PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137747}

Bękarty wojny

Inglourious Basterds
8,0 591 495
ocen
8,0 10 1 591495
8,6 54
oceny krytyków
Bękarty wojny
powrót do forum filmu Bękarty wojny

Dlaczego właściwie Landa zamordował Bridget von Hammersmarck? I tak planował zdradzić Hitlera, więc mógł ją oszczędzić, a skoro chciał ją zabić, to mógł równie dobrze zostawić ją w eksplodującym kinie

unsympatisch

Dobre pytanie... Sam się nad tym zastanawiałem.

ocenił(a) film na 8
unsympatisch

Hitlera planował zdradzić z dwóch powodów:
po pierwsze jako osoba z wielkim ego upajał się myślą o tym że losy wojny zależą od niego samego i trzyma wszystko w garści
po drugie... pewnie przeczuwał że wojna jest przegrana i miał okazję uciec do Ameryki

A kobitę zabił bo zwyczajnie nie cierpiał zdrajców ( sam nim oczywiście był ale taka schizofrenia to nic dziwnego u takich kanalii)

armarange

Teraz sam już do tego doszedłem i myślę, że było inaczej. Landa gardził nazizmem, widać to było w rozmowie z Rainem. Przewidywał jego upadek i czekał na dobrą okazję, żeby zmienić stronę. Wykorzystał ją, kiedy się nadarzyła, ale obecność Bridget von Hammersmarck nastręczała pewnych trudności. Była gwiazdą kina, do tego pomysłodawczynią całej operacji. Po wszystkim cała zasługa - przynajmniej medialna, co też jest ważne - zostałaby pewnie przypisana jej. On sam, będąc niemieckim pułkownikiem, zostałby prawdopodobnie stracony. Musiał więc pozbyć się Hammersmarck, żeby móc wykreować się na twórcę całej operacji.

ocenił(a) film na 8
unsympatisch

Czemu nie. dobra interpretacja

armarange

niech ginie...
Archie: przeszkadza nam Pan
Major: niech Pani to osądzi
Bridget: nie, nie przeszkadza Pan
strzelanina...
to jej wina ;)

ocenił(a) film na 8
unsympatisch

Moim zdaniem dobrze, że zginęła. Zabiła z zimną krwią tego Niemca w barze, który chciał się poddać.

beem

Ale ten Niemiec wyszedlby z knajpy i wszystkim powiedział co się stało. Nie mogło być świadków. Na wojnie nie ma sentymentow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones