trajektoria pocisku

użytkownik usunięty

Może mam jakieś dziwne zboczenie w tym kierunku, ale zwracam uwagę na takie rzeczy i każde niedociągnięcia kłują w oczy.
Nie ma co się tu zbytnio rozpisywać. Pewnie w postprodukcji ktoś nierozgarnięty zdecydował, że aby poprawić estetykę wizualną, należy w ujęciach z busa wykorzystać odbicie lustrzane... Pewnie chodzi o ludzką psychikę i percepcję. Może jakiś ekspert potwierdzi, że postać kobiety po prawej stronie ekranu ma uzasadnienie?
W wielu produkcjach spotyka się takie błędy.

5
 • użytkownik usunięty

  W sumie błąd to może trochę złe słowo. Triki, techniki, posunięcie - wybierzcie sobie.

 • Akurat oglądałem dziś na Ale Kino i nie wiem czy o to ci chodzi, ale też mi się rzuciło w oczy. Autobus jechał prawie na wprost strzelającego, a kula wpadła przez boczną szybę, jakby strzał padł z całkiem innego kierunku.

  • użytkownik usunięty

   O ile dobrze pamiętam, to kula miała prawo wpaść przez boczną szybę. Chodzi mi o to, że z perspektywy chłopców pocisk miał trafić w prawą stronę autokaru (jego prawą), a ujęcia z wnętrza pojazdu pokazują, że kobieta siedziała po lewej stronie.

   Brak konsekwencji podczas kręcenia albo z jakiegoś powodu zastosowanie odbicia lustrzanego w postprodukcji.

   • Mam ten film jeszcze przed oczami. Przed seansem czytałem krotki opis i wiedziałem że kogoś postrzelą w tym autobusie. Oglądając scenę strzału, byłem pewien że trafili kogoś przez przednią szybę, a było inaczej - patrząc na tę scenę z wnętrza autobusu można wywnioskować że strzał padł z miejsca przesuniętego o jakieś 90 stopni, względem tego w którym stali chłopcy.
    Na pewno nie było możliwe żeby pocisk wpadł z tej strony z której siedziała kobieta... chyba że dostała rykoszetem.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: