     con_desiros ocenił(a) film na

     Może jakiś pomysł był ? Ale się rozmył ! Ogólnie jakieś to wszystko nijakie ? Szkoda czasu ;)

     4
     Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.