PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=851611}

Błogość

Bliss
5,6 2 414
ocen
5,6 10 1 2414
5,0 3
oceny krytyków
Błogość
powrót do forum filmu Błogość

Długo oczekiwany film qultowego Mika Cahill'a okazał się rozczarowaniem (dla mnie).
Zapachniało bezsensowną przemocą jak w filmach Tarantino.Gwiazdy, a szczególnie Salma nie dość, ze nie dodały uroku, to zdecydowanie obniżyły wibracje.
Już nic nie będzie lepsze od eterycznej"Drugiej Ziemi".
I nie ma sensu dopatrywać sie tu przekazów ze świata metafizyki.
A tak nie lubię i unikam Tarantino ;( a tu podstępem zostałam zwabiona nazwiskiem reżysera,który wykreował magicze swiaty "Drugiej Ziemi" i "Początku".
No to nieodparte wrażenie psychodelicznych doznań po LSD,tutaj w formie świecących kryształków.Tanizna...
A może to postać Brit Marling sprawiła.,że jego ostatnie dwa filmy były tak zjawiskowe.
To tylko moje wrażenie i rozczarowanie,czy ktoś/coś ma też tak?

ocenił(a) film na 7
Liberyjka

Gdzie była w tym filmie przemoc? Absolutnie nic Tarantinowskiego w tym filmie nie ma.
Nie jest eteryczny zawsze, ale ten kontrast świata menelskiego, na tym się wszystko opiera.

A "Druga Ziemia" to jest ścierwo, beznadziejny i strasznie nudny, pretensjonalny film.

ocenił(a) film na 7
RipRoy

dokładnie, nie wiem jak się można doszukać w tym filmie Tarantino :D

Liberyjka

W filmie nic nie jest podane na tacy. Zakładam, że każdy może odebrać obraz inaczej. Dla mnie to historia człowieka chorego na schizofrenię, który w wyniku odstawienia leków stacza się w przepaść iluzji, nie wiedząc co jest rzeczywistością, a co ułudą.

Magda_Wieckowska

Ciekawa interpretacja. Podobnie bylo w filmie "12 malp". W kazdym razie dodanie filmowi kategorii science-fiction to jakies nieporozumienie.

Magda_Wieckowska

Zgadzam się, dla mnie również to był film o chorobie z urojeniami. Doskonale to widać w scenie na przyjęciu, kiedy przez blichtr przebijają znienacka mury pomazane graffitti - taki przebłysk realnego świata , wnoszony przez córkę.

ocenił(a) film na 7
Magda_Wieckowska

Nie ogladalas dokladnie filmu? w filmie co chwile pojawiają sie obrazy kliniki odwykowej , a na koncu do niej trafia , jaka shizofrenia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones