PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 591
ocen
6,3 10 1 50591
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

Przez nakreślone postaci. Mamy jednego zagorzałego antyteistę i całą resztę wspaniałych, uduchowionych i uśmiechniętych chrześcijan, których twórcy przeciwstawili ze sobą. Upraszczając: film nakreśla obraz ZŁEGO antyteisty (bo, jak słusznie jeden z bohaterów zauważył, postawa profesora zdecydowanie wychodziła poza ateizm), DOBRYCH chrześcijan i - poprzez lakoniczne wtrącenie - muzułmanów JESZCZE GORSZYCH niż niewierzący. Co ten film miał na celu? Wywołanie dyskusji? Nie. Miał na celu propagandę. Bóg jest. Kocha nas. Wierzysz? Bóg Cię kocha, czeka na Ciebie w królestwie niebieskim. Nie wierzysz? Pewnie jesteś zgorzkniałym ch*jem, który pluje jadem, na pewno zwątpiłeś w Boga, bo przytrafiło Ci się coś złego i teraz siejesz nienawiść, bo nie czaisz, że "God works in mysterious ways". Wyznajesz inną wiarę? Jest gorsza od naszej, bije się tam córki, na pewno.

Otóż, drodzy moi, nie każdy chrześcijanin jest dobry. Nie każdy ateista jest ch*jem. Nie każdy muzułmanin bije córki. Chcę, aby powstał film, który nie stawia ŻADNEJ tezy. Chcę, aby powstał film, który jest OBIEKTYWNY. Dający do myślenia.

Więc chyba sama będę musiała taki nakręcić. Bo ten film jedynie mnie zażenował.

ocenił(a) film na 3
mrs_freud

Zgadzam się w tej kwestii, oprócz tego - słaba gra aktorska, wszystko przerysowane, aż się odechciewa oglądać już w trakcie seansu. Nie wspominając o technicznych niedociągnięciach tej produkcji. Bajka dla dzieci z podstawówki.

Nie musisz nakręcić takiego filmu :) Polecam "Sunset Limited" z Samuel L. Jackson i Tommy Lee Jones. Z pewnością da Ci do myślenia.

ocenił(a) film na 2
JamJestDiego

Dziękuję za rekomendaję, bo nie słyszałam o tym filmie. Bardzo chętnie obejrzę. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 3
mrs_freud

Naprawdę warto ! :) Jest jeszcze bardzo pozytywny i wzruszający mało znany - nowy film zatytułowany "Listopisarz". Polecam również, bardziej dla młodzieży, o marzeniach, przeciwnościach losu i byciu dobrym człowiekiem.

ocenił(a) film na 6
mrs_freud

Faktycznie zastanawia mnie powszechne stapianie ateizmu z antyteizmem. Tzn. w bardzo wielu dyskusjach zaczyna się i kończy na tym, że na górze jest jakiś dozorca więzienia, którego trzeba zwalić ze stołka, a wtedy wszyscy będziemy szczęśliwi. Mniejsza o to, jak sobie to szczęście ułożymy, na jakich podstawach, ważne, żeby tego krzywdziciela istot żywych zwalić z piedestału. Czyli de facto cały czas poruszamy się w pojęciach teistycznych, i to w tym mało przyjemnym rodzaju teizmu/monoteizmu, z gatunku 'będziesz się smażył w piekle na wieczność, robaku'.

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

Tak rozumiany ateizm przypomina satanizm - cytując czarną Biblię:
'Szatan jest najlepszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek Kościół posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dawał mu zajęcie!' (dziewiąte twierdzenie satanizmu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones