PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637247}

Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Age of Ultron
7,2 208 187
ocen
7,2 10 1 208187
6,1 34
oceny krytyków
Avengers: Czas Ultrona
powrót do forum filmu Avengers: Czas Ultrona

Jestem rozczarowana tą częścią.
Dwie godziny zapchane akcją, niby nie można się na nim nudzić, ale po pół godziny człowieka to męczy.
Wprowadzenie nowych bohaterów także nie pomogło. Wypadli sztucznie w moim odczuciu.
No cóż. Szkoda. Dwa lata oczekiwania i takie byle co.
W dodatku na początku ta sztuczna scena w zwolnieniu, którą widzieliśmy w trailerze. Nuda.
No i w dodatku brak Lokiego, któremu mieli dać choć chwilkę. A był chyba tylko cień w wyobrażeniach Thora. Za to duży minus.
Stark też się nie wykazał w tej części.
Hawkey dostał więcej czasu ale i tak wiało nudą.
Watek miłosny - bez sensu wprowadzony ( jak Tauriel i Kili w Hobbicie ) Po co ?
Ogólnie zawiodłam się. Niby nie jest źle, ale oczekiwałam czegoś więcej.

Teraz na zawsze powinni

użytkownik usunięty
wort801

niestety się nie da :P bo zmieniają cwaniaczki IP i używają serwera proxy cytując Black Widow :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Filmweb sobie z nimi nie radzi niestety.

użytkownik usunięty
wort801

niestety :P

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

Mam pytanie : czy quicksilver ginie w tym filmie ?

wilddogg

Ginie.

ocenił(a) film na 5
sweetgirl_fw

Tyle krytyki i dajesz aż 8/10? Używasz jakiejś odwróconej skali?

użytkownik usunięty
Kung_Fu_Master

a może ma sentyment do tych filmów hmmm

ocenił(a) film na 7
sweetgirl_fw

Tak zjechany film, a ocena 8/10... ja filmom ktore mi sie bardzo podobaly daje 8.

użytkownik usunięty
gikkiri

niby zjechany ale koleżanka napisała "pierwsze wrażenia" za drugim razem może zmienić ocene na lepszą lub gorszą poza tym koleżanka widziała go w drodze powrotnej wątpię by miała czas na przemyślenia :)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
gikkiri

film po prostu ni był idealny - na 10, ale lepszy tych które w mojej skali są na 6

ocenił(a) film na 6
sweetgirl_fw

co do Starka to się zgadzam bo w tej części większość czasu widzieliśmy go w formie jego twarz w masce iron mana [te hologramy itp] a sceny gdzie był cały Iron Man to tylko te sceny ze zwiastunów i tyle...Bardzo mi się nie podobał motyw Hawkeye, nie lubię go za bardzo...a w tym filmi dali mu dużą rolę....mogli dać tą rolę Starkowi i byłoby GIT.

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

O jaką spowolnioną scenę na początku chodzi? Mogłabyś mi krótko ją opisać? :)

ocenił(a) film na 8
Thranduil231

scena ze zwiastunu gdzie Avengersi atakują i przez 15 sekund są w powietrzu w zwolnionym tempie - w natarciu na wroga

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

Dzięki ;) Czy Ultron zginął? Jeśli tak to kto go zabił? (przepraszam za taki wysyp pytań, ale nie mogę się doczekać premiery :D To ostatnie pytanie :P )

ocenił(a) film na 8
Thranduil231

Vision go wykończył

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

Dziękuję :) Może wytrzymam do soboty :D

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

Ale, że jak to ? Nowa ekipa Avengers będzie :(((( Co za szitens ;///

ocenił(a) film na 7
sweetgirl_fw

Ale dałaś 8/10?

sweetgirl_fw

Dla mnie ta część była rewelacyjna. Lubię jak film mnie wciąga od samego początku do końca, AoU jest świetnym przykładem. Akcji jest strasznie dużo, ciężko odetchnąć momentami pomiędzy kolejnymi scenami. Fabuła jest w sumie całkiem prosta, to mały minus, jednak całość bardzo mocno nadrobiła. Podobali mi się nowi Avengersi (szkoda jednego z nich :p). Wątek miłosny był zupełnie niepotrzebny.
Warto było wybrać się na maraton, świetna atmosfera, całość jeszcze w IMAXie. Efekty 3D wgniatały w fotel. Opinie na temat tego filmu są bardzo zróżnicowane, po prostu zobaczcie ten film, inaczej sami się nie przekonacie :)

ocenił(a) film na 9
bigmutato

Akcja akcja akcja! W takich filmach akcja to powinna być podstawa! W 1 części połowę filmu stracili na nudna fabułę z "SHIELD"

Knighter_Seba

Jestem zupełnie tego samego zdania, dlatego AoU w ogóle mnie nie zawiodło :)

użytkownik usunięty
Knighter_Seba

czytasz mi w myślach :)

ocenił(a) film na 7
Knighter_Seba

Zgadzam się. Połowa filmu mówiła o shield, ale większość osób o tym zapomina po końcówce. :)

ocenił(a) film na 7
sweetgirl_fw

Hulk zginie? Bo ostatnia scena z nim chyba na to wskazywała. :v

ocenił(a) film na 7
sweetgirl_fw

Hulk zginie?

ocenił(a) film na 7
sweetgirl_fw

Można wiedzieć czemu ciągle kasują mi posta? :v Hulk zginie? Możecie mi nawet na priv napisać.

ocenił(a) film na 8
Rabbit91

nie zginie ;)
a tu animacja :D
https://www.youtube.com/watch?v=zm2qTdT4j0k

ocenił(a) film na 8
Rabbit91

To raczej niemożliwe. W Avengers, podczas kłótni, Banner powiedział, że próbował strzelić sobie w głowę, jednak Hulk wypluł kulę.

sweetgirl_fw

Mnie film wgniótł w fotel. Genialne wyciągnięcie z cienia dalszych postaci, z jednoczesnym utrzymaniem przewodnictwa przez Thora, Capa i Starka. Wątek miłosny niepotrzebny? Może i tak, ale przy ilości akcji jaką ten film pompował to na prawdę, nie róbmy tragedii. Obrona rdzenia w 3D ZMIAŻDŻYŁA(!) system, mógłbym tą scenę oglądać w nieskończoność tak samo jak cały film. Cała scena z ożyciem Visiona też mnie trzymała w napięciu. I do tego ta końcówka z nowym składem. Szkoda, że nie pokazali dłużej Scarlett w całym stroju ale na prawdę po tym filmie nie mogę się doczekać przyszłości uniwersum. Po obejrzeniu tego filmu mam odczucie, jakby premiera Civil War i Ragnaroka została przesunięta w czasie kilka lat w przód. Oczekiwanie na te filmy będzie bolesne, ale na pewno będzie warto. Żałuję ,że usunięto scenę z Lokim bo na pewno dodatkowo zaostrzyłaby ona apetyt właśnie na Thora 3, aczkolwiek mam wrażenie, że w tym filmie Thanos wreszcie może się pojawić na więcej niż kilka sekund. Ciężko mi napisać jakąś poważniejszą opinię, bo jestem jeszcze rozgrzany filmem i myślę, że przez tydzień nie ochłonę. Ten nowy skład ciągle mam przed oczami :D. Oj, ile to czasu zostało do Civil War? :D

ocenił(a) film na 8
Smaug_

niecały rok , 11 i pół miesiąca

sweetgirl_fw

Tak dużo :/

użytkownik usunięty
sweetgirl_fw

Mnie generalnie ta nawalanka pod koniec irytowała ale poza tym odczucia po seansie są pozytywne.

użytkownik usunięty
sweetgirl_fw

Rozczarowanie i 8/10 = BARDZO DOBRY?

Też dałem 8/10 i jestem BARDZO zadowolony.

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

Według mnie film super może. Przez to że. Jestem fanem marvela

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

Ehh.. film niby dobry, ale spodziewalem sie lepszego Ultron zachowywał sie jak początkujący złoczyńca. Wgl denerwował. Powinien wgl nie mieć mimiki i mowic jak Jarvis i to konkretnie. Nie powinien sie obawiać hulka i też dziwne ze avengersi stopili troche ultrona, a pozniej scarlet na luzie łapą go przedziurawiła, a był przecież z vibranium!
Byl jeszcze za wysoki i miał za blisko oczy w 3 formie
Powinien czesciej strzelac tymi promieniami
I w sumie sam walczyc z Avengers
Bo by mu nic nie robili
Wgl najpierw chciał użyc glowic nuklearnych (co bylo jego celem zniszczenia) a pozniej sie wzial za robienie meteorytu f**k logic
Scarlett byla swietna. Glownie te przyspieszenia jej ruchu, ale pod koniec miala za jasne wlosy i brwi i brakowalo mi tych czarnych cieni pod oczami
Stroj taki sobie. W calym filmie miala lepsze
Denerwowało w fabule taka powtarzalnosc jak w 1 czesci
Nie ktore teksty napradwe suche
Szczegolnie czarnej wdowy
Efekty specjalne naprawde czasami kłuły w oczy
A pierwsze sceny w lesie totalnie naszpikowane efektami i robione pod 3d co na ekranie 2d wygladalo słabo
Nie rozumiem czemu tez ultron latał jednym z odrzutowcow i strzelał co zabiło quicksilvera
Chociaz wedlug mnie nie powinien zginac
Teraz plusy
Fajnie ze dodali ten sam motyw muzyczny co z 1
Nie ktore sceny smieszne szczegolnie z quickiem

Hlontro

Zgadzam się, Ultron był trochę za słaby, Vision zachowaniem i dialogami lepiej mi pasował na jego miejsce. W sumie scena gdy Ultron kieruje samolot i strzela przed siebie akurat trafiając we wszystkich członków zespołu jest trochę niezrozumiała, Ultron wygląda w niej jak zwykły robot a nie główny złoczyńca chcący zniszczyć świat.

ocenił(a) film na 8
Smaug_

dokładnie Ultron powinien być jak Vision tylko pragnący śmierci,a nie życia :D

Hlontro

Nie wiem czy Ty tak na serio, żartujesz czy trolujesz, ale bardzo mnie rozśmieszył Twój post - sama miałam zamiar napisać coś takiego tylko w bardziej oczywistej formie :D Tak czy owak - gratuluję trollingu :P

ocenił(a) film na 8
TorZireael

nie trolluje O.o co w tym nie tak, że uważasz to za troll?

ocenił(a) film na 8
TorZireael

jeśli chcesz podważyć moją opinie/argumenty to prosze :)

Hlontro

Hm, Twój post wydał mi się prześmiewczy pod adresem krytykantów aka hejterów uwielbiających czepiać się drobiazgów ;) Wybacz, ale zarzuty takie jak:

"Powinien wgl nie mieć mimiki i mowic jak Jarvis i to konkretnie. "

"Byl jeszcze za wysoki i miał za blisko oczy w 3 formie, Powinien czesciej strzelac tymi promieniami, "

'Scarlett byla swietna. Glownie te przyspieszenia jej ruchu, ale pod koniec miala za jasne wlosy i brwi i brakowalo mi tych czarnych cieni pod oczami. Stroj taki sobie. W calym filmie miala lepsze"

"Nie rozumiem czemu tez ultron latał jednym z odrzutowcow i strzelał co zabiło quicksilvera
Chociaz wedlug mnie nie powinien zginac"

brzmią straszliwie czepialsko i trudno brać je na poważnie. Chociaż może to po prostu kwestia formy w jakiej je wyraziłeś. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones