PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 594
oceny
6,3 10 1 50594
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

Bóg nie umarł. 9/10

ocenił(a) film na 9

Film ten zapewne wzbudził i wzbudzi skrajne emocje - jedni uznają go za wspaniały a inni za chłam, w dużej mierze będzie to uzależnione od tego czy oglądającym jest wierzący czy też ateista. Jeżeli o mnie chodzi to film ten oceniam jak najlepiej - zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. To jeden z tych filmów który wyzwala w człowieku duże emocje (dosłownie czuje się ciarki na ciele). Film ten jest mało skomplikowany w swej formie (ja uważam to za zaletę ale wielu na pewno uzna to za dużą wadę), ale wierzący człowiek nie potrzebuje naukowych dysput na temat istnienia Boga - albo przyjmuje się wiarę w istnienie Boga bezwarunkowo albo się ją odrzuca. Film ten uważam za perłę wśród wielu bezwartościowych chłamów rodzimej oraz międzynarodowej produkcji. Bardzo dobra gra aktorów. Zachęcam do obejrzenia - 9/10.

ocenił(a) film na 1
Ronin25

Nie zgodzę się z początkiem wypowiedzi.
Zauważyłem jedno: Nie spotkałem się z jakimkolwiek niechrześcijaninem który pozytywnie oceniłby ten film, a jednocześnie są chrześcijanie oceniający ten film bardzo źle.
To dośc jednoznacznie pokazuje jego wartość. Innymi słowy to właśnie jest ten międzynarodowy chłam najgorszego sortu.

ocenił(a) film na 9
Dealric

Zapewne znajdą się także ateiści którzy z jakiegoś powodu ocenią dobrze ten film. Nie można w tym względzie generalizować (i ja tego nie robię). Poza tym nie napisałem w pierwszej wypowiedzi, że bezdyskusyjnie ateiści ten film odrzucą a wszyscy chrześcijanie będą za - napisałem, że "...w dużej mierze..." będzie to uzależnione od wiary w Boga lub braku wiary.

ocenił(a) film na 2
Ronin25

Ja bym przyjął kryterium: myślących i rozważających przestawiane w filmach informacje oraz takich, którzy bezrefleksyjnie przyjmują wszystko co podpiera ich światopogląd, niezależnie czy przedstawiana jest prawda, czy fałsz. Tym pierwszym się raczej nie spodoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones