PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 090
ocen
6,0 10 1 65090
7,2 30
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

Czy tylko mi się wydaje, czy to nie najgorszy film 2014 roku?
Czy tylko mi się wydaje, czy ten film może podobać się tylko dzieciakom, do max. 15-go roku życia?
Czy tylko mi się wydaje, czy dokarmianie potwora, w ostatnich minutach filmu, było już lekką przesadą?

ocenił(a) film na 8
283061

Tylko tobie, dzieciaku do max 15 roku życia (o czym świadczy nie zrozumienie końcowej sceny), się tak wydaje ;)

ocenił(a) film na 1
Dealric

Ciężko jest mnie nazwać dzieckiem, ale patrząc, na Twoją ocenę i "umiejętność" tworzenia zdań (niezłożonych wielokrotnie), przestaję się dziwić, że są fani, tak żenującego kina.
Ps. Polecam, zamiast filmów, lekturę SPP (jeśli wiesz co to w ogóle jest)

ocenił(a) film na 7
283061

Trochę, dziwne że ktoś kto, nie wie jak się, stawia przecinki zarzuca komuś problemy, z poprawną polszczyzną.
Babadook to sprawnie zrealizowany, czerpiący z klasyki gatunku horror. Aktorstwo i zdjęcia (polskiego operatora!) stoją na wysokim poziomie, muzyka pogłębia mroczny klimat. Ponadto nie jest to zwyczajna, pusta, głupia opowieść, a metafora koszmaru po niespodziewanej stracie kogoś bliskiego. Dokarmianie potwora było przesadą? A co, miała zapomnieć i mężu i udawać, że wypadku nigdy nie było?

ocenił(a) film na 1
woj110

U mnie źle postawione są przecinki?
Hahaha
Spójrz na swoją wypowiedź powyżej - żenada - poziom szkoły podstawowej.
Patrząc na Twoją argumentację i Tobie podobnych, nie dziwie się, że totalne gówna mają, niejednokrotnie, tak wysokie oceny ;(
Smutne to...

ocenił(a) film na 7
283061

bawisz mnie.

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

A mnie wabia konta fikcyjne , tworzone, aby robić poklask idiotą (czyt.sobie).
Brawo!
Dojrzałość oceniam na 10

ocenił(a) film na 7
283061

To że nie mam zdjęcia nie znaczy, że fikcyjne. ha.
anyway-
już się tutaj tak nie wypowiadaj na temat 'DOJRZAŁOŚCI'. Bo chyba źle definiujesz to słowo.
Poza tym, każdy ma prawo krytykować jak i chwalić ten film.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

"Na pewno" źle definiuję.
Nie kwestia zdjęć, tylko jednej wystawionej oceny.

ocenił(a) film na 7
283061

To nie znaczy, że 'fikcyjne' tylko po prostu mało aktywne.

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

To się uaktywnij, spróbuj obejrzeć coś sensownego, a potem wylewaj na innych pomyje zza kotary. Chyba, że jesteś nastoletnią/-nim lub studenciakiem hate'rkiem (hate'rką).
Ciebie także odsyłam do SPP, co więcej, nawet do SO, bo widzę, że ani mamusia, ani szkoła polskiego Cie nie nauczyli, ale zapchali komputerem, żeby dzieciątko mogło w necie, bezkarnie pleść, co ślina na język przyniesie.
Anyway, pozdrawiam nieaktywną lingwistkę.

ocenił(a) film na 7
283061

hahaha szkoda mi słów do Ciebie.
Po co cały czas tutaj piszesz o 'poprawnej polszczyźnie' i tak dalej.
Ja nie po to tutaj jestem, żeby się wymądrzać ( jak Ty ) I chwalić moimi 'umiejętnościami' lingwistycznymi czy też składania poprawnych jak w eseju zdań złożonych.
Tutaj wyraża się swoją opinie na temat filmu.
Ale oczywiście znajdą się tacy jak Ty co chcą się do wszystkiego doczepić, ponieważ większość osób ma tutaj odmienne zdanie od Ciebie i widać jak bardzo wyprowadza Cię to z równowagi.
Ps. Nieaktywną lingwistykę?! Ha.
A no przepraszam, ZAPOMNIAŁAM, że to forum służy do popisu znajomością języka anielskiego.

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

Dziecko, więcej czytaj i naucz się polskiego, jeśli chcesz pisać, po polsku, lub angielskiego, jedli jego chcesz używać.
Może i się wypowiada parę osób, ale film ma niska ocenę i jest durny - to fakt.

ocenił(a) film na 7
283061

Naucz się polskiego?!?

TO TY SIĘ NAUCZ NIE NARZUCAĆ KAŻDEMU SWOJEGO ZDANIA.
(Gdybyś chociaż pisał coś sensownego.. eh.)

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

Ja niczego nie narzucam!
Wyraziłem swoje zdanie, które, jak widać, podziela około 41% oceniających, więc chyba nie jest tak mylne.
Ocenienie, byle czego, wysoko, nie robi z Ciebie specjalistki od kinematografii.
Nie podoba Ci się moja opinia i moje komentarze, to po co, w idiotyczny sposób, dalej ciągniesz dyskusję?
Czy aby, próbowanie na siłę, wmówić komuś, "gówno jest budyniem", nie jest z Twojej strony narzucaniem zdania?

ocenił(a) film na 7
283061

Ja się tylko kłócę z Twą głupotą, ( bo strasznie mnie drażnią ludzie, którzy się WYMĄDRZAJĄ ... ) a nie z Twoim zdaniem na temat filmu.
Bo tak jak wyżej napisałam - Każdy ma prawo do własnej oceny i własnego zdania.
Dziękuję, do widzenia.

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

Głupota i prostota, to jak na razie, tylko ty się popisujesz, do granic możliwości, ale nic dziwnego, że nie które oceny na filmwebie, są tak idiotyczne, jeśli takie skretyniałe i tępe dzidy się tu wypowiadają, językiem bliżej przypominającym polskim.
Poproś malutka mamusię i tatusia, żeby zamiast kompa i TV, zakupili Ci parę mądrych książeczek - ale zacznij od elementarza, bo póki co, tylko to jest na Twoim poziomie :)
BEZ ODBIORU
PS.I mimo, że z kulturą osobistą jesteś mocno na bakier, to może przestań już wrzucać swoje żałosne komentarze i uracz nimi rodziców, albo jakieś, tobie podobne, laleczki, które zgromadziłaś na fejsie, wśród znajomych :))
Pozdro

ocenił(a) film na 7
283061

Weźcie nie karmcie trolla ;) Ten śmieszek z numerkiem w nicku zapewne bawi się przednio, czytając wasze odpowiedzi.

Bo nie wyobrażam sobie, że on tak serio :P

ocenił(a) film na 8
slothqueen

On tak serio to po prostu idiota.

ocenił(a) film na 8
283061

"A mnie wabia konta fikcyjne , tworzone, aby robić poklask idiotą (czyt.sobie)."

Gdybyś kiedyś bardziej przyłożył się do nauki, wiedziałbyś, że słowo "idiota" w celowniku liczby mnogiej brzmi "idiotOM", a nie "idiotĄ". I ty chcesz uczyć ludzi poprawnej polszczyzny? Do szkoły, żałosny trepie.

ocenił(a) film na 1
Damned

żałosny trepie, dziekuje ci za wyjasnienie - hahaha

ocenił(a) film na 7
283061

Zgoda, moja argumentacja nie jest szczególnie bogata, czy wyrafinowana. Ale istnieje, czego nie można powiedzieć o Twojej. Chętnie przeczytam co masz filmowi do zarzucenia. Chcesz więcej argumentów? Przeczytaj sobie recenzje dostępne na portalu.
P. S. Nie jestem może ekspertem od poprawnej polszczyzny, ale rzuciło mi się w oczy: ", tak żenującego kina." Tutaj chyba nie powinno być przecinka? Oczywiście olałbym to, gdybyś odpowiadał na temat, a nie rozpoczynał, zbędnej tutaj, dyskusji o poprawności wypowiedzi.

ocenił(a) film na 1
woj110

Nie powinno tam być przecinka, to po 1.
Po 2. w słowie pisanym, znajomość poprawnej polszczyzny jest dość ważna.
Po 3. film jest zwyczajnie głupi, bez wciągającej fabuły i wygląda jak zlepek kilku wcześniejszych horrorów, klasy C.
Absolutny brak ciągu przyczynowo-skutkowego, ani odniesienia, do realnych wydarzeń, czy wątków. A na okrasę, tragiczna gra aktorska, de facto bardzo dobrej aktorki.

ocenił(a) film na 7
283061

To forum internetowe, nie esej, czy tomik poezji. Powinno się przestrzegać poprawności językowej, ale to nie ona jest sednem wypowiedzi. Głupi? Można wiedzieć dlaczego? Brak wciągającej fabuły? To nie argument, jednych nie wciągnie Bergman, innych film ze Stevenem Seagalem. Zlepek horrorów? Jak pisałem wyżej, film czerpie z klasyki gatunku. Tych klasy C, na szczęście, nie znam. "Absolutny brak ciągu przyczynowo-skutkowego, ani odniesienia, do realnych wydarzeń, czy wątków." - tego zdania nie rozumiem (w sensie: nie rozumiem skąd się biorą takie zarzuty). Serio uważasz, że kolejne sceny nie są ze sobą powiązane? Że wydarzenia mające miejsce w filmie nie implikowały kolejnych? Tragiczna gra aktorska? Rola była ciężka, łatwo było przeszarżować. Nie uważam, że aktorka stworzyła jakąś wybitną kreację, ale podołała wyzwaniu, udźwignęła film na swoich barkach. No i ten chłopak - super sprawa. Scena w sklepie, gdy odpowiada spotkanej pani na pytanie "gdzie twój tata?", genialna.

ocenił(a) film na 7
woj110

beka z ludzi którzy nie rozumieją tego filmu.
Widać, ze ich IQ nie przekracza nawet 50 .

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

Cóż.... Twoje wpisy pokazują tylko Twój poziom...
Gimbusy górą - a Ty jesteś ich królową :)

ocenił(a) film na 7
283061

Kochany, przypuszczam, że mam więcej lat od Ciebie.

ocenił(a) film na 1
deadsoullx

"Na pewno"
:)

ocenił(a) film na 8
deadsoullx

dokładnie...

ocenił(a) film na 9
283061

jakie to wesołe wejść na filmweb i poczytac komentaze w kturych gdy ktoś nie zgadza się z komentarzem to ocenia osobe po ortografii, nie postawiłeś przecinka - nie masz prawa głosu! trololo

ocenił(a) film na 1
bdorau

ty masz prawo natomiast skonczyc podstawowke :)

ocenił(a) film na 9
283061

o tym właśnie mówię, który błąd ortograficzny najbardziej zabolał? w końcu to forum prawidłowa-ortografia tak?

ocenił(a) film na 1
bdorau

nie, tylko to forum dla ludzi myślących - analfabeci niech zaczną czytać zamiast oglądać filmy i pisać bełkotem :)

ocenił(a) film na 8
283061

twoja obecność przeczy tej tezie.

ocenił(a) film na 1
Dealric

twoja głupota bawi mnie coraz bardziej :)
buźka

ocenił(a) film na 6
283061

Borze, Borze, Borze (tak, chodziło mi o bór, nie musisz odsyłać mnie do słownika języka polskiego).
Rozumiem poprawianie, naprawdę, ale nie rozumiem aż takiego czepialstwa u kogoś, kto sam robi sto razy więcej błędów.
Serio, twoja interpunkcja wypala mi oczy.
Proszę powiedz, że jesteś trollem :(

ocenił(a) film na 1
polajedryczka

Interpunkcja? hahahha
Powiedz mi, ze jesteś obcokrajowcem, albo nie wiesz o czym mówisz :)

ocenił(a) film na 6
283061

A więc troll, uff.

ocenił(a) film na 1
polajedryczka

Patrząc na ilość twoich ocen, gust filmowy i odnosząc to do ilości twoich bzdurnych pomyj, które wylewasz w komentarzach, można stwierdzić, że to ty jesteś mega-trollem internetowym - czyli pewnie brzydkie, zakompleksione i skrzywdzone, przez życie, dziecko z ciebie.
Współczuje Ci bardzo, życząc duuużo ciepła i miłości, w domu, kartonie, izolatce, czy gdzie tam się wychowujesz :)

ocenił(a) film na 8
283061

Może i powyższe zdanie nie było napisane piękną polszczyzną, ale lepsze to niż niemożność zrozumienia prostej złośliwości.
A skoro tak ciężka rzecz cię przewyższyła, to życzę powodzenia.

ocenił(a) film na 1
Dealric

Prosta złośliwość???
Trzeba umieć ją stosować, jak również ironię lub sarkazm - a ty mylisz je ze swoim prostackim bełkotem :)

ocenił(a) film na 8
283061

Trzeba umieć stosować, trzeba umieć zauważać. To, że ciebie to przewyższa to już nie mój problem, panie krytyku i znawco ;>
I tak prosta. Może kiedyś zmądrzejesz na tyle, by rozumieć chociaż rzeczy proste. Na tak skomplikowane jak ironia czy sarkazm dla ciebie już za późno.

ocenił(a) film na 1
Dealric

Z pewnością.
Dzięki takim "mądrym" ludziom, jak Ty, upewniam się tylko, jak bardzo ludzie sięgają bruku :(

Dealric

Film byl nudny

ocenił(a) film na 8
283061

najogrszy film tego roku?
transformers 4 do tego miana aspiruja

ocenił(a) film na 1
lukasz321a

Według mnie "Transormers" (którejkolwiek części) nie można nazwać filmem - to dla mnie, mało śmieszny, żart kinematografii.

ocenił(a) film na 8
283061

ok ale babadock nie jest złym filmem ... na pewno nie jest najgorszy bo powstało tylke złych filmów np
47 roninów
Ja, Frankenstein
Maleficent
Legend of Hercules
Transcendence
Teenage Mutant Ninja Turtles
Walk of shame
Lucy
i można by wymienic jeszcze ze 20 filmów które sa duzo gorsze od babadocka

ocenił(a) film na 1
lukasz321a

No bez przesady... nie stawiajmy "Maleficent", chociażby ze względu na efekty specjalne, czy "Lucy", ze względu na grę S.Johanson, na równi z "Babadook", który faktycznie złym filmem nie jest - jest filmem beznadziejnym ! ! !

ocenił(a) film na 7
283061

czyli,jakby w tym filmie grała Scarlett Johanson,to dałbyś mu wyższą notę:)?

ocenił(a) film na 1
Elvis_i_koty

Gdyby grała sensownie, to może tak - bo byłby to wtedy jedyny sensowny element, jaki by się pojawił :)

ocenił(a) film na 7
283061

Tak, tylko Tobie się wydaje. "Babadook" zdobywa wysokie miejsca w wielu rankingach zestawiających najlepsze filmy mijającego roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones