PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 594
oceny
6,3 10 1 50594
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

nie jest grany w prawie żadnym kinie?

ocenił(a) film na 1
julcianik

bo jest słaby ;)

Dealric

To chyba nie do końca ten powód :)

ocenił(a) film na 2
julcianik

To jest powod film jest slaby. Zeby trafil do kin musi sie oplacac go emitowac.
Skoro kina sie na to nie decyduja to znaczy,ze sie im nie oplaca.

ocenił(a) film na 1
julcianik

Najlepszy powód by film nie trafił do kin jakby nie patrzeć ;)

A co do właściwego nietrafienia to przede wszystkim ryzykowna tematyka. Film jest protestancki co może irytować część katolików, jest głupi i propagandowy co zirytuje 100% niechrześcijan + spory odsetek chrześcijan. Innymi słowy brakuje potencjalnych chętnych do obejrzenia.
Dochodzi do tego fakt, że co drugi katecheta zpiracił film by puszczać na lekcjach ;p

Dealric

buhahahahahaha. popatrz na repertuar kin i powiedz czy nadal twierdzisz, ze "jakosc" ma tu jakies znaczenie...

ocenił(a) film na 1
_marecki

Blockbustery to co innego bo zwroca sie bez wzgledu na ich jakosc.

julcianik

bo nie moze zabraknac miejsca dla kaców gdzies tam, Greyów, zmierzchów itp

ocenił(a) film na 1
_marecki

Ten film jest tak słaby, że czułem niesmak po obejrzeniu. Odradzam wszystkim. Nawet wierzącym, bo mogą czuć się zniesmaczeni. Argumentacja profesora i studenta na poziomie rozmowy katechety z przedszkolakami. Dopełnieniem całości jest przewijający się przez cały film motyw aut które nie chcą się uruchomić. Oczywiście modlitwa sprawia, że w końcu się udaje. Przez wzgląd na to, że ten film został nakręcony na poważnie czułem zażenowanie oglądając go. Dlatego dałem 1/10 chociaż myślałem, że nigdy takiej oceny nie dam. Ale ten film wyjątkowo na to zasłużył.

julcianik

Jak to nie jest nigdzie grany? Byłem dziś w Łomżyńskim Kinie Millenium (gdzie np. nie grali Ghost Ridera 2, Transformers 3 oraz Gigantów ze Stali) na tymże filmie.

ocenił(a) film na 9
julcianik

Kino Sztuka w Chrzanowie woj. małopolskie (miasto liczące 50 tyś. mieszkańców)
emisja filmu 27.03-02.04.2015 bilet 13 zł

PS mam 33 lata jestem katolikiem - film bardzo mi się podobał

ADAMUS

Mi również, nie wiem skąd takie opinie na jego temat.
I jeszcze dodanie do tego fanatyków religijnych.

julcianik

jednym sie podoba innym nie ale film to propaganda protestancka
fajny opis jest napisany przez katoliczke o czyms to chyba swiadczy

http://www.filmweb.pl/film/B%C3%B3g+nie+umar%C5%82-2014-684049/discussion/Ten+fi lm+obra%C5%BCa+inteligencje+chrzescijanina,2619687

"Wybrałam sie z kolezanka na ten film i wyszłysmy niezadowolone. Dodam ,ze jestesmy katoliczkami.
Idea filmu była obiecująca ale konstrukcja ponizej poziomu. Biła z filmu pretensjonalnosc i infantylnośc. Czytalam opinie,ze film jest katechezą i sie z tym zgadzam. Dobry dla szkól podstawowych i gimnazjalnych, bo nie rozumieja wielu rzeczy.
Film przede wszystkim dla protestantów.

Dlaczego obraza inteligencję chrzescijan ten film:
Zaczne od tytułu: "Bóg umarł" -samo założenie "Bóg umarł" jest idiotyczne i nie ma nic wspólnego z ateizmem. Bo skoro umarł - znaczy, że istniał, a przecież ateizm sui generis zakłada nieistnienie Boga. Zdaje sobie sprawę ,ze słowa te wywodzą od Nietzsche ,go jednak w kontekscie profesora brzmi to conajmniej dziwnie. Profesor to nie ateista tylko apostata, kiedys wierzyl pozniej znienawidził, scena przed smiercią mówi" pogodzil sie z Bogiem".
Taka prosta i jednoznaczna fabula robi z chrzescijanina idiotę , ktory nie potrafi odróznic prawdy od fałszu.

-kazdy kto chociaz troche zagłebiał sie w tematy filozoficzne majac tez wiedze teologiczną, Biblijna wie ,ze udowodnienie jest awykonalne .Dziala to w obydwie strony. W filmie student udowadnia istnienie Boga na poziomie naukowym. Obala cała filozofię i nauke w kilka dni przygotowując sie do tego tez w kilka dni.
Obraza tym samym chrzescijanina, który poza wiarą nic wiecej nie wie, jakby nie posiadal zadnej innej wiedzy.

-student- po kilku latach spotykania sie z dziewczyna , gdzie fabuła jasno pokazala byli sobie bliscy, szczesliwi zostaje przez nia porzucony.
Zastanawiam sie o czym rozmawiali przez tyle lat , dlaczego wczesniej temat wiary nie był dla nich problemem. Chłopak mial krzyz na szyi wiec swojej religijnosci przed nia nie krył. Po co z nia byl skoro do siebie nie pasowali?

Obraza to chrzescijanina przedstawiajac go jako skoncentrowanego na sobie, nieudolnego, niedojrzałego, zawracającego dziewczynie głowe przez ten czas.

-dziennikarka dowiaduje sie ,.ze ma raka , spotyka muzyków i pstryk -zaczyna wierzyc , domaga sie modlitwy.
Nawrócenie to dlugi proces , czesto pełny zawirowan, wahan i watpliwosci.
Obraza to chrzescijanina w dwójnasób : łatwe przejscie na drugą strone , czesto kaprys , kryzys i jest sie juz wierzacym. Drugi to :chrzescijanin musi byc chory, z marginesu, patologi, czesto na dnie.,zeby wierzyc w Boga.
Swiadectwa, ktore coraz czesciej publikowane sa w sieci to przede wszystkim ludzie, ktorzy cpali, pili, margines spoleczny, ogólnie patologia. Obraz chrzescijanina, jakby nie bylo innych poboznych.

-dziewczyna profesora.
Obraza to chrzescijanina , ktory powinien zyc w czystosci,nie czerpac korzysci osobistych czy finansowych.
To ona nie wiedziala jaki jest jej męzczyzna, jakie ma poglady, jaki ma charakter, czym sie kierowala zamieszkujac z nim. Zwlaszcza,ze dzielila ich duza roznica wieku i byl jej wykladowcą.

-ta sama dziewczyna czy nie moze zabrac babcie do siebie i sie nia opiekowac, okazujac milosierdzie.

-para "celebrytów" "strzelająca do tego co spotka i zjadajaca go", pasjonujaca sie polowaniami .
Obraza to chrzescijanina jako osobę, sznujacą kazde stworzenie żywe.

-przyjaciel czarnoskóry-moralizatorski ton, przeslodzony ,przemądrzały, sypiący cytatami z Biblii jak z rękawa,
Obraza to chrzescijanina jako osobę, która powinna byc skromna, pozbawiona pychy
-muzułmanka-w podly sposób pokazane deptanie innych religii
Obraza to chrzescijanina pokazujac go jako nietolerancyjnego , "kochaj blizniego swego jak siebie samego"

-babcia -ponawiam pytanie dlaczego ukazywani sa wierzacy jako nieszczesliwi, zostawieni samemu sobie, porzuceni przez rodziny.
- smsy,jakie amerykanskie, jakie to wspolczesne. Wysylanie smsów albo maili do Pana Boga.

Mozna by duzo jeszcze pisac , mnie film nie pokrzepil . Zdołował bo wciąz pokazywany jest ten sam stereotyp chrzescijanina biednego, po przejsciach, infantylnego , niedojrzałego, patologicznego "

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones